Riaditeľ/riaditeľka Základnej umeleckej školy Imricha Godina

Mesto Vráble

Miesto práce
Hlavná, Vráble
Termín nástupu
01.07.2024
1 051,5 EUR/mesiacPlatové podmienky budú určené podľa zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a zákona č. 138/2019 Z. z. V závislosti od zaradenia do platovej tarify a od dĺžky započítanej praxe je tarifný plat od 1051,50 €. Zaradenie do platovej tarify závisí od získaného stupňa požadovaného vzdelania a zaradenia do kariérového stupňa. Súčasťou funkčného platu vedúceho pedagogického zamestnanca je tiež príplatok za riadenie a ostatné prislúchajúce príplatky podľa § 4 zákona 553/2003 Z. z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- podporuje, motivuje a oceňuje zamestnancov

- zavádza potrebné systémy

- dosahuje spoločné dohody

- spoluvytvára inšpiratívnu, bezpečnú a príjemnú atmosféru v pracovnom tíme

- otvorene komunikuje, dáva a prijíma spätnú väzbu

- efektívne vytvára partnerstvá

- efektívne hospodári s finančnými a materiálnymi zdrojmi školy pre dosiahnutie optimálnych výsledkov

- skúša kreatívne a moderné spôsoby výučby

- v spolupráci so zriaďovateľom nastavuje a sleduje plnenie priorít školy

-  rieši komplexnejšie situácie s deťmi, rodičmi a pracovným tímom a buduje   s nimi silné partnerstvo pre dosahovanie spoločných cieľov,

- vedie školu v krízových situáciách

- prezentuje školu vrátane prezentácie umeleckej tvorby a umeleckých výkonov žiakov školy

- organizuje kultúrne podujatia s účasťou žiakov školy

- aktívne sa podieľa na organizácii kultúrnych a spoločenských podujatí v meste Vráble

- možnosť sebarealizácie

- práca v príjemnom prostredí

- príplatok za riadenie a ďalšie príplatky podľa § 4 zákona 553/2003 Z. z.

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
- písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania,
- motivačný list,
- profesijný životopis,
- overené kópie dokladov o dosiahnutom požadovanom vzdelaní,
- potvrdenie o dĺžke pracovnej činnosti pedagogického zamestnanca,
- čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
- potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti pre výkon funkcie riaditeľa školy podľa § 16 zákona 138/2019 Z. z.,
- písomne spracovaná koncepcia rozvoja školy (v rozsahu maximálne 3 strany)
- kópie dokladov o absolvovanom ďalšom vzdelávaní,
- písomný súhlas uchádzača na spracovanie osobných údajov podľa zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov uvádzaných v prílohách žiadosti.

- prihlášku do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi je potrebné zaslať v termíne do 22. 5. 2024 12:00 hodiny na adresu: Mestský úrad, Hlavná 1221, 952 16 Vráble alebo doručiť osobne do podateľne Mestského úradu vo Vrábľoch v zalepenej obálke so spiatočnou adresou označenej heslom : „Výberové konanie – riaditeľ ZUŠ Imricha Godina, Hlavná 1121/1, Vráble – neotvárať!“
- alebo odoslať všetky požadované dokumenty elektronicky na emailovú adresu: [email protected] a do predmetu uviesť: "Výberové konanie riaditeľ ZUŠ Imricha Godina, Hlavná 1121/1, Vráble – neotvárať!“.

Uchádzačom, ktorí splnia podmienky, budú termín a miesto výberového konania oznámené najmenej 7 kalendárnych dní pred jeho konaním.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

22.5.2024 (ostáva ešte 13 dní)

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

pedagogický odbor

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
EduPage - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

najmenej 5 rokov pedagogickej činnosti

Počet rokov praxe

5

- bezúhonnosť podľa § 15a) ods.1 zákona č. 138/2019 Z. z. v znení neskorších predpisov

- zdravotná spôsobilosť podľa § 16 zákona č. 138/2019 Z. z.

- ovládanie štátneho jazyka podľa § 17 zákona č. 138/2019 Z z.

- znalosť školskej a pracovnoprávnej legislatívy

- znalosť a schopnosť efektívne pracovať so školskými systémami (Edupage a pod.)

- ochota a schopnosť vysokého pracovného nasadenia, samostatnosť, presnosť a zodpovednosť,

- riadiace a líderské skúsenosti a zručnosti

- strategické myslenie

- výborné komunikačné a sociálne zručnosti

Kvalifikačné predpoklady:

- kvalifikačné predpoklady pre výkon pedagogickej činnosti a pre príslušný druh a typ školy podľa zákona MŠVVaM SR č. 138/2019 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorým sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady pre výkon pracovnej činnosti v príslušnej kategórii alebo podkategórii pedagogického zamestnanca a podľa vyhlášky MŠVVaM SR č. 173/2023 Z. z. o kvalifikačných predpokladoch pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov

- splnenie podmienok podľa § 39 zákona č. 138/2019 Z. z

mesto Vráble (mestský úrad)

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov

Kontakt

ID: 4816757  Dátum zverejnenia: 26.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 051,5 EUR/mesiac