Vedúci technického úseku

Manuvia, a. s.

Miesto práce
Bratislavský kraj

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Riadenie a zodpovednosť za oddelenie technického rozvoja (OTR - do 10 zamestnancov) špecializujúceho sa na vývoj, programovanie, projekciu a konštrukciu meracej, regulačnej, informačnej a brzdovej elektroniky pre železničné vozne
- Zabezpečenie kontinuity technického vývoja, konštrukcie, vývoja SW a projekcie pri dodržaní kľúčových parametrov, tz. termínov, kvality, ISO noriem, požiadaviek zákazníka, v kooperácii s vedením spoločnosti, oddelením výroby a úsekom marketingu
- Personálne riadenie oddelenia technického rozvoja (nábory, školenia, ďalšie vzdelávanie, motivácia, hodnotenie, spätná väzba)
- Zabezpečiť dodržiavanie štandardov a procesov v záujme dosiahnutia efektivity a kvality; kontinuálne zlepšovanie procesov s cieľom zvyšovať efektivitu a produktivitu
- Riadenie a koordinácia práce a poskytovanie technického vedenia tímu programátorov, projektantov a konštruktérov
- Konzultácia a rozhodovanie o technických riešeniach, postupoch a vzniknutých problémoch na OTR
- Zodpovednosť za udržiavanie harmonogramu projektov
- V spolupráci s projektovým managementom riadenie medziprojektových závislostí, navrhovanie a implementovanie optimálneho kapacitného zabezpečenie jednotlivých projektov
- Zabezpečenie prípravy a archivácie projektovej a výrobnej dokumentácie pre každý projekt, bližšie definovaných v ISO normách
- Sledovanie trendov v oblasti technického rozvoja, návrhy a implementácia inovácií do postupov a výstupov OTR
- Zodpovednosť za zabezpečenie prípravy všetkých potrebných podkladov v zmysle požiadaviek od zákazníka v požadovaných termínoch
- Zabezpečuje komunikáciu s technikmi zákazníka pri príprave a realizácii projektu, oživovaní, diagnostike, odstraňovaní porúch, pri školeniach u zákazníka
- Občasné služobné cesty, komunikácia so zákazníkom
- Osvedčenie o odbornej spôsobilosti v zmysle vyhlášky MPSVaR SR č.508/2009 Zb.

- práca na zaujímavých projektoch v oblasti výskumu a vývoja
- automobil (aj na osobné účely)
- 13. - 14. plat

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Strojársky priemysel

Klient pre ktorého danú pozíciu obsadzujeme sa zameriava na technika pre koľajové vozidlá.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Elektrotechnický smer/IT – automatizácia a riadenie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Úplný začiatočník (A1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

- celkový prehľad v oblasti meracej a regulačnej techniky a skúsenosti v podobnej pozícii
- skúsenosti s vývojom Elektroniky- HW+SW (projekcia/ konštrukcia/ vývoj)
- skúsenosti s riadením ľudí v menšom teame a s projektovým riadením
- bežná práca s aplikáciami pod Windows, MS Office, ...
- výhodou je znalosť niektorého z elektro CAD/CAE systémov
- dobrý prehľad v technických normách
- záujem v obore, ochota ďalej sa vzdelávať
- znalosť anglického alebo nemeckého jazyka na úrovni práce s technickou dokumentáciou
- proaktivita a iniciatívnosť
- schopnosť hľadať a navrhovať konštruktívne riešenia v komplikovaných resp. krízových situáciách
- zodpovednosť, pozitívne myslenie, komunikatívnosť
- vytrvalosť a silná orientácia na výsledky

Počet zamestnancov
5000 a viac zamestnancov

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 2346196  Dátum zverejnenia: 19.1.2016