Špecialista pre výrobu lisovacích nástrojov

MATADOR GROUP

Miesto práce
Vráble, Staničná 1045, okres Nitra
Termín nástupu
ASAP

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Vykonáva odbornú pomoc pri posudzovaní a oponentúre konštrukčných návrhov lisovacích nástrojov (layouty,konštrukcia,simulácie a pod.).
- Spolupracuje s ostatnými pracovníkmi oddelenia pri posudzovaní a zabezpečovaní realizácie zapracovania technických zmien výliskov do lisovacích nástrojov (najmä po odbornej stránke).
- Na požiadanie nadriadeného vypracováva odborný odhad ceny lisovacích nástrojov pre potreby kalkulácie nových projektov
- Spolupracuje na zabezpečení spôsobilosti lisovacích nástrojov s uplatením existujúcich štandardov a noriem kvality až do sériového uvoľnenia produkcie a zároveň poskytuje podporu iným oddelenia pri riešení prípadných problémov týchto prostriedkov až do ich EOP (end of production).
- Podieľa sa na analýzach technických požiadaviek zákazníka a spolupracuje v procese konštrukcie a výroby lisovacích nástrojov s cieľom splniť požiadavky zákazníka
- Koordinuje na oddelení prípravu ponúk na výrobu lis.nástrojov a predkladá výberovú tabuľku na sourcing nákupu nástrojov
- Spoluzodpovedá za doporučený výber dodávateľov lisovacích nástrojov z pohľadu schopnosti kvalitne a včas vyrobiť požadovaný nástroj
- Na požiadanie sa aktívne zúčastní spracovania FMEA procesu výroby výliskov
- Spoluzodpovedá za akceptáciu a prebierku lis.nástrojov u výrobcov v zmysle zadania a dohodnutého termínového plánu.
- Pravidelne aktualizuje stav plnenia jemu určených plánov výroby nástrojov.
- Na požiadanie odborne vypomáha inžinierom kvality pri analýzach výsledkov meraní výliskov a koordinuje spolu s kolegami požadované odstránenie odchýliek.
- Odborne spolupracuje pri dolaďovaní lis.nástrojov do kvality výliskov akceptovateľnej koncovým zákazníkom.
- Dodržiava vnútropodnikové smernice a všeobecne platné nariadenia, riadi sa smernicami a dokumentáciou vychádzajúcou zo systému manažérstva podľa normy ISO TS 16949 a ISO14001

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

VŠ technického smeru

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
SAP - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Osobnostné predpoklady
- zodpovednosť
- disciplinovanosť
- zameranie na výkon, úlohu a na ľudí
- spoľahlivosť
- schopnosť predvídať

Odborné predpoklady
- znalosť v oblasti TQM, ISO 9000, VDA 6.3, ISO 14001, ISO/TS 16 949
- znalosť v oblasti nápravných opatrení
- znalosť špecifických požiadaviek zákazníkov
- APQP /VDA, PPAP/, AUTOVUE, procesná FMEA, POKA-YOKE, FORMEL Q, SPC, DOE
- Technické vedomosti z oblasti strojárskej výroby lisovacích nástrojov a ich konštrukcie

Skupina MATADOR si vybudovala kľúčovú pozíciu systémového dodávateľa služieb a výrobkov pre automobilový ako aj všeobecný priemysel v Strednej Európe. Spoločnosť bola založená pred viac ako 111 rokmi a výrazne ovplyvnila históriu Slovenského priemyslu.
Ponúkame služby z oblastí dizajnu, inžinieringu, sériovej výroby štrukturálnych komponentov, priemyselnej automatizácie a výroby lisovacích nástrojov pre vedúce Európske automobilky. Taktiež vďaka rozsiahlym kompetenciám zo všeobecného strojárstva spolupracujeme s významnými Európskymi spoločnosťami z viacerých priemyselných odvetví, ktorým dodávame precízne opracované a na kľúč zhotovené výrobky.
Jednou z hlavných kompetencií spoločnosti je aktívne podieľanie sa na výskume a vývoji nových produkčných technológií, sofistikovaného spájania a implementácie nových materiálov pre automobilový priemysel.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 1703785  Dátum zverejnenia: 31.3.2014