Štátny radca v oddelení kapitálového trhu

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Štefanovičova 5, 817 82 Bratislava, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
podľa zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Štefanovičova 5, 817 82 Bratislava
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Obsadzovaná funkcia: štátny radca
Počet obsadzovaných miest: 1 miesto
Odbor štátnej služby: 2.02 Financie
Organizačný útvar: oddelenie kapitálového trhu, v odbore kapitálového trhu a poisťovníctva, v sekcii finančného trhu
Stručný opis činností obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta:
Tvorba štátnej politiky vo vymedzenom úseku štátnej správy alebo vykonávanie štátnych záležitostí na úrovni ministerstva.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
• písomná žiadosť o zaradenie do výberu
• kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o dosiahnutí požadovaného vzdelania
• kópia vysvedčenia alebo diplomu príslušného vzdelávacieho zariadenia alebo dokladu o štúdiu
v zahraničí, osvedčujúca ovládanie jazyka, resp. čestné vyhlásenie o ovládaní cudzieho jazyka
• výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace
• profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením prehľadu doterajšej praxe
• čestné vyhlásenie o tom, že uchádzač je štátnym zamestnancom v zmysle č. 400/2009 Z.z.
• čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, diplome a v životopise
• čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu
• čestné vyhlásenie o občianstve podľa § 3 zákona č. 400/2009 Z.z.

Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: do 31. mája 2015. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania elektronickými prostriedkami kontaktnej osobe.
Spôsob podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: písomne alebo elektronickými prostriedkami (pri zaslaní žiadosti spolu s požadovanými dokladmi elektronickými prostriedkami je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberu)
Na adresu: Ministerstvo financií SR, Štefanovičova 5, 817 82 Bratislava, Mgr. Bc. Zuzana Figurová, [email protected]
S označením na obálke a v žiadosti: V/ŠZ/2015/22
Ďalšie informácie týkajúce sa výberu zo štátnych zamestnancov: na tel. č. 02/59582023, Mgr. Bc. Zuzana Figurová,
[email protected]
Ďalšie informácie týkajúce sa obsadzovaného miesta: na tel. č. 02/59584520, Mgr. Ján Foltán [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
IBM Lotus Notes - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Osobitné kvalifikačné predpoklady: nevyžadujú sa
Požadované odborné znalosti:
1) zákon č. 566/2001 Z.z. o cenných papieroch a investičných službách a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákona o cenných papieroch) v znení neskorších predpisov; zákona č. 203/2011 Z.z. kolektívnom investovaní; zákon č. 530/1990 Zb. o dlhopisoch v znení neskorších predpisov; zákona č. 429/2002 Z.z. o burze cenných papierov v znení neskorších predpisov; zákon č. 747/2004 Z.z. o dohľade nad finančným trhom a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov;
2) zákon č. 460/1992 Zb. Ústava SR v znení neskorších predpisov, zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov, zákon č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov, zákon č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov.
3) ovládanie štátneho jazyka, znalosť práce s PC (internet, MS Word, MS Excel, Lotus Notes, Microsoft Outlook), anglický jazyk na mierne pokročilej úrovni, všeobecný prehľad
Ďalšie požadované schopnosti: schopnosť pracovať pod tlakom, schopnosť pracovať v tíme, samostatnosť, spoľahlivosť, presnosť pri práci s číslami
Oprávnenie oboznamovať sa s utajovanými skutočnosťami: nevyžaduje sa

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr.Bc. Zuzana Figurová
Tel.: +421259582023
E-mail: poslať životopis
ID: 2116095  Dátum zverejnenia: 21.5.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe