Štátny radca – Oddelenie poľovníctva - Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR

Miesto práce
Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Služobný úrad
Dobrovičova 12
812 66 Bratislava

Druh štátnej služby: stála štátna služba

Obsadzovaná funkcia: štátny radca

Odbor štátnej služby: 2.10 pôdohospodárstvo

Organizačný útvar: oddelenie poľovníctva

Počet obsadzovaných štátnozamestnaneckých miest: 1

Hlavné úlohy:
Príprava návrhov zákonov a tvorba legislatívnych opatrení na celoštátnej úrovni a ich zosúlaďovanie s právom EÚ v oblasti poľovníctva, koncepčná a koordinačná činnosť vrátane vedenia prípravy a realizácie kontrolných akcií uplatňovania práv a dodržiavania povinností vyplývajúcich z legislatívnych predpisov v oblasti poľovníctva.
- príprava prognóz, analýz a strategických materiálov z oblasti poľovníctva,
- príprava návrhov zákonov, všeobecne záväzných právnych predpisov, vydávanie záväzných opatrení a usmernení v oblasti poľovníctva a biotopov voľne žijúcej zveri, plánovania, štatistiky a bonitácie,
- vykonávanie účinnej kontroly v poľovníctve,
- rozhodovanie podľa správneho poriadku v prvostupňových podaniach uložených podľa zákona, odvolacích a mimo odvolacích konaniach v oblasti poľovníckej disciplíny a výkon práva poľovníctva,
- príprava záväzných opatrení a usmernení pre orgány štátnej správy poľovníctva na nižších stupňoch.
- riadenie a kontrola výkonu štátnej správy poľovníctva s pôsobnosťou ústredného orgánu štátnej správy,
- zabezpečovanie koordinácie a spoločných postupov v oblastiach zdravotného stavu zveri so Štátnou veterinárnou a potravinovou správou SR a s poľovníckymi organizáciami,
- riešenie podnetov a podaní právnických a fyzických osôb týkajúcich sa poľovníctva,
- poskytovanie informácií podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám a spolupráca na úseku masmediálnej činnosti a styku s verejnosťou v oblasti poľovníctva.

Informácie o výberovom konaní

Dátum podania žiadostí spolu s požadovanými dokladmi
do 2. mája 2014. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania e-mailom kontaktnej osobe.

S označením na obálke a v žiadosti:
výber č. 2014/22

Na adresu:
osobný úrad

alebo

e-mailom kontaktnej osobe: [email protected] (pri zaslaní e-mailom je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne najneskôr v deň uskutočnenia výberu).

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

lesníctvo, poľovníctvo

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

osobitný kvalifikačný predpoklad podľa zákona o lesoch v znení neskorších predpisov

Ministerstvo pôdohospodárstva SR je ústredným orgánom štátnej správy SR pre poľnohospodárstvo, lesné hospodárstvo, rybárstvo, poľovníctvo a potravinárstvo.
ID: 1719340  Dátum zverejnenia: 22.4.2014  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe ...