Sprievodca pavilónu SR počas medzinárodnej výstavy EXPO ASTANA 2017

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

Miesto práce
Mierová 19, Bratislava, Zahraničie - ostatné
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
21.05.2017

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Sprevádzanie jednotlivcov a skupín pavilónom SR,
• poskytnutie odborného výkladu k pavilónu v ruskom, anglickom a slovenskom jazyku,
• distribúcia prezentačných predmetov,
• asistencia pri organizácii kultúrnych podujatí, recepcii, rautov organizovaných SR
• zabezpečovanie operatívneho chodu pavilónu,
• uvádzanie a obsluha návštev,
• dohľad nad zabezpečením reprezentatívneho vzhľadu expozície (kvetinová výzdoba, atď.),
• podpora zabezpečeniu organizácie podnikateľských misií v nadväznosti na uvedené činnosti a distribúcia prezentačných materiálov k danému účelu,
• zabezpečenie sprístupnenia a uzatvorenia priestorov pavilónu pre personál,
• udržiavanie všeobecného poriadku, čistoty pavilónu.
Minimálna doba výkonu práce v Astane: 5 týždňov

• Spolupráca na svetovej výstave – projekt s nadnárodným významom,
• získanie kontaktov v zahraničí,
• rozšírenie si pracovných a komunikačných zručností,
• rozšírené možnosti poznávania cudzej krajiny,
• úhrada cestovných náhrad.

Svetová výstava EXPO 2017 Astana je jedinečnou platformou pre prezentáciu SR vo svetovom meradle. Podujatia sa zúčastní viac ako 120 krajín sveta a desiatky medzinárodných organizácií. Nosnou témou výstavy bude pokrok v oblasti využívania zelených energií v duchu témy Energia budúcnosti. Energetická politika je jednou z hlavných oblastí ktoré sú súčasťou národohospodárskej stratégie Slovenskej republiky, preto si Slovensko kladie za prioritu sa daného podujatia zúčastniť.

Vaše životopisy prosím zasielajte na e-mail: [email protected] najneskôr do 03.04.2017.

Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú všetky predpoklady.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

jazykovedné odbory, tlmočníctvo a prekladateľstvo výhodou

Jazykové znalosti

Ruský jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• Prax v obdobnej činnosti,
• komunikačné a organizačné zručnosti,
• znalosť diplomatického protokolu výhodou,
• dobrá znalosť požadovaných cudzích jazykov slovom i písmom,
• zmysel pre zodpovednosť,
• profesionálne vystupovanie,
• chuť pracovať a zdokonaľovať sa.

Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky je ústredným orgánom štátnej správy pre
a) priemysel s výnimkou spracovania dreva, biotechnológií, potravinárstva a stavebných výrobkov,
b) energetiku vrátane hospodárenia s jadrovým palivom a uskladňovania rádioaktívnych odpadov a energetickú efektívnosť,
c) teplárenstvo a plynárenstvo,
d) dobývanie a úpravu tuhých palív, dobývanie ropy a zemného plynu, rudných surovín, nerudných surovín a rádioaktívnych surovín,
e) podporu malého podnikania a stredného podnikania vrátane podpory potravinárskych produktov, ktoré nie sú zaradené do prílohy I Zmluvy o fungovaní Európskej únie a podpory spracovania dreva a biotechnológií,
f) stratégiu tvorby podnikateľského prostredia a podporu podnikateľského prostredia vrátane podpory potravinárskeho podnikateľského prostredia, ktorého produkty nie sú zaradené do prílohy Zmluvy o fungovaní Európskej únie a podnikateľského prostredia v oblasti spracovania dreva a biotechnológií,
g) vnútorný obchod, zahraničný obchod vrátane obchodovania s výrobkami obranného priemyslu a tvorby zahraničnej obchodnej politiky, ochranu spotrebiteľa s výnimkou ochrany spotrebiteľa pri poskytovaní finančných služieb a koordináciu politiky vnútorného trhu Európskej únie,
h) ochranu a využívanie nerastných surovín vrátane hlavného dozoru nad ochranou a využívaním ložísk nerastov,
i) hlavný dozor nad bezpečnosťou a ochranou zdravia pri práci a bezpečnosťou prevádzky v banskej činnosti, činnosti vykonávanej banským spôsobom a pri používaní výbušnín,
j) puncovníctvo a skúšanie drahých kovov,
k) kontrolu zákazu vývoja, výroby, skladovania, použitia a obchodu s chemickými zbraňami a prekurzormi potrebnými na ich výrobu,
l) riadenie úloh hospodárskej mobilizácie,
m) odštátnenie a privatizáciu majetku štátu a pre správu majetku štátu v podnikateľskej sfére,
n) stratégiu tvorby a realizácie inovácií v oblastiach podľa písmen a) až d).

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2982351  Dátum zverejnenia: 21.3.2017