Právnik

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy

Gunduličova, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
01.04.2024, príp. dohodou
1 600 EUR/mesiacFinálna výška mzdy závisí od skúseností kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• zastupuje zamestnávateľa pred súdmi a orgánmi štátnej správy,
• vypracováva zmluvy a dohody podľa príslušných právnych predpisov, ktoré uzatvára zamestnávateľ,
• vypracováva stanoviská k návrhom všeobecne záväzných právnych a interných predpisov, k podaniam právnických osôb a fyzických osôb v rozsahu týkajúcom sa návrhov zmlúv a/alebo zmlúv a/alebo ich dodatkov a skončení uzatváraných mestskou políciou,
• podieľa sa na vypracovávaní interných predpisov,
• spolupracuje s poverenými zamestnancami pri vymáhaní pohľadávok v súvislosti s pokutami nezaplatenými na mieste,
• vybavuje agendu sťažností, podnety občanov, odkazy pre starostu a žiadosti o sprístupnenie informácií podľa zákona č. 211/2000 Z. z. adresované Mestskej polícii hlavného mesta SR Bratislavy,
• plní úlohy mestskej polície na úseku právneho poradenstva k činnosti týkajúcej sa MsP- plní úlohy na úseku právneho poradenstva pri tvorbe zmlúv pre potreby mestskej polície,
• vyhotovuje dohody o urovnaní, dohody o uznaní dlhu vo veciach patriacich do kompetencie mestskej polície.
• plní úlohy na úseku exekučného konania, najmä podáva návrh na začatie exekučného konania na príslušnom súde a prihlasuje pohľadávky do konkurzného konania.

• príspevok na bývanie vo výške 50 € / mesiac,
• vernostná odmena po odpracovaní 5, 10, 15, 20 rokov,
• jubilejná odmena,
• voľný cestovný lístok na MHD,
• príspevok na stravovanie aj počas dovolenky,
• príspevok zo sociálneho fondu na sociálnu výpomoc do výšky 150 € (PN viac ako 6 týždňov),
• príspevok zo sociálneho fondu na regeneráciu pracovných síl,
• doplnkové dôchodkové sporenie 2,5 % mzdy,
• náhrada príjmu počas PN počas 10 kalendárnych dní súhrnne za kalendárny rok vo výške 80 % denného vymeriavacieho základu,
• príspevok na kúpeľnú liečbu vo výške 150 €,
• pracovná rehabilitácia v rozsahu 7 kalendárnych dní (po dosiahnutí veku 40 rokov a odpracovaní 2 rokov),
• MultiSport karty,

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
• profesijný životopis
• súhlas so spracúvaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Žiadosť spolu s požadovanými podkladmi doručte elektronicky do 31.03.2024 vrátane na adresu: [email protected]

Vážime si Váš záujem pracovať pre Mestskú políciu Hlavného mesta SR Bratislava. Ak bude Váš odborný profil zodpovedať našim požiadavkám, budeme Vás kontaktovať s ponukou osobného pohovoru.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

1

Počet rokov praxe

1

• ukončené vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v odbore právo,
• odborná prax na úseku zmluvnej agendy min. 1 rok,
• prax vo verejnej správe vítaná,
• znalosť legislatívy verejnej správy, samosprávy vítaná,
• dobré komunikačné a organizačné schopnosti, koncepčné myslenie, samostatnosť, spoľahlivosť, presnosť, flexibilita, odolnosť voči stresu,
• VP skupiny B.

Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy je poriadkovým útvarom Hlavného mesta SR. Jej hlavnou činnosťou je ochrana verejného poriadku.
ID: 4744287  Dátum zverejnenia: 18.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 600 EUR/mesiac