Autorizovaný bezpečnostný technik

GRONBACH k.s.

Miesto práce
Michalovce, Priemyselný park 1, okres Michalovce
Termín nástupu
12/2017- 01/2018
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zisťuje, posudzuje a hodnotí:
• úrazové a havarijné riziká a iné ohrozenia zdravia zamestnancov ,
• zdroje a príčiny vzniku nežiaducich udalostí (pracovných úrazov, iných úrazov,
• nebezpečných udalostí, závažných priemyselných havárií).

Zabezpečuje s útvarmi zamestnávateľa vypracovanie:
• systému a programov výchovy a vzdelávania zamestnancov i ostatných osôb,
• vnútorných predpisov, pokynov, interného kontrolného systému BOZP,
• harmonogramu prehliadok a skúšok technických zariadení,
• interného informačného systému BOZP a systému vedenia dokumentácie BOZP,
• záznamov z vyšetrovania pracovných úrazov, prevádzkových nehôd a porúch technických zariadení, rozborov výskytu nežiaducich udalostí a chorôb z povolania,
• plánu preventívnych lekárskych prehliadok,
• analýz zdravotného stavu osadenstva,
• zoznamu rizikových prác,
• zoznamu zakázaných prác pre ženy a mladistvých.

Spolupracuje s príslušnými útvarmi zamestnávateľa pri:
• vypracúvaní koncepcie politiky BOZP,
• vykonávaní školení a overovaní vedomosti z požiadaviek BOZP,
• vykonávaní previerok a vyhodnocovaní stavu, úrovne riadenia a starostlivosti o BOZP,
• vypracúvaní harmonogramu odstraňovania zistených nedostatkov a pri ich odstraňovaní,
• vypracúvaní návrhov na úpravu strojov a zariadení, pracovného prostredia a priestorov z hľadiska BOZP,
• meraní škodlivých činiteľov pracovného prostredia,

Kontroluje:
• stav pracovísk (objektov, komunikácií, strojov, technologických a pracovných postupov, prostredia, pracovných podmienok a pod.),
• dodržiavanie bezpečnostných požiadaviek (predpisov, pravidiel, odporúčaní)
• dodržiavanie zákazu prác ženám a mladistvým,
• funkciu a spoľahlivosť ochranných, zabezpečovacích a havarijných systémov,
• dodržiavanie prijatých systémových a programových dokumentov (politika BOZP, výchova a vzdelávanie, informačný systém a pod.),
• prideľovanie a používanie OOPP a starostlivosť o tieto prostriedky,
• vykonávanie preventívnych lekárskych prehliadok,
• dodržiavanie podmienok odbornej spôsobilosti,
• dodržiavanie dohôd so zamestnancami externých subjektov,
• či zamestnanec nie je pod vplyvom alkoholu, omamných látok alebo psychotropných látok a dodržiavanie zákazu fajčenia na pracoviskách, na ktorých pracujú aj nefajčiari.

Ukladá:
• príslušnému vedúcemu zamestnancovi vykonať nevyhnutné opatrenia na ochranu BOZP ak je bezprostredne ohrozený život alebo zdravie zamestnanca.

Vykonáva:
• školenia zamestnancov,
• metodické usmerňovanie zamestnancov,
• odbornú poradenskú činnosť pre zástupcov zamestnancov pre bezpečnosť, vedúcich zamestnancov a ostatných zamestnancov.

Predkladá zamestnávateľovi:
• návrhy na riešenie stavu BOZP,
• informácie o stave a vývoji BOZP na pracoviskách, rozbory a analýzy.

• - Spolupracuje:
• s inšpektorátom práce alebo iným orgánom dozoru,
• s komisiou BOZP, so zástupcami zamestnancov pre BOZP pracovnou zdravotnou službou a príslušnými útvarmi zamestnávateľa.

- stabilné pracovné prostredie v renomovanej spoločnosti so zahraničnou účasťou,
- zabezpečený adaptačný proces,
- adekvátne platové ohodnotenie,
- moderné pracovné prostredie, sieť sociálnych benefitov,
- moderné fitness centrum s masérom pre zamestnancov priamo vo firme,
- jazykové kurzy a školenia hradené zamestnávateľom,
- letný „Family Day“ aj pre rodinných príslušníkov.

Ak Vás táto ponuka zaujala a máte záujem byť zaradený/á do výberového konania, zašlite nám Váš životopis a žiadosť do zamestnania vybraním možnosti "Poslať spoločnosti životopis".

Táto pozícia si vyžaduje vysokú úroveň odborných a komunikačných schopností, schopnosť riešiť vzniknuté situácie.

Pozícia sa obsadzuje na trvalý pracovný pomer – dobu určitú 1 rok. Následne bude zmluva pri spokojnosti oboch strán predĺžená na neurčito.

Odpovieme len uchádzačom, ktorí spĺňajú požiadavky špecifikované v inzeráte.
Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) alebo Nemecký jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

- prax a skúsenosti v odbore,
- zmysel pre detail a zodpovednosť,
- dobrá orientácia a koncentrácia v zadaných
úlohách vyplývajúcich z náplne práce,
- aktívny prístup k jednotlivým činnostiam,

Spoločnosť Michatek, stála súčasť skupiny Gronbach, zmenila názov a od 5.5.2021 sa volá GRONBACH k.s.
Názov dostala podľa nášho zakladateľa pána Gronbacha. Týmto krokom sa oficiálne aj svojím menom hlásime k našim spoločným hodnotám, histórií a renomé.
GRONBACH k.s. je etablovaná výrobná strojárska spoločnosť so sídlom v Michalovciach.
Je výrobcom OEM zariadení pre svetové značky kuchynskej techniky a dodávateľom zostáv a komponentov (mechanických a dekoratívnych) pre širokú škálu kuchynských spotrebičov.
Sledujte nás aj na: https://www.facebook.com/gronbachslovensko.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2913249  Dátum zverejnenia: 21.11.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou