Výber zo štátnych zamestnancov v služobnom úrade Ministerstvo financií SR na funkciu – hlavný štátny radca v oddelení koordinácie štátnej pomoci

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Štefanovičova 5, 817 82 Bratislava, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Štefanovičová 5, 817 82 Bratislava
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Obsadzovaná funkcia: hlavný štátny radca
Počet obsadzovaných miest: 3
Odbor štátnej služby: 2.02 Financie
Organizačný útvar: sekcia legislatívna a majetkovoprávna, odbor štátnej pomoci, oddelenie koordinácie štátnej pomoci
Stručný opis činností obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta:
Koordinovanie medzištátneho systému s najširšími vonkajšími a vnútornými väzbami na ďalšie zložité a rozsiahle systémy rôznych odborov a smerov s dôsledkami za rozhodnutia s medzinárodným dosahom na úrovni ústredného orgánu štátnej správy.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
  • písomná žiadosť o zaradenie do výberu
  • kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
  • výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace
  • kópia vysvedčenia alebo diplomu príslušného vzdelávacieho zariadenia alebo dokladu o štúdiu v zahraničí, osvedčujúca ovládanie anglického jazyka, resp. čestné vyhlásenie o ovládaní anglického jazyka
  • profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením prehľadu doterajšej praxe
  • čestné vyhlásenie o tom, že uchádzač je štátnym zamestnancom v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe
  • čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, diplome a v životopise
  • čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu
  • čestné vyhlásenie o občianstve podľa § 3 zákona č. 400/2009 Z. z. o štátnej službe a o zmene doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: do 24. novembra 2015.
Spôsob podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: písomne alebo elektronickými prostriedkami (pri zaslaní žiadosti elektronickými prostriedkami je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberu)na adresu: Ministerstvo financií SR, Štefanovičová 5, 817 82 Bratislava, Mgr. Anna Hanuliaková, [email protected]
S označením na obálke a v žiadosti: V/SZ/2015/52
Ďalšie informácie týkajúce sa výberového konania: na tel. 02/59582023, kontaktná osoba Mgr. Anna Hanuliaková
Ďalšie informácie týkajúce sa oddelenia koordinácie štátnej pomoci: na tel. č. 5958 3411 - Ing. Valéria Kukučková, e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Požadované odborné znalosti:
Čl. 107 a 108 Zmluvy o fungovaní EÚ, Zákon č. 231/1999 Z. z. o štátnej pomoci v znení neskorších predpisov, Nariadenie Komisie (EÚ) č. 651/2014 zo 17. júna 2014 o vyhlásení určitých kategórií pomoci za zlučiteľné s vnútorným trhom podľa článkov 107 a 108 zmluvy, Nariadenie Komisie (EÚ) č. 1407/2013 z 18. decembra 2013 o uplatňovaní článkov 107 a 108 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na pomoc de minimis, Nariadenie Komisie (EÚ) č. 1408/2013 z 18. decembra 2013 o uplatňovaní článkov 107 a 108 Zmluvy o fungovaní Európskej únie na pomoc de minimis v sektore poľnohospodárstva, Nariadenie Rady (EÚ) 2015/1589 z 13. júla stanovujúce podrobné pravidlá na uplatňovanie článku 107 Zmluvy o fungovaní Európskej únie (kodifikované znenie), Operačný program Technická pomoc 2014 – 2020, Príručka pre prijímateľa pre projekty Operačného programu Technická pomoc 2014 – 2020, zákon č. 460/1992 Zb. Ústava SR v znení neskorších predpisov, zákon č. 575/2001 Z .z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení zmien a doplnkov, zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií), zákon č. 400/2009 Z .z. o štátnej službe a o zmene doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, všeobecný prehľad.
Ovládanie štátneho jazyka, ovládanie jazyka anglického na mierne pokročilej úrovni, znalosť práce s PC (internet, MS Word, MS Excel, Microsoft Outlook).
Ďalšie požadované schopnosti: komunikatívnosť, spoľahlivosť, vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu, schopnosť pracovať v tíme.
Oprávnenie oboznamovať sa s utajovanými skutočnosťami: nevyžaduje sa

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr.Bc. Zuzana Figurová
Tel.: +421259582023
E-mail: poslať životopis
ID: 2323049  Dátum zverejnenia: 10.11.2015