Architekt mesta

Mesto Detva

Miesto práce
J.G. Tajovského 7, 962 12 Detva, okres Detva
Termín nástupu
01.06.2015

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečenie činnosti architekta mesta.
- podieľa sa na spracovávaní a plnení programov mesta, zameraných na miestny, regionálny a nadregionálny rozvoj,
- eviduje a poskytuje oprávneným osobám na nahliadnutie, územnoplánovaciu dokumentáciu a s nimi súvisiace informácie a podklady,
- pripravuje za mesto podklady na obstaranie územnoplánovacej dokumentácie a doplnkov ÚPD,
- zabezpečuje obstaranie územnoplánovacej dokumentácie mesta,
- pripravuje odborné a súborné stanoviská ku koncepčným materiálom v oblasti územného plánu mesta,
- v súčinnosti s obstarávateľom zabezpečuje:
- oznámenie prerokovania zadania verejnosti, účinnou formou a spôsobom
v meste obvyklým,
- vyhodnotenie stanovísk a pripomienok zadania o posúdenie zadania a zabezpečuje súčinnosť pri posudzovaní s orgánmi štátnej správy,
- zabezpečuje povinné pravidelné preskúmanie schváleného územného plánu, či nie sú potrebné jeho zmeny a doplnky, alebo obstaranie nového územného plánu a koncepciu urbanizmu mesta,
- pripravuje záväzné stanoviská mesta k umiestňovaniu a povoľovaniu stavieb na území mesta v zmysle platnej ÚPD mesta aktualizovaných mapových podkladov katastrálneho územia mesta,
- posudzuje a vydáva rozhodnutia na umiestnenie reklamných informačných a propagačných zariadení na území Mesta Detva.

Informácie o výberovom konaní

Požadované doklady:
- žiadosť o účasť na výberovom konaní,
- profesijný štruktúrovaný životopis,
- výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace,
- overená kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- písomný súhlas uchádzača so spracúvaním osobných údajov v zmysle zákona č. 122/2013 o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- čestné vyhlásenie o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Žiadosť o účasť na výberovom konaní spolu s požadovanými dokladmi je potrebné doručiť osobne do podateľne Mestského úradu v Detve, alebo doporučenou poštou na adresu: Mestský úrad Detva J. G. Tajovského 7, 662 12 Detva, v zalepenej obálke označenej heslom „Výberové konanie – architekt mesta – neotvárať" do 11. mája 2015 do 12.00 hodiny, tak aby bola zaevidovaná najneskôr k tomuto termínu v podateľni Mestského úradu v Detve.

Uchádzači, ktorí spĺňajú kvalifikačné predpoklady, ďalšie požadované predpoklady a predložia v určenom termíne všetky požadované doklady, budú na výberové konanie pozvaní písomne najmenej 7 kalendárnych dní pred jeho konaním.
Informácia pre uchádzača:
Informácie na tel.: 045/37 00 411

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

urbanizmus, architektúra, resp. stavebníctvo

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Internet(e-mail, www) - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

- prax 2 roky v oblasti ÚP alebo architektúry
- bezúhonnosť,
- spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu,
- znalosti právnych predpisov územnoplánovacej činnosti a súvisiacej legislatívy,
- znalosti právnych predpisov vo verejnej správe, z oblasti samosprávy.
- profesionalita, samostatnosť v práci, komunikatívnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, flexibilita

Mesto Detva je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom samostatne hospodári s vlastným majetkom a so svojimi majetkovými právami.
Základnou úlohou mesta pri výkone samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jeho územia a o potreby jeho obyvateľov.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2095765  Dátum zverejnenia: 24.4.2015