Referent pre správu elektronickej registratúry

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto

Miesto práce
Junácka 1, Bratislava
Termín nástupu
ihneď/dohodou
Ponúkaný plat (brutto)
Platové zaradenie vzmysle zákona NR SR č. 553/2003 o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

zabezpečuje odbornú komplexnú správu registratúry v súlade so zákonom č.395/2002 Z. z. o archívoch a registratúrach a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov,
zabezpečuje komplexné odborné práce pri preberaní, evidovaní, ukladaní, označovaní, ochrane, využívaní a vyraďovaní registratúrnych záznamov,
komplexne sa stará o riadnu evidenciu záznamov, zodpovedá za ich účelné a bežné uloženie podľa zákona,
posudzuje hodnotu záznamov a zabezpečuje riadne pravidelné vyraďovanie registratúrnych záznamov,
odovzdáva archívne dokumenty na trvalé uloženie do príslušného štátneho archívu,
zabezpečuje odbornú likvidáciu vyradených záznamov,
spolupracuje pri vypracovaní a novelizácii interného riadiaceho predpisu Registratúrneho poriadku a plánu,
zabezpečuje funkciu vecného správcu automatizovaného systému správy registratúry,
spolupracuje so správcom softvéru elektronickej registratúry a oboznamuje zamestnancov so zmenami v programe elektronickej registratúry,
zabezpečuje ohlasovanie zmien v činnosti miestneho úradu, ktoré majú vplyv na fungovanie elektronickej registratúry, správcovi softvéru,
zabezpečuje metodické usmerňovanie a poradenstvo v oblasti elektronickej registratúry,
zabezpečuje konzultačnú a školiacu činnosť v oblasti elektronickej registratúry,
zastupuje pracovníka na úseku osvedčovania podpisov a fotokópie listín.

K žiadosti na zaradenie do výberového konania priložiť životopis, prehľad doterajšej praxe a súhlas uchádzača so spracovaním svojich osobných údajov za účelom výberového konania v zmysle § 11 Zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov.

Pozvaní do výberového konania budú len uchádzači, ktorí spĺňajú uvádzané podmienky. Ostatným, ktorí nebudú kontaktovaní ďakujeme za prejavený záujem.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa

Vzdelanie v odbore

všeobecné, archívníctvo

Požadovaná prax:
minimálne 2 roky praxe v oblasti vedenia správy elektronickej registratúry

Ďalšie požiadavky:
pokročilá znalosť práce s PC (Microsoft Excel, Outlook, Word), vysoká počítačová zručnosť, záujem nadobúdať nové vedomosti a skúsenosti z praxe, vysoké pracovné nasadenie, diskrétnosť, aktívny prístup k práci, asertivita, spoľahlivosť, flexibilita.

Samospráva - miestny úrad

Adresa spoločnosti

Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto
Junácka 1
832 91 Bratislava
ID: 2821655   Dátum zverejnenia: 22.11.2016