Odborný/á referent/ka dopravy

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miesto práce
Petržalka, Bratislava, Petržalka
Termín nástupu
ihneď / dohodou
1 500 EUR/mesiacváš plat je dohadovaný vždy individuálne na základe kvalifikácie a skúseností, no priemerný plat na pozícii vrátane kvartálnych odmien sa môže pohybovať až okolo sumy 1750 EUR

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

s vašou vysnívanou prácou so super kolegami v Petržalke budete spokojný/á, ak na čo najviac z otázok nižšie odpoviete ÁNO

  • Máte skúsenosť nielen s administratívou v oblasti výstavby, cestného hospodárstva a dopravy a rozumiete procesom vo verejnej a štátnej správe?
  • Viete sa naozaj dobre a flexibilne orientovať v legislatívne súvisiacej s cestným hospodárstvom a dopravou, výstavbou či správnym konaním?
  • Stotožňujete sa s verejnoprospešným charakterom vašej pracovnej činnosti a viete prácu vnímať nie len ako zárobkovú činnosť, ale ako určité poslanie?
  • Nerobí vám problém komunikácia s občanmi pri vybavovaní žiadostí či riešení podnetov, ktoré sa týkajú oblasti dopravy?
  • Máte vodičský preukaz a ste aktívnym vodičom alebo vodičkou?

činnosti, ktorými vás budeme u nás v Petržalke zamestnávať

  • podieľať sa na tvorbe koncepčných, metodických a analytických materiálov v oblasti cestného hospodárstva.
  • zabezpečovať samostatnú odbornú činnosť v oblasti výstavby, cestného hospodárstva a dopravy.
  • podieľať sa na tvorbe všeobecne záväzných právnych predpisov na úseku cestného hospodárstva a dopravy,
  • zabezpečovať správu a údržbu miestnych ciest a ich súčastí (interne alebo externe),
  • preberať práce, napr. po rozkopávkach, opravách a rekonštrukciách ciest a ich súčastí,
  • pripravovať stanoviská správcu miestnych ciest k zvláštnemu užívaniu ciest (okrem vyhradeného parkovania), uzávierkam, projektovým dokumentáciám, stavbám (aj ako budúci správca miestnych ciest), konaniam vedených inými orgánmi (napríklad stavebný úrad, cestný správny orgán našej MČ alebo hl. mesta SR Bratislavy a i.),
  • viesť technickú evidenciu o miestnych cestách v správe našej mestskej časti
  • zabezpečovať obstarávanie a objednávanie tovarov, prác a služieb súvisiacich so správou a údržbou miestnych ciest a ich súčastí, v správe našej mestskej časti,
  • organizovať obhliadky na tvare miesta,
zúčastňovať sa na obhliadkach a pracovných stretnutiach,
  • v prípade potreby zastupovať kolegov a pripravovať rozhodnutia cestného správneho orgánu v cestnom hospodárstve, najmä o uzávierkach, obchádzkach a odklonoch, rozhodnutia cestného správneho orgánu o povoľovaní zvláštneho užívania miestnych ciest vrátane kontroly vecného a termínovaného plnenia vydaných povolení, povolenia vyhradeného parkovania a i.,
  • pripravovať podklady a materiály na rokovanie komisií miestneho zastupiteľstva, miestnej rady a miestneho zastupiteľstva,
  • pripravovať odpovede na interpelácie poslancov a žiadosti o informácie na úseku cestného hospodárstva,
pripravovať stanoviská k podnetom, sťažnostiam, petíciám právnických a fyzických osôb na úseku cestného hospodárstva,
  • pripravovať stanoviská k dokumentácii stavieb, zodpovedať za ich komplexné posúdenie,
  • zastupovať mestskú časť na stavebných a kolaudačných konaniach v rozsahu splnomocnení,
  • spolupracovať s orgánmi štátnej správy a miestnej samosprávy.

