Referent/-ka pre financie na oddelenie školstva

Mestská časť Bratislava - Karlova Ves

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Zostavovanie rozpočtu pre oblasť školstva (základné školy, materské školy, školské jedálne, školské kluby detí),
- Úprava rozpočtu pre oblasť školstva podľa požiadaviek a finančných možností mestskej časti, následné jeho rozpísanie pre jednotlivé školy,
- Rozpočtovanie príjmov materských škôl a školských jedální a spolupráca s riaditeľkami pri jeho rozpisovaní,
- Mesačný rozpis pre zaslanie finančných prostriedkov preneseného výkonu a originálnych kompetencií školám,
- Metodické usmerňovanie základných a materských škôl v oblasti rozpočtového hospodárenia,
- Sledovanie jednotlivých transferov preneseného výkonu v oblasti školstva (normatívne a nenormatívne financovanie), príp. zmena pre jednotlivé školy,
- Zúčtovanie jednotlivých transferov preneseného výkonu v oblasti školstva (normatívne a nenormatívne financovanie),
- Spracovanie podkladov potrebných na získanie finančných prostriedkov zo štátneho rozpočtu pre oblasť školstva,
- Komunikácia s orgánmi štátnej, resp. verejnej správy v oblasti školstva,
- Iné úlohy podľa požiadaviek

Práca v stabilnom prostredí verejnej správy
Zázemie progresívneho a dynamicky sa rozvíjajúceho úradu vo verejnej správe
Možnosť profesionálneho rastu
5 dní dovolenky nad rámec zákonníka práce
Pracovný čas 37,5 hod týždenne
Mobilný telefón
13. plat

V prípade, že Vás pozícia zaujala a spĺňate stanovené požiadavky, zašlite nám, prosím, Váš štruktúrovaný životopis. V prípade vysokého počtu uchádzačov budeme kontaktovať len kandidátov vybraných do užšieho kola výberového procesu. Zároveň si vyhradzujeme právo nevybrať žiadneho kandidáta. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické zameranie

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

3

- minimálne 3 roky praxe v ekonomickej oblasti,
- znalosť z oblasti rozpočtovníctva a financovania školstva,
- prax v štátnej alebo verejnej správe vítaná,
- znalosť PC na pokročilej úrovni (MS Office),
- záujem zefektívniť zavedené procesy vo verejnej správe,
- ovládanie cudzieho jazyka je výhodou

Miestny úrad Mestskej časti Bratislava - Karlova Ves zabezpečuje agendu miestnej samosprávy. Naším cieľom je vybudovať kvalitné a efektívne služby pre občanov a súčasne vytvoriť zaujímavé pracovné prostredie pre zamestnancov.
V prípade, že Vás naša ponuka oslovila, zašlite nám prosím štruktúrovaný životopis do 29.04.2024.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 3130721  Dátum zverejnenia: 12.7.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov