Hlavný štátny radca na odbor ochrany spotrebiteľa

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Miesto práce
Mierová 19, Bratislava
Termín nástupu
máj 2017, dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Tvorba právnych predpisov a strategických dokumentov na úrovni ministerstva v oblasti ochrany spotrebiteľa,
• príprava analýz, národných pozícií a podkladových materiálov k aktuálne prerokúvaným otázkam v orgánoch Európskej únie (aj v anglickom jazyku),
• uplatňovanie práva EÚ a SR pri poskytovaní poradenstva, vybavovaní spotrebiteľských podnetov a žiadostí o informácie na úseku ochrany spotrebiteľa,
• príprava nezáväzných právnych stanovísk,
• pripomienkovanie prijímanej legislatívy v SR aj na úrovni EÚ,
• metodické usmerňovanie orgánov trhového dozoru pri aplikácii právnych predpisov na ochranu spotrebiteľa,

Vybraný uchádzač bude mať príležitosť spolupodieľať sa na:
• tvorbe a implementácií štátnej spotrebiteľskej politiky,
• príprave pozičných dokumentov súvisiacich s presadzovaním národných záujmov v EÚ.

Uchádzač absolvuje test zameraný na problematiku ochrany spotrebiteľa (zákon č. 250/2007 Z. z., zákon č. 102/2014 Z. z., zákon č. 147/2001 Z. z., zákon č. 391/2015 Z. z. v platnom znení, relevantné ustanovenia Občianskeho zákonníka, základy legislatívneho procesu v SR). Vybraní uchádzači budú pozvaní na ústny pohovor s vedením odboru ochrany spotrebiteľa.

Druh štátnej služby - dočasná štátna služba (zastupovanie počas rodičovskej dovolenky).

CV v slovenskom jazyku prosím zašlite na adresu [email protected] do 18. mája 2017. Bližšie informácie o pracovnej ponuke radi poskytneme na tel. č. 02/4854 2514.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo (pozícia je vhodná aj pre absolventa),
• podmienkou je dobrá znalosť anglického jazyka,
• od uchádzača sa očakáva výborný prehľad v právnom poriadku SR (najmä občianske právo, správne právo, právne predpisy z oblasti ochrany spotrebiteľa),
• vysoká úroveň písomného a ústneho prejavu,
• samostatnosť, zodpovednosť a iniciatívnosť pri navrhovaní riešení komplexných úloh,
• orientácia na dosahovanie výsledkov, záujem pracovať na sebe.

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre
a) priemysel s výnimkou spracovania dreva, biotechnológií, potravinárstva a stavebných výrobkov,
b) energetiku vrátane hospodárenia s jadrovým palivom a uskladňovania rádioaktívnych odpadov a energetickú efektívnosť,
c) teplárenstvo a plynárenstvo,
d) dobývanie a úpravu tuhých palív, dobývanie ropy a zemného plynu, rudných surovín, nerudných surovín a rádioaktívnych surovín,
e) podporu malého podnikania a stredného podnikania vrátane podpory potravinárskych produktov, ktoré nie sú zaradené do prílohy I Zmluvy o fungovaní Európskej únie a podpory spracovania dreva a biotechnológií,
f) stratégiu tvorby podnikateľského prostredia a podporu podnikateľského prostredia vrátane podpory potravinárskeho podnikateľského prostredia, ktorého produkty nie sú zaradené do prílohy Zmluvy o fungovaní Európskej únie a podnikateľského prostredia v oblasti spracovania dreva a biotechnológií,
g) vnútorný obchod, zahraničný obchod vrátane obchodovania s výrobkami obranného priemyslu a tvorby zahraničnej obchodnej politiky, ochranu spotrebiteľa s výnimkou ochrany spotrebiteľa pri poskytovaní finančných služieb a koordináciu politiky vnútorného trhu Európskej únie,
h) ochranu a využívanie nerastných surovín vrátane hlavného dozoru nad ochranou a využívaním ložísk nerastov,
i) hlavný dozor nad bezpečnosťou a ochranou zdravia pri práci a bezpečnosťou prevádzky v banskej činnosti, činnosti vykonávanej banským spôsobom a pri používaní výbušnín,
j) puncovníctvo a skúšanie drahých kovov,
k) kontrolu zákazu vývoja, výroby, skladovania, použitia a obchodu s chemickými zbraňami a prekurzormi potrebnými na ich výrobu,
l) riadenie úloh hospodárskej mobilizácie,
m) odštátnenie a privatizáciu majetku štátu a pre správu majetku štátu v podnikateľskej sfére,
n) stratégiu tvorby a realizácie inovácií v oblastiach podľa písmen a) až d).

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3057894  Dátum zverejnenia: 12.5.2017