Výber zo štátnych zamestnancov v služobnom úrade Ministerstvo financií SR na funkciu hlavný štátny radca v oddelení certifikácie ERDF a KF

Ministerstvo financií SR

Miesto práce
Štefanovičova 5, 817 82 Bratislava, Bratislava

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Štefanovičová 5, 817 82 Bratislava
Druh štátnej služby: stála štátna služba
Obsadzovaná funkcia: hlavný štátny radca
Počet obsadzovaných miest: 1
Odbor štátnej služby: 1.03 Medzinárodná spolupráca, finančné prostriedky ES
Organizačný útvar: Sekcia európskych fondov, odbor certifikácie, oddelenie certifikácie ERDF a KF
Stručný opis činností obsadzovaného štátnozamestnaneckého miesta: Koordinovanie celoštátneho alebo medzištátneho systému a určovanie zásad alebo postupov čerpania prostriedkov Európskej únie na úrovni ministerstva.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
• písomná žiadosť o zaradenie do výberu
• kópia vysvedčenia, diplomu alebo iného rovnocenného dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
• výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace
• profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením prehľadu doterajšej praxe
• čestné vyhlásenie o tom, že uchádzač je štátnym zamestnancom v zmysle zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
• čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v žiadosti, diplome a v životopise
• čestné vyhlásenie o spôsobilosti uchádzača na právne úkony v plnom rozsahu
• čestné vyhlásenie o občianstve podľa § 3 zákona č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov
Dátum podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: do 31.7.2014.
Spôsob podania žiadosti spolu s požadovanými dokladmi: písomne alebo elektronickými prostriedkami (pri zaslaní žiadosti elektronickými prostriedkami je uchádzač povinný doručiť žiadosť spolu s požadovanými dokladmi služobnému úradu aj písomne, najneskôr v deň uskutočnenia výberu) na adresu: Ministerstvo financií SR, Štefanovičová 5, 817 82 Bratislava, Mgr. Anna Hanuliaková, [email protected] s označením na obálke a v žiadosti: V/ŠZ/2014/26.
Ďalšie informácie týkajúce výberu zo štátnych zamestnancov: na tel. č. 02/59582023 – Mgr. Anna Hanuliaková, [email protected]
Ďalšie informácie poskytne : Mgr. Andrea Ďuriačová, tel. číslo 02/5958 3320, e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

IBM Lotus Notes - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Požadované odborné znalosti:
1) Systém finančného riadenia pre štrukturálne fondy a Kohézny fond na programové obdobie 2007 – 2013, Stratégia financovania štrukturálnych fondov a Kohézneho fondu na programové obdobie 2007 – 2013, Systém riadenia pre štrukturálne fondy a Kohézny fond na programové obdobie 2007 – 2013.
2) Zákon č. 528/2008 Z.z. o pomoci a podpore poskytovanej z fondov Európskeho spoločenstva v znení neskorších predpisov, zákon č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
3) zákon č. 460/1992 Zb. Ústava SR v znení neskorších predpisov, zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení zmien a doplnkov, zákon č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov, zákon č. 400/2009 Z.z. o štátnej službe a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, zákon č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, všeobecný prehľad.
4) Ovládanie štátneho jazyka, znalosť práce s PC (internet, MS Word, MS Excel, Microsoft Outlook), všeobecný prehľad.
Ďalšie požadované schopnosti: komunikatívnosť, spoľahlivosť, vyrovnaný postoj k pracovnému zaťaženiu, riadiace schopnosti, schopnosť pracovať v kolektíve
Oprávnenie oboznamovať sa s utajovanými skutočnosťami: nevyžaduje sa

Ministerstvo financií SR ako ústredný orgán štátnej správy plní vo vymedzenej pôsobnosti úlohy v oblasti financií, daní, poplatkov, colníctva, finančnej kontroly, vnútorného auditu a vládneho auditu, majetku verejnej správy, cien a cenovej kontroly a európskych záležitostí. Postavenie a pôsobnosť ministerstva upravuje zákon č. 575/2001 Z.z. o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v znení neskorších predpisov.

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr.Bc. Zuzana Figurová
Tel.: +421259582023
E-mail: poslať životopis
ID: 1807890  Dátum zverejnenia: 21.7.2014