Vedúci Oddelenia športu a športových zariadení Mestského úradu Dolný Kubín

Mesto Dolný Kubín – mestský úrad

Miesto práce
Hviezdoslavovo námestie 1651/2, okres Dolný Kubín
Termín nástupu
01.03.2017

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- komplexné riadenie a vedenie Oddelenia športu a športových zariadení Mestského úradu Dolný Kubín a zodpovednosť za jeho činnosť
- komplexné riadenie a vedenie činností športových zariadení a zabezpečovanie ich prevádzky, rekonštrukcie a údržby
- organizovanie a koordinovanie pracovných činností na oddelení
- zodpovednosť za účelné a efektívne hospodárenie so zverenými finančnými prostriedkami a majetkom
- zabezpečovanie odborných podkladov pre rokovanie orgánov mesta
- zabezpečovanie organizovania a súčinnosti pri organizovaní športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí a súťaží
- zabezpečovanie propagácie a prezentácie činností športových zariadení a športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatí a súťaží
- vedenie spisovej dokumentácie, databáz, evidencií a súvisiacej administratívy v oblasti športu
- zodpovednosť za vytváranie podmienok pre relaxačné, športové a pohybové aktivity verejnosti (vrátane zdravotne postihnutých osôb)
- zodpovednosť za činnosti súvisiace s poskytovaním a kontrolou vyúčtovania poskytnutých dotácií v oblasti športu
- vykonávanie kontrolnej činnosti v rámci oddelenia
- vykonávanie odborných konzultácií súvisiacich s činnosťami oddelenia
- zabezpečovanie spolupráce s fyzickými a právnickými osobami pôsobiacimi v oblasti športu, orgánmi verejnej správy, organizáciami v zriaďovateľskej a zakladateľskej pôsobnosti mesta a s inými organizáciami
- zodpovednosť za zabezpečovanie nenávratných finančných prostriedkov v oblasti športu (fondy, dotácie sponzorské príspevky a pod.)

Informácie o výberovom konaní

Iné znalosti:
- všeobecne záväzné právne predpisy z oblasti územnej samosprávy
- zákon č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a súvisiace všeobecne záväzné právne predpisy
- zákon č. 596/2003 Z.z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov a súvisiace všeobecne záväzné právne predpisy
- zákon č. 440/2015 Z. z. o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov
- zákon č. 1/2014 Z. z. o organizovaní verejných športových podujatí a o zmene a doplnení niektorých zákonov a súvisiace všeobecne záväzné právne predpisy
- zákon č. 282/2008 Z. z. o podpore práce s mládežou a o zmene a doplnení zákona č. 131/2002 Z. z. o vysokých školách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov v znení zákona č. 375/2013 Z. z.
- zákon č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a súvisiace všeobecne záväzné právne predpisy
- platné STN
- reprezentatívne vystupovanie – výhodou
- manažérske zručnosti a skúsenosti v riadiacich funkciách – výhodou

Zameranie, odbor:
šport

Jazykové znalosti:
slovenský jazyk – materinský jazyk
znalosť cudzích jazykov – výhodou
Zoznam požadovaných dokladov:
a) žiadosť o zaradenie do výberového konania
b) doklad o nadobudnutí vysokoškolského vzdelania II. stupňa
c) životopis s uvedením e-mailového a telefonického kontaktu
d) aktuálny výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace
e) čestné vyhlásenie o tom, že
1. všetky údaje uvádzané v žiadosti, doklade o dosiahnutom vysokoškolskom vzdelaní II. stupňa a v životopise sú pravdivé
2. je zdravotne spôsobilý na vykonávanie činností spojených s pracovným miestom
3. je spôsobilý na právne úkony v plnom rozsahu
4. ovláda štátny jazyk SR (slovenský jazyk)
5. súhlasí so spracovávaním svojich osobných údajov pre účely výberového konania podľa zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov
Písomnú podpísanú a datovanú žiadosť s požadovanými dokladmi je potrebné zaslať v zalepenej obálke označenej “Výberové konanie – vedúci Oddelenia športu a športových zariadení Mestského úradu Dolný Kubín“ poštou do 27.01.2017 (vrátane) na adresu vyhlasovateľa: Mesto Dolný Kubín, Hviezdoslavovo námestie 1651/2, 026 01 Dolný Kubín alebo priamo do podateľne Mestského úradu Dolný Kubín (rozhodujúci je dátum fyzického doručenia vyhlasovateľovi nie dátum podania na poštovú prepravu).

O mieste a termíne a spôsobe výberového konania budú uchádzači spĺňajúci kvalifikačné predpoklady informovaní e-mailom alebo telefonicky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

vzdelanie v oblasti športu výhodou

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax v oblasti športu najmenej 5 rokov - výhodou

oficiálne stránky mesta Dolný Kubín
ID: 2872040  Dátum zverejnenia: 3.1.2017