Výber zo štátnych zamestnancov na pozíciu hlavný štátny radca - oddelenie finančnej štatistiky verejného sektora

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Štefanovičova 5, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
v zmysle zákona o štátnej službe č. 400/2009 Z. z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Druh štátnej služby a obsadzovaná funkcia: stála štátna služba
Obsadzovaná funkcia: hlavný štátny radca
Počet obsadzovaných miest: 2
Odbor štátnej služby: 2.02 Financie
Organizačný útvar: oddelenie finančnej štatistiky verejného sektora
Odbor súhrnného výkazníctva štátu
Sekcia štátneho výkazníctva
Hlavné úlohy: Tvorba stratégie a štátnej politiky vo vymedzenej oblasti na úrovni ministerstva
Kvalifikačné predpoklady: vysokoškolské vzdelanie II. stupňa
Ďalšie požiadavky: nevyžaduje sa
Osobitné kvalifikačné predpoklady: nevyžadujú sa

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
  • písomná žiadosť o zaradenie do výberu
  • čestné vyhlásenie o tom, že uchádzač je štátnym zamestnancom v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z.
  • kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o dosiahnutí požadovaného vzdelania
  • výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace
  • profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením prehľadu doterajšej praxe
  • čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, diplome a v životopise
  • čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu
  • čestné vyhlásenie o občianstve podľa § 3 zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: do : 09.06.2017
Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania elektronickými prostriedkami kontaktnej osobe.
Spôsob podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: písomne alebo elektronickými prostriedkami (pri zaslaní žiadosti elektronickými prostriedkami je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberu)
Na adresu: Ministerstvo financií SR, Štefanovičová 5, 817 82 Bratislava, Lukáš Hric, [email protected], tel 02 5958 2018
S označením na obálke a v žiadosti: V/ ŠZ / 2017 / 39
Ďalšie informácie týkajúce sa výberu zo štátnych zamestnancov na tel. 02/59582018, kontaktná osoba Lukáš Hric, [email protected].
Ďalšie informácie týkajúce sa obsadzovaného miesta na tel. č. : 02 5958 3236 - Mgr. Jana Hajdúchová, email: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

• Zákon č. 431/2002 Z. z. o účtovníctve v znení neskorších predpisov,
• Zákon č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
• Zákon 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
• Nariadenie Rady (ES) č. 479/2009 o uplatňovaní Protokolu o postupe pri nadmernom schodku, ktoré tvorí prílohu Zmluvy o založení Európskeho spoločenstva,
• Postupy účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva
460/1992 Zb. Ústava SR, zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií).
Ovládanie štátneho jazyka, znalosť práce s PC (internet, MS Word, MS Excel, Lotus Notes, Microsoft Outlook), všeobecný prehľad.

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr.Bc. Zuzana Figurová
Tel.: +421259582023
E-mail: poslať životopis
ID: 3073253  Dátum zverejnenia: 22.5.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: v zmysle zákona o štátnej službe č. 400/2009 Z. z.