Právnik - oddelenie právne, podnik.činností, ESČ a správy pozemkov

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto

Miesto práce
Junácka l, 832 91 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
01.04.2015

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

hlavné činnosti pracovnej pozície:
o vyjadruje sa ku všetkým zmluvám, resp. k ich návrhom a zodpovedá za právnu stránku zmlúv uzatváraných MČ a tieto aj pripravuje
o na úseku právnej agendy zhromažďuje podklady a vypracováva stanoviská k predloženým materiálom starostu a prednostu miestneho úradu
o zastupuje MČ v konaniach pred súdmi v občiansko-právnych, obchodno-právnych a pracovno-právnych sporoch
o zastupuje MČ v právnom styku so správnymi orgánmi
o zastupuje MČ pred orgánmi prokuratúry a v konaniach vo veci prejednania dedičstva pred notármi
o vypracováva návrhy žalôb, vyjadrení a odvolaní
o zabezpečuje uplatnenie vymáhania pohľadávok u právnických a fyzických osôb súdnou cestou
o zabezpečuje výkon rozhodnutí cestou príslušného exekútora
o zabezpečuje správne konanie a vydávanie rozhodnutí starostu v súlade so zákonom č.71/1967 Zb. o správnom konaní v znení neskorších predpisov, poskytuje právne poradenstvo vo vymedzenej oblasti na úrovni zamestnávateľa s výnimkou konania súvisiaceho so stavebným zákonom
o podáva návrhy žalôb vo veci vypratania bytu
o sprístupňuje informácie v zmysle zákona č.211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov
o pripravuje podklady na rokovanie komisií miestneho zastupiteľstva a rokovania miestneho zastupiteľstva
o zhromažďuje podklady a spracúva návrhy s úplným právnym a vecným zdôvodnením postupov pri vysporiadaní obecného majetku v správe mestskej časti
o poskytuje právnu pomoc ostatným útvarom Miestneho úradu pri uplatňovaní práva občianskeho, obchodného a správneho
o iniciatívne a samostatne vypracováva koncepčné materiály, návrhy na úpravu postupu pri nakladaní s majetkom samosprávy v podmienkach mestskej časti
o vypracováva interné predpisy MÚ a VZN MČ
o spracováva podklady v pracovnoprávnej oblasti

Žiadosti zaslať na adresu: Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto, personálny úsek , Junácka ul. l, 832 91 Bratislava 3 alebo [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právneho smeru

Počet rokov praxe

3

Požadujeme znalosť práce s PC, vysoké pracovné nasadenie, aktívny prístup k práci,
záujem nadobúdať skúsenosti z odbornej praxe, spoľahlivosť, flexibilitu, znalosť
z oblasti práva súvisiaceho s činnosťou obcí (výhodou), bezúhonnosť.

Samospráva - miestny úrad

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov
ID: 2025618  Dátum zverejnenia: 24.2.2015