Výber zo štátnych zamestnancov na pozíciu hlavný štátny radca v odbore daňových príjmov a fiškálnych analýz

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Stefanovicova 5, Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
V zmysle zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Štefanovičova 5, 817 82 Bratislava
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Obsadzovaná funkcia: hlavný štátny radca
Počet obsadzovaných miest: 1 miesto
Odbor štátnej služby: 2.02 Financie
Organizačný útvar: inštitút finančnej politiky, odbor daňových príjmov a fiškálnych analýz
Stručný opis činností obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta:
Tvorba stratégie a štátnej politiky vo vymedzenej oblasti úrovni ministerstva. Tvorba štátnej politiky vrátane koncepčnej činnosti alebo tvorba pozičných dokumentov na úrovni ministerstva.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
• písomná žiadosť o zaradenie do výberu
• kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
• kópia vysvedčenia alebo diplomu príslušného vzdelávacieho zariadenia alebo dokladu o štúdiu v zahraničí, osvedčujúca ovládanie anglického jazyka, resp. čestné vyhlásenie o ovládaní anglického jazyka
• výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace
• profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením prehľadu doterajšej praxe
• čestné vyhlásenie o tom, že uchádzač je štátnym zamestnancom v zmysle zákona č. 400/2009 Z. z.
• čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, diplome a v životopise
• čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu
• čestné vyhlásenie o občianstve podľa § 3 zákona č. 400/2009
• písomný súhlas o tom, že materiály, ktoré uchádzač poskytne v súvislosti so žiadosťou o zaradenie do výberu bude služobný úrad spracovávať podľa zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných
údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: do 28. apríla 2015. Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke, resp. dátum zaslania elektronickými prostriedkami kontaktnej osobe.
Spôsob podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: písomne alebo elektronickými prostriedkami (pri zaslaní žiadosti spolu s požadovanými dokladmi elektronickými prostriedkami je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberu).
Na adresu: Ministerstvo financií SR, Štefanovičova 5, 817 82 Bratislava, Ing. Mária Halinkovičová, [email protected]
S označením na obálke a v žiadosti: V/ŠZ/2015/18
Ďalšie informácie týkajúce sa výberu zo štátnych zamestnancov: na tel. č. 02/59582024 - Ing. Mária Halinkovičová, [email protected]
Ďalšie informácie týkajúce sa obsadzovaného miesta: na tel. č. 02/59583603 –
Mgr. Eduard Hagara, eduard [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Požadované odborné znalosti:
1) Znalosť základných konceptov makroekonómie, mikroekonómie a fungovania finančných trhov a verených financií. Hlavné fiškálne indikátory, príjmy verejnej správy, faktory vplývajúce na dlhodobú udržateľnosť verejných financií, indikátory merania fiškálnej pozície, daňový systém na Slovensku, faktory vplývajúce na vývoj daňových príjmov.
2) Ústavný zákon č. 493/2011 Z.z. o rozpočtovej zodpovednosti, zákon č. 460/1992 Zb. Ústava SR v znení neskorších predpisov, zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov, zákon č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o slobode informácií) v znení neskorších predpisov, zákon č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. zákon č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
3) ovládanie štátneho jazyka, ovládanie anglického jazyka na pokročilej úrovni, znalosť práce s PC (internet, MS Word, MS Excel, Notus Lotes, Microsoft Outlook), všeobecný prehľad.
Ďalšie požadované schopnosti: schopnosť pracovať pod tlakom, schopnosť pracovať v tíme, samostatnosť, komunikatívnosť, spoľahlivosť, zodpovednosť.

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr.Bc. Zuzana Figurová
Tel.: +421259582023
E-mail: poslať životopis
ID: 2082016  Dátum zverejnenia: 15.4.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: V zmysle zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe