Obchodný manažér

MATADOR GROUP

Miesto práce
Staničná 1045, 952 12 Vráble, okres Nitra
Termín nástupu
01.11.2016

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- nadväzuje nové kontakty s domácimi i zahraničnými partnermi
- uzatvára obchodné zmluvy na predaj výrobkov
- pripravuje a zabezpečuje účasť spoločnosti na výstavách, veľtrhoch a ostatných
Marketingových a obchodných podujatiach
- zhromažďuje informácie o úrovni techniky, technológie, odbytových možnostiach v oblasti činnosti spoločnosti
- zabezpečuje zverejňovanie informácií v oblasti obchodu v SR, ak i v zahraničí
v elektronických, tlačových a iných masmédiách
- meranie spokojnosti zákazníka
- práca v IS SAP: činnosti spojené s prehliadaním IS (cenník, faktúry, plány dodávok....),
vystavenie a ukončenie vnútorných obchodných objednávok
- zabezpečuje získavanie nových zákazníkov na nových trhoch
- zabezpečuje prezentovanie podniku a jeho strategických cieľov
- v spolupráci s materskou firmou zabezpečuje vypracovanie marketingových stratégií
- podieľa sa na strategickom rozhodovaní ohľadom nových výrob
- informuje odberateľov o úrovni environmentálneho riadenia vo firme

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

VŠ – technického zamerania – MTF STU BA

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft SharePoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

4

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Odborné kompetencie:
Marketing všeobecne, prehľad na trhu SR, Európa v automobilovom priemysle
Znalosť špecifických požiadaviek zákazníkov
Manažérske zručnosti (analýza, plánovanie, organizovanie, vedenie ľudí, kontrola, hodnotenie)
Rokovanie, jednanie, vyjednávanie
Prieskum trhu, segmentácia trhu,
Obchodná korešpondencia v slovenskom aj cudzom jazyku (podľa STN a medzinárodných predpisov)
Profesionálny telefonický styk so zákazníkom
Skúsenosti v oblasti marketing a obchod
Osobnostné kompetencie:
Analytické a komplexné myslenie
Podnikateľské myslenie
Flexibilita, adaptácia na zmeny
Orientácia na cieľ, angažovanosť a iniciatíva
Ochota podstúpiť kalkulovateľné riziko
Schopnosť znášať záťaž a vyrovnať sa so stresom
Sebaorganizácia, dodržiavanie termínov
Podriadenie sa spoločným cieľom
Ochota ďalej sa učiť a rozvíjať (rozvojový potenciál Schopnosť rýchlo sa vyrovnať s neúspechom
Samostatnosť a ochota prevziať zodpovednosť
Emocionálna inteligencia a úroveň sebapoznania
Kreativita a inovatívne myslenie

Skupina MATADOR si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov pre automobilový ako aj všeobecný priemysel v Strednej Európe. Spoločnosť bola založená pred viac ako 111 rokmi a výrazne ovplyvnila históriu Slovenského priemyslu.
Ponúkame služby z oblastí dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby štrukturálnych komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov pre vedúce Európske automobilky. Taktiež vďaka rozsiahlym kompetenciám zo všeobecného strojárstva spolupracujeme s významnými Európskymi spoločnosťami z viacerých priemyselných odvetví, ktorým dodávame precízne opracované a na kľúč zhotovené výrobky.
Jednou z hlavných kompetencií spoločnosti je aktívne podieľanie sa na výskume a vývoji nových produkčných technológií, sofistikovaného spájania a implementácie nových materiálov pre automobilový priemysel.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 2552594  Dátum zverejnenia: 20.9.2016