Unix konzultant

Mikuláš & Partners, s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ihneď alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
- predmetom osobného pohovoru vo firme

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Poskytovanie služieb a systémovej integrácie pri nasadzovaní technológií na projektoch u zákazníkov v oblasti implementácie a administrácie UNIX systémov, storage a SAN riešení, vysokej dostupnosti, zálohovania, systémového, enterprise a performance manažmentu.

- konzultácie a technické poradenstvo pre zákazníkov
- návrh, príprava, testovanie, inštalácia a konfigurácia HW a SW produktov
- poskytovanie analýz existujúceho infraštruktúrneho prostredia
- komplexná správa, podpora a administrácia realizovaných infraštruktúr
- aktívna účasť na príprave podkladov pre ponuky a verejné súťaže
- účasť na rokovaniach s existujúcimi ako i potenciálnymi zákazníkmi
- zvyšovanie odborných vedomostí a osobný, profesionálny rozvoj
- zodpovednosť za kvalitu a včasnosť realizácie pridelených úloh
- servisné pokrytie v režime 24x7 („on call“ pohotovosti)

- flexibilná pracovná doba
- zázemie silného IT hráča operujúceho primárne na slovenskom a českom trhu
- zaujímavá práca, ktorá ponúka možnosti participovať na rozvoji nových technológií a riešení
- motivujúce finančné ohodnotenie
- nefinančné bonusy a benefity

Odpovieme iba uchádzačom, ktorí spĺňajú uvedené kritériá. Ďakujeme za porozumenie.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Informačné technológie

Známa a úspešná IT spoločnosť s viac ako 20 ročnou históriou.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické, elektrotechnické, IT

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Počet rokov praxe

2

Technologické oblasti:
- heterogénne infraštruktúry serverovských technológií na platforme Oracle Solaris, Linux (RedHat Enterprise, CentOS a pod.) a IBM AIX
- riešenia vysokej dostupnosti (clustering, disaster recovery) najmä prostredníctvom produktov Vertias/Symantec (Storage foundation, volume manager, cluster server), IBM HACMP, Oracle Cluster Server a HP ServiceGuard
- nasadzovanie a podpora SAN technológií (Brocade, Cisco)
- nasadzovanie a podpora storage technológií (EMC, IBM, HP, HDS)
- nasadzovanie a podpora technológií serverov (Lenovo, HP, Dell, Oracle, IBM, Huawei, Cisco)
- riešenia zálohovania a obnovy dát na báze produktov Symantec NetBackup, IBM TSM, HP Data Protector pre UNIX a Linux platformy
- konsolidácie na UNIX platformách, virtualizácia, konfigurácia a migrácia dát, prípadne ďalšie technologické oblasti podľa požiadaviek trhu a zákazníkov

Iné požiadavky:
- pracovné skúsenosti na obdobnej pozícii minimálne 2 roky
- expertná znalosť UNIX/Linux systémov
- pokročilé znalosti v problematike SAN a storage riešení
- praktické skúsenosti v oblasti virtualizácie (Vmware, RHEV, AIX LPAR a pod.) a zálohovania
- skúsenosti s inštaláciou a konfiguráciou aplikačných serverov
- skúsenosti s konfiguráciou, dizajnom a nasadzovaním HW produktov
- praktické skúsenosti s používaním relačných databáz
- aktívny vodič sk. B
- SŠ/VŠ technického zamerania
- AJ mierne pokročilý – schopnosť dorozumieť sa
- veľkou výhodou znalosti podložené príslušnými certifikáciami

Obchodno - sprostredkovateľská spoločnosť pôsobiaca v oblasti ľudských zdrojov, obchodovania s komoditami a investícií.

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1 zamestnanec
ID: 2895622  Dátum zverejnenia: 17.1.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: - predmetom osobného pohovoru vo firme