váš bežný pracovný deň u nás v Petržalke si môžete predstaviť aj takto

Vaša kancelária sa nachádza priamo na našom miestnom úrade. Počas pracovného dňa sa budete podieľať na komunikácii s občanmi Petržalky v oblasti problematiky dopravy, uzávierok ciest, rozkopávok, zvláštneho užívania ciest. Práca v teréne bude pozostávať z obhliadky na tvare miesta, kontroly miestnych ciest a ich súčastí.
V prípade zastupovania kolegov kontroly plnenia a dodržiavania vydaných rozhodnutí cestného správneho orgánu, miestnych zisťovaní v rámci správnych konaní, prípadne zisťovaní legálnosti uzávierok a zvláštneho užívania miestnych ciest v správe našej mestskej časti. Odpoviete na otázky z podnetov alebo pripravíte podklady pre komisie miestneho zastupiteľstva. Okrem kolegov vášho oddelenia budete spolupracovať aj s mestskou políciou, referátom statickej dopravy, právnym oddelením a oddelením správy verejných priestranstiev či orgánmi štátnej a verejnej správy, najmä s dopravným inšpektorátom a Magistrátom hl. mesta Slovenskej republiky Bratislavy. Budete tiež pripravovať odpovede na interpelácie z miestneho zastupiteľstva, prípadne podľa zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám. Ako je asi jasné, vlastnú iniciatívu, samostatnosť a precíznosť pri vašej práci veľmi oceníme.

  • 5 dní dovolenky navyše
  • možnosť práce z domu podľa interných pravidiel
  • mobilný telefón s neobmedzenými volaniami
  • príspevok do 3. piliera dôchodkového sporenia (po 1. odpracovanom roku)
  • možnosť využívania MultiSport karty
  • práca v stabilnom prostredí verejnej správy
  • potrebné školenia a kurzy
  • samozrejme príspevok na stravovanie
a ďalšie benefity vyplývajúce z práce vo verejnej správe či kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

ak vás táto ponuka zaujala, nezabudnite nám poslať

  • štruktúrovaný profesijný životopis a motivačný list
  • certifikáty o relevantných kurzoch a školeniach
  • doklad o najvyššom dosiahnutom vzdelaní

Vašu žiadosť o prácu pre Petržalku spolu s uvedenými dokumentmi môžete posielať najneskôr do 12.05.2024 (vrátane) na e-mail [email protected]. Vopred všetkým ĎAKUJEME za prejavený záujem, no do ďalšieho kola výberového konania budú pozvaní len vybraní uchádzači. V prípade úspechu túto informáciu obdržíte najneskôr do 14 dní od uvedeného termínu. Uchádzačov, ktorí neboli vybraní na osobný pohovor, nebudeme z kapacitných dôvodov kontaktovať. Ďakujeme za pochopenie a držíme palce.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Náš nový kolega alebo kolegyňa by mal/a mať prax a skúsenosť s prácou správcu ciest, vo verejnej správe, s komunikáciou s občanmi a inými orgánmi verejnej správy. Dôležitými vlastnosťami by však mali byť najmä odbornosť, samostatnosť, zmysel vidieť veci komplexne a nebáť sa učiť aj z vlastných chýb. V neposlednom rade platí, že spolupráca, vytrvalosť, ochota pomôcť, trpezlivosť, prioritizácia či zodpovednosť nie sú u nás na referáte iba frázami.
k vašej novej práci pre Petržalku budete určite potrebovať

  • vysokoškolské vzdelanie I. či II. stupňa so zameraním na technický smer (cestné staviteľstvo a doprava),
  • orientácia v príslušných právnych predpisoch:
Zákon č. 135/1961 Zb. zákon o pozemných komunikáciách (cestný zákon),
Vyhláška č. 35/1984 Zb., ktorou sa vykonáva zákon o pozemných komunikáciách,
Zákon č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
Vyhláška Ministerstva vnútra SR č. 30/2020 Z. z. o dopravnom značení,
Zákon č. 71/1967 Zb. o správnom konaní (správny poriadok),
Zákon č. 50/1976 Zb. o územnom plánovaní a stavebnom poriadku (stavebný zákon),
Zákon č. 377/1990 Zb. o hlavnom meste SR Bratislave,
Zákon č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení,
Štatút hl. mesta SR Bratislavy,
Zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám;
  • orientácia v príslušných technických normách a predpisoch,
  • práca s PC a softvérom: Excel, Word, Outlook
  • AutoCAD - pokročilý,
  • vodičský preukaz skupiny B,
  • komunikatívnosť, spoľahlivosť, precíznosť a flexibilita,
  • bezúhonnosť a vysoké morálne i hodnotové zásady,
  • znalosť cudzieho jazyka (AJ, NJ) je výhodou,

Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podpora všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Katarína Diheneščíková
Tel.: +421947487238
E-mail: poslať životopis
ID: 4758005  Dátum zverejnenia: 12.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac