Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovenská záručná a rozvojová banka Asset Management, a. s.

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Štefánikova 27, 814 99 Bratislava, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Slovenská záručná a rozvojová banka, a. s., spoločnosť s majetkovou účasťou štátu, kde Ministerstvo financií Slovenskej republiky vykonáva akcionárske práva, a ktorá je jediným akcionárom spoločnosti Slovenská záručná a rozvojová banka Asset Management, a. s., Štefánikova 27, 814 99 Bratislava, vyhlasuje výberové konanie na funkciu: predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovenská záručná a rozvojová banka Asset Management, a. s.,

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady:
a) výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace,
b) čestné vyhlásenie o dôveryhodnosti,
c) čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony,
d) kópia dokladu o dosiahnutom vzdelaní,
e) odborný životopis s prehľadom dosiahnutého vzdelania a s prehľadom odbornej praxe.
Dátum a miesto podania žiadosti o účasť na výberovom konaní: do 6. októbra 2014 na adresu: Slovenská záručná a rozvojová banka, a. s., Štefánikova 27, 814 99 Bratislava, Mgr. Alena Meszárošová, riaditeľka odboru právneho a vymáhania pohľadávok s vyznačením na obálke a v žiadosti: VK/SZRBAM/2014/1.
Uchádzač, ktorý spĺňa požadované predpoklady, bude písomne pozvaný na výberové konanie najmenej sedem dní pred jeho uskutočnením.
Ďalšie informácie uchádzačovi poskytne: Mgr. Alena Meszárošová, riaditeľka odboru právneho a vymáhania pohľadávok, Slovenská záručná a rozvojová banka, a. s., č. tel.: 02/57292279, e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právne alebo ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Všeobecné a kvalifikačné predpoklady pre obsadzovanú funkciu sú:
a) bezúhonnosť,
b) dôveryhodnosť,
c) pôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
d) odborná spôsobilosť.
Za bezúhonnú sa považuje fyzická osoba, ktorá nebola právoplatne odsúdená za úmyselný trestný čin alebo za trestný čin spáchaný v súvislosti s výkonom funkcie.
Za dôveryhodnú sa považuje bezúhonná fyzická osoba, ktorá v posledných desiatich rokoch
a) nepôsobila vo funkcii člena predstavenstva, prokuristu, člena dozornej rady, vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti predstavenstva zodpovedného za odborné činnosti podľa zákona o kolektívnom investovaní, osoby zodpovednej za výkon funkcie riadenia investícií, výkon funkcie dodržiavania, výkon funkcie vnútorného auditu a výkon funkcie riadenia rizík podľa zákona o kolektívnom investovaní v správcovskej spoločnosti, nebola vedúcim zamestnancom alebo nepôsobila vo funkcii člena štatutárneho orgánu alebo dozornej rady vo finančnej inštitúcii, ktorej bolo odobraté povolenie na vznik alebo činnosť, a to kedykoľvek v období jedného roka pred odobratím takéhoto povolenia,
b) nepôsobila vo funkcii člena predstavenstva, prokuristu, člena dozornej rady, vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti predstavenstva zodpovedného za odborné činnosti podľa zákona o kolektívnom investovaní, osoby zodpovednej za výkon funkcie riadenia investícií, výkon funkcie dodržiavania, výkon funkcie vnútorného auditu a výkon funkcie riadenia rizík podľa zákona o kolektívnom investovaní v správcovskej spoločnosti, nebola vedúcim zamestnancom alebo nepôsobila vo funkcii člena štatutárneho orgánu alebo dozornej rady vo finančnej inštitúcii, nad ktorou bola zavedená nútená správa alebo v správcovskej spoločnosti spravujúcej podielové fondy, na majetok ktorých bola zavedená nútená správa, a to kedykoľvek v období jedného roka pred zavedením nútenej správy,
c) nepôsobila vo funkcii člena predstavenstva, prokuristu, člena dozornej rady, vedúceho zamestnanca v priamej riadiacej pôsobnosti predstavenstva zodpovedného za odborné činnosti podľa zákona o kolektívnom investovaní, osoby zodpovednej za výkon funkcie riadenia investícií, výkon funkcie dodržiavania, výkon funkcie vnútorného auditu a výkon funkcie riadenia rizík podľa zákona o kolektívnom investovaní v správcovskej spoločnosti, nebola vedúcim zamestnancom alebo nepôsobila vo funkcii člena štatutárneho orgánu alebo dozornej rady vo finančnej inštitúcii, ktorá vstúpila do likvidácie, na majetok ktorej bol vyhlásený konkurz alebo povolená reštrukturalizácia, na ktorú bol zamietnutý návrh na vyhlásenie konkurzu pre nedostatok majetku alebo na ktorú bol zrušený konkurz pre nedostatok majetku, a to kedykoľvek v období jedného roka pred vznikom takejto skutočnosti,
d) nemala právoplatne uloženú pokutu vyššiu ako 50 % zo sumy, ktorá sa jej mohla uložiť podľa zákona o kolektívnom investovaní, § 50 ods. 2 zákona o bankách, § 144 ods. 7 zákona o cenných papieroch, § 60 ods. 3 zákona o burze cenných papierov alebo § 67 ods. 6 zákona o poisťovníctve,
e) spoľahlivo, poctivo a bez porušenia všeobecne záväzných právnych predpisov vykonávala svoje funkcie alebo podnikala a so zreteľom na tieto skutočnosti poskytuje zábezpeku, že bude spoľahlivo, poctivo a bez porušenia všeobecne záväzných právnych predpisov vykonávať obsadzovanú funkciu vrátane plnenia povinností vyplývajúcich zo všeobecne záväzných právnych predpisov, zo stanov spoločnosti Slovenská záručná a rozvojová banka Asset Management, a. s., prípadne z iných vnútorných aktov riadenia tejto spoločnosti,
f) nie je považovaná za nedôveryhodnú osobu podľa osobitných predpisov v oblasti finančného sektora.
Odbornou spôsobilosťou sa rozumie ukončené vysokoškolské vzdelanie v právnom alebo ekonomickom odbore, prax v štátnej správe, finančníctve, bankovníctve alebo audite a plynulé ovládanie anglického jazyka.

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

ID: 1882418  Dátum zverejnenia: 29.9.2014