Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva obchodnej spoločnosti MBB a.s.

Mesto Banská Bystrica

Miesto práce
Československej armády 26, okres Banská Bystrica

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- tvorba stratégie rozvoja spoločnosti, identifikácia podnikateľských a obchodných príležitostí, príprava podnikateľských plánov;
- plánovanie činnosti spoločnosti, príprava a obhajoba ročných finančných plánov;
- operatívne riadenie spoločnosti za účelom dosiahnutia stanovených cieľov;
- sledovanie, podpora a kontrola obchodných plánov, výroby produktov/služieb, marketingových aktivít;
- riadenie, vedenie, motivovanie, kontrola, hodnotenie tímu podriadených manažérov;
- vedenie pravidelných porád manažmentu;
- vystupovanie v mene spoločnosti, rozhodovanie/schvaľovanie a podpisovanie zmluvnej agendy;
- vyhľadávanie a získavanie obchodných partnerov;
- rokovania s klientmi a partnermi spoločnosti;
- priebežná analýza trhu, monitorovanie konkurencie, trendov, cien, produktov;
- definovanie a riadenie politiky ľudských zdrojov, výber kľúčových manažérov, interná komunikácia;
- report činností na mesačnej báze akcionárovi spoločnosti.

Bližšie informácie nájdete na web stránke Mesta Banská Bystrica - www.banskabystrica.sk/zamestnanie v samospráve/
Zoznam požadovaných dokladov:
- profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením presnej adresy pre doručovanie písomností, e-mailovej adresy a telefonického kontaktu;
- osvedčená fotokópia dokladu o vysokoškolskom vzdelaní;
- osvedčená fotokópia dokladu o prípadnom inom doplnkovom vzdelaní;
- výpis z registra trestov nie starší ako tri mesiace;
- čestné vyhlásenie o praxi s uvedením inštitúcie, pracovnej pozície a dĺžky odpracovanej doby, - čestné vyhlásenie o skúsenostiach s problematikou investičnej výstavby a developerských činností (kúpa a príprava pozemkov pre investičné zámery, výstavba bytov a nebytových priestorov, správcovská činnosť).

Bez súhlasu so spracovaním osobných údajov nebude možné prijať žiadosť kandidátov.
Mesto Banská Bystrica si vyhradzuje právo neprizvať do výberového konania uchádzačov, ktorí nespĺňajú všetky vyššie uvedené kritéria a požiadavky alebo nedoručia v termíne požadované doklady. O termíne a mieste uskutočnenia výberového konania budú uchádzači písomne informovaní.
Informácia pre uchádzača:
Generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva obchodnej spoločnosti MBB a.s. vymenúva MsZ v Banskej Bystrici, na základe predloženého návrhu primátora mesta Banská Bystrica.
Žiadosť o účasť vo výberovom konaní je potrebné doručiť v uzatvorenej obálke označenej: VÝBEROVÉ KONANIE – generálny riaditeľ a predseda predstavenstva obchodnej spoločnosti MBB a.s. - NEOTVÁRAŤ! do 10.12.2015 do 15:00h osobne alebo poštou (rozhoduje dátum evidenčnej pečiatky MsÚ Banská Bystrica) na adresu:
Mestský úrad Banská Bystrica
Československej armády 26
974 01 Banská Bystrica
Kontaktná osoba: Ing. Eva Šabová
e-mail: [email protected]

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomického, právnického, technického (stavebného) zamerania

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

- minimálne 5 ročná prax v riadiacej funkcii (t.j. štatutárny orgán, funkcia generálneho riaditeľa alebo iný riadiaci alebo výkonný orgán, resp. iný výkonný a pracovný manažment obchodnej spoločnosti alebo štátneho podniku, prípadne aj kumulácia týchto funkcií);
- skúsenosti s problematikou investičnej výstavby a developerských činností (kúpa a príprava pozemkov pre investičné zámery, výstavba bytov a nebytových priestorov, správcovská činnosť);
- aktívna znalosť korporátnej agendy, vrátane znalosti právnych predpisov týkajúcich sa akciovej spoločnosti,
- aktívna znalosť právnych predpisoch v oblasti pracovného, občianskeho a obchodného práva;
- všeobecný ekonomický prehľad;
- ovládanie práce na PC;
- vodičský preukaz skupiny B;
- aktívna znalosť anglického jazyka;
- bezúhonnosť.

Mesto Banská Bystrica vzniklo 1.1.1991 zo zákona 369/1990 Zb. o obecnom zriadení. Ako samosprávny územný celok združuje občanov, ktorí majú na jeho území trvalý pobyt. Samostatne rozhoduje a uskutočňuje všetky úkony súvisiace so správou mesta a jeho majetku, ak osobitný zákon takéto úkony nezveruje štátu alebo inej právnickej osobe alebo fyzickej osobe.Zabezpečuje služby občanom Mesta vrátane prímestských častí a zároveň portfóliu podnikateľských subjektov pôsobiacich na území mesta. Mesto Banská Bystrica má ambíciu byť modernou klientsky orientovanou obcou, ktorá je pripravená byť právoplatným členom v európskych štruktúrach.
ID: 2339452  Dátum zverejnenia: 24.11.2015