Vedúci/ vedúca odboru právneho, majetkového a verejného obstarávania

Mestský úrad v Žiline

Miesto práce
Námestie obetí komunizmu, Žilina
Termín nástupu
01.07.2024
2 400 EUR/mesiac• základná mzda 2 400 EUR/mesiac brutto a osobné ohodnotenie (po ukončení skúšobnej doby) až do výšky 10 % v závislosti od plnenia požadovaných merateľných ukazovateľov. (Spolu mesačná mzda až do výšky 2 640 EUR/mesiac brutto.), • možnosť priznať 13. plat v závislosti od plnenia strategických cieľov mesta a možnosť vyplatenia mimoriadnych odmien,

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Stručná charakteristika činnosti odboru:

Odbor právny, majetkový a verejného obstarávania je organizačný útvar, do kompetencie ktorého patrí najmä zastupovanie mesta v právnych záležitostiach pred súdmi alebo inými orgánmi na základe osobitných splnomocnení a poverení, poskytovanie nevyhnutnej súčinnosti pri riešení najmä zložitejších právnych otázok formou stanovísk, vyjadrení a pod. pre vedenie mesta a mestský úrad, poskytovanie právneho poradenstva orgánom mesta a orgánom mestského zastupiteľstva, dohliadanie na legislatívny proces vydávania všeobecne záväzných nariadení a interných predpisov mesta, zabezpečovanie majetkovo-právneho usporiadania majetku mesta, zabezpečovanie zápisov majetku mesta do katastra nehnuteľností, preverovanie vlastníckych a užívateľských vzťahov, zabezpečenie procesu verejného obstarávania organizovaného mestským úradom, zabezpečenie procesu verejného obstarávania pre organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta a pod..

Zodpovednosť vedúceho odboru bude najmä za:

  • riadenie koordinovanie a zabezpečenie plynulej pracovnej činnosti odboru zodpovedného za riadenie právnej agendy, nakladania s majetkom mesta a verejného obstarávania,
  • poskytovanie právneho poradenstva a stanovísk vedeniu mesta,
  • koordináciu činností oddelení a referátov zodpovedných za jednotlivé kompetencie patriace do pôsobnosti odboru,
  • prípravu koncepcií spadajúcich do pôsobnosti odboru a ich realizácia,
  • spracovávanie podkladov a výstupov v rámci kompetencie pre potreby vedenia mestského úradu a mesta.
  • správnu aplikáciu právnych a ostatných predpisov, ako i všeobecne záväzných nariadení mesta, ktoré sa vzťahujú na vecnú pôsobnosť odboru,
  • sledovanie právnych noriem, ukladajúcich mestu oprávnenia a povinnosti,
  • predkladanie návrhov materiálov na rokovanie komisií mestského zastupiteľstva a mestského zastupiteľstva, návrhy interných noriem mesta a všeobecne záväzných nariadení v rámci vecnej pôsobnosti odboru.

Čo ponúkame:

  • základná mzda 2 400 EUR/mesiac brutto a osobné ohodnotenie (po ukončení skúšobnej doby) až do výšky 10 % v závislosti od plnenia požadovaných merateľných ukazovateľov. (Spolu mesačná mzda až do výšky 2 640 EUR/mesiac brutto.),
  • možnosť priznať 13. plat v závislosti od plnenia strategických cieľov mesta a možnosť vyplatenia mimoriadnych odmien,
  • flexibilný pracovný čas,
  • nárok na dovolenku 5 dní nad rámec Zákonníka práce,
  • stravovacie poukážky v elektronickej forme alebo finančný príspevok na stravovanie nad rámec zákona,
  • zamestnanecké benefity (príspevok na regeneráciu pracovnej sily, voľný vstup na mestskú plaváreň, zvýhodnené vstupy do mestského divadla).

Informácie o výberovom konaní

Mesto Žilina, Námestie obetí komunizmu 1,011 31 Žilina
vyhlasuje výberové konanie na obsadenie pracovného miesta:
Odbor právny, majetkový a verejného obstarávania
– VEDÚCI/VEDÚCA ODBORU

Predpokladaný termín nástupu: 01.07.2024

Doklady potrebné k žiadosti o účasť na výberovom konaní:
• žiadosť o účasť vo výberovom konaní s kontaktnými údajmi,
• úradne osvedčená fotokópia dokladu o najvyššie dosiahnutom vzdelaní,
• stručný osobný a profesijný životopis potvrdzujúci požadovaný rozsah odbornej praxe,
• čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
• čestné vyhlásenie o bezúhonnosti,
• k žiadosti je potrebné pripojiť písomný súhlas uchádzača so spracovaním svojich osobných údajov poskytnutých pre potreby výberového konania v zmysle zákona NR SR č.18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Súhlas so spracúvaním osobných údajov je možné kedykoľvek odvolať, inak čas platnosti súhlasu skončí ukončením výberového pohovoru. Po uplynutí tejto doby budú osobné údaje vymazané. Bližšie informácie o právach uchádzača ako dotknutej osoby nájdete na oficiálnom webovom sídle mesta Žilina www.zilina.sk v sekcii Ochrana osobných údajov - Informácia o spracovaní osobných údajov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť:
• elektronickou poštou na adresu: [email protected]
• poštou alebo osobne v zalepenej obálke do Podateľne MsÚ, adresa:
Mestský úradu v Žiline,
Námestie obetí komunizmu 1,
011 31 Žilina

Na obálku uveďte: „Výberové konanie na vedúceho odboru právneho, majetkového a verejného obstarávania.“ - NEOTVÁRAŤ.

Žiadosť s ostatnými požadovanými dokladmi je potrebné doručiť najneskôr do 12.05.2024 (vrátane). Termín ústneho pohovoru bude prihláseným uchádzačom, ktorí spĺňajú požadované predpoklady, oznámený emailom.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

12.5.2024 (ostáva ešte 9 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Základné požiadavky:

  • vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, odbor právo,
  • prax min. 6 rokov v príslušnej oblasti,
  • min. 3 roky praxe v riadiacej pozícií,
  • prehľad a znalosť legislatívy upravujúcej oblasť samosprávy, nakladania s majetkom v samospráve a verejného obstarávania,
  • znalosť práce s PC (MS Office, MS Outlook, internet),
  • znalosť anglického jazyka vítaná,
  • vysoké pracovné nasadenie, organizačné a komunikačné zručnosti, zodpovednosť, samostatnosť, lojálnosť, flexibilita, schopnosť koncepčného riešenia problémov,
  • schopnosť práce v záťažových situáciách, schopnosť teamovej práce,
  • vodičský preukaz sk. B,
  • bezúhonnosť.

verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mg. Zuzana Prekopová
Tel.: +421417063408
E-mail: poslať životopis
ID: 4812043  Dátum zverejnenia: 19.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 400 EUR/mesiac