Odborný/á referent/ka životného prostredia

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miesto práce
Petržalka, Bratislava, Petržalka
Termín nástupu
ihneď / dohodou
1 200 EUR/mesiacváš plat je dohadovaný vždy individuálne na základe kvalifikácie a skúseností, no priemerný plat na pozícii vrátane kvartálnych odmien sa môže pohybovať až okolo sumy 1400 EUR

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

s vašou vysnívanou prácou so super kolegami v Petržalke budete spokojný/á, ak na čo najviac z otázok nižšie odpoviete ÁNO

- Máte vzťah k životnému prostrediu?- Radi chodíte do terénu ?

- Ste komunikatívny?- Radi by ste prispievali vašou prácou k zveľaďovaniu, čistote a poriadku nášho zeleného sídliska ?

- Hnevá Vás nedbanlivosť ľudí, ktorí pohadzujú odpad do prírody?

činnosti, ktorými vás budeme u nás v Petržalke zamestnávať

- zabezpečenie čistoty a poriadku a riešenie nezákonne umiestneného odpadu v zmysle zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle Všeobecne záväzných nariadení mestskej časti - vydávanie rybárskych lístkov

- vypracovávanie odborných stanovísk v oblasti odpadového hospodárstva

- mapovanie mobiliáru a nezákonne umiestneného odpadu do GIS vrstvy

- spolupráca s organizačnými útvarmi miestneho úradu vo veciach starostlivosti o životné prostredie

- pripravovanie podkladov pre odpovede na žiadosti o sprístupnenie informácií

- komunikácia s orgánmi štátnej správy, územnej samosprávy, organizáciami zriadenými štátom, štátnymi podnikmi a pod. v oblasti odpadového hospodárstva

- riešenie podnetov od občanov mailom, telefonicky, pri osobnej návšteve úradu

váš bežný pracovný deň u nás v Petržalke si môžete predstaviť aj takto

Vašou prácou budete prispievať k udržiavaniu čistejšej Petržalky, pričom nebudete vykonávať len administratívne práce, ale budete chodiť aj do terénu, či už z vlastného podnetu alebo na základe žiadosti a kontrolovať stav územia z hľadiska odpadov, znečistenia a mapovania do GIS vrstvy, pričom samozrejme nemôžeme zabudnúť na vydávanie rybárskych lístkov. Budete riešiť priestupky za porušenie všeobecne záväzných nariadení mestskej časti.

  • 5 dní dovolenky navyše
  • mobilný telefón s neobmedzenými volaniami
  • služobný notebook
  • príspevok do 3. piliera dôchodkového sporenia (po 1. odpracovanom roku)
  • možnosť využívania MultiSport karty
  • práca v stabilnom prostredí verejnej správy
  • potrebné školenia a kurzy
  • samozrejme príspevok na stravovanie
a ďalšie benefity vyplývajúce z práce vo verejnej správe či kolektívnej zmluvy

ak vás táto ponuka zaujala, nezabudnite nám do Petržalky poslať

  • štruktúrovaný profesijný životopis a sprievodný list
  • certifikáty o relevantných kurzoch a školeniach
  • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní

Vašu žiadosť o prácu pre Petržalku spolu s uvedenými dokumentmi môžete posielať minimálne do 22. marca 2024 (vrátane) cez portál Profesia i na e-mail [email protected]. Vopred všetkým ĎAKUJEME za prejavený záujem, no do ďalšieho kola výberového konania budú pozvaní len vybraní uchádzači. V prípade úspechu túto informáciu dostanete najneskôr do 14 dní od uvedeného termínu. Uchádzačov, ktorí neboli vybraní na osobný pohovor, nebudeme z kapacitných dôvodov kontaktovať. Ďakujeme za pochopenie a držíme palce.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Náš nový kolega alebo kolegyňa by mal/a mať ukončené vzdelanie v odbore životné prostredie, environmentalistika a prípadne príbuzné odbory vhodné k náplni práce. Znalosti bez ktorých sa v Petržalke nezaobíde sú znalosti a skúsenosti s prácou Microsoft Office Excel, Word, internet. Vašou výhodou môžu byť základné znalosti:Zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov,Vyhlášky MŽP SR č. 365/2015 Z. z. ktorou sa ustanovuje Katalóg odpadov v znení neskorších predpisov,Vyhlášky MŽP SR č. 366/2015 Z. z. o evidenčnej povinnosti a ohlasovacej povinnosti v znení neskorších predpisov,Vyhlášky MŽP SR č. 371/2015 Z. z. ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o odpadoch v znení neskorších predpisov,Vyhláška MŽP SR č.344/2022 Z. z. o stavebných odpadoch a odpadoch z demoláciívyhlášky MŽP SR č. 373/2015 Z. z. o rozšírenej zodpovednosti výrobcov vyhradených výrobkov a o nakladaní s vyhradenými prúdmi odpadov v znení neskorších predpisov,Zákona č. 329/2018 Z. z. o poplatkoch za uloženie odpadov a o zmene a doplnení zákona č. 587/2004 Z. z. o EF fonde a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,Zákona č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady v znení neskorších predpisov,Zákona č. 377/1990 Zb. o hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave v zmení neskorších predpisov,Štatútu hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy v znení dodatkov č. 1 až 24, Všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti Bratislava-Petržalka č. 2/2014 zo dňa 25.02.2014 o dodržiavaní čistoty a poriadku na území mestskej časti Bratislava-Petržalka v znení neskorších dodatkov,Všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy č. 18/2023 z 14. decembra 2023 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy v znení neskorších dodatkov,Všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy č. 13/2012 z 13. decembra 2012 o miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a o zmene a doplnení všeobecne záväzného nariadenia hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy č. 12/2001 o nakladaní s komunálnymi odpadmi a drobnými stavebnými odpadmi na území hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy v znení neskorších predpisov.V neposlednom rade dodávame, že samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, či kreativita nie sú u nás iba frázami.k vašej novej práci pre Petržalku budete určite potrebovať - vysokoškolské vzdelanie II. stupňa ideálne v jednom z týchto odborov: životné prostredie, environmentalistika a prípadne príbuzné odbory vhodné k náplni práce absolvovanie odbornej spôsobilosti - znalosť práce s balíkom Microsoft Office Excel, Word, internet- odborná prax, prax vo verejnej správe výhodoubezúhonnosť- komunikatívnosť, samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita

Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podpora všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Veronika Stašová
E-mail: poslať životopis
ID: 4780003  Dátum zverejnenia: 8.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac