Čašník-barista

Martinus, s.r.o.

Miesto práce
OC Forum, okres Poprad
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme nových kolegov pre našu kníhkaviareň FOXFORD v Poprade. Milý a stále vysmiaty človek, ktorý ani na sekundu nezaváha pri napĺňaní gastronomických zážitkov hostí, obsadí pozíciu čašník-barista. Hľadáme niekoho, pre koho je úplne prirodzené každého hosťa srdečne pozdraviť. Hľadáme Teba, ak s úsmevom zvládneš vykúzliť chutnú kávu a nápoje, nosiť podnos a mať pritom prehľad o rajóne a objednávkach. Niekoho, kto kávu úprimne miluje a rozumie jej, nie niekoho, kto kávu iba pripravuje. Budeš to práve Ty?

Ak na nasledujúce tri otázky odpovieš áno, je celkom pravdepodobné, že hľadáme práve Teba!

- Nemáš problém nadviazať s hosťami koverzáciu tak, že keď odchádzajú, pamätajú si Tvoje meno a odmenia Ťa slovami "ďakujeme, prídeme znova"?

- Máš predstavu, ako by mal vyzerať ideálny čašník a barista v jednej osobe a v každom momente na sebe pracuješ a snažíš sa svoju predstavu napĺňať?

- Väčšinu svojho voľného času tráviš návštevami kávových podujatí, hltaním knižiek a videí o káve a spoznávaním nových gastro zážitkov?

Pokiaľ Ťa naša ponuka zaujala, pošli nám životopis spolu s krátkym motivačným listom, v ktorom nám pár vetami vysvetlíš, prečo by sme mali vybrať práve Teba. Prosím, všeobecný motivačný list, ktorý by “sadol” na akúkoľvek pracovnú ponuku, ani neposielaj. Radšej len krátko predstav sám seba a svoje skúsenosti. ☺

V prípade veľkého počtu kandidátov budeme na telefonický alebo osobný pohovor pozývať iba vybraných ľudí, ktorí nás najviac zaujmú svojimi odpoveďami a motivačným listom. (Priateľské upozornenie: ak nepošleš životopis alebo pošleš len generický motivačný list, je veľmi pravdepodobné, že sa Ti ani neozveme.)

Vybraných uchádzačov budeme kontaktovať začiatkom septembra.

Ak si dočítal/a tento inzerát až sem, spomínaný krátky motivačný list zakonči slovami "... a preto som pripravený/á prijať túto výzvu!" Budeme sa tešiť :)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské bez maturity
stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Počet rokov praxe

2

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Byť súčasťou nášho tímu znamená byť prirodzený líder a vzor pre ostatných kolegov, mať vytrvalosť nielen pri učení sa nových vecí a snahu zo všetkých síl posunúť s nami Foxford znova o kus ďalej. Zodpovednosť a pozitívna nálada by mali byť Tvoje druhé meno. Aby si zvýšil/a svoje šance na prípadnom pohovore, určite by si mal/a vedieť, ako to funguje v gastre, čo znamená "lietať za barom niekoľko hodín", mať naozaj aspoň dvojročné relevantné skúsenosti s prácou za kávostrojom a dokázať svojou vášňou nainfikovať všetkých naokolo (kolegov aj zákazníkov).

Martinus a Foxford je veľká partia nadšených a sem-tam uletených ľudí s opakujúcimi sa diagnózami – knihomoľ či kávoľub. Spájame ľudí s knihami, aby v sebe rozvíjali to dobré: cez naše kamenné kníhkupectvá, kaviarne aj internetové obchody, na Slovensku i v Česku, kde patríme medzi najväčších kníhkupcov vôbec.

Veľkosť však nikdy nebola naším hlavným cieľom. Tým je byť najlepší pre našich zákazníkov, pre ľudí, s ktorými spolupracujeme a denno-denne prinášame tisícky malých i veľkých príbehov, ktoré robia ich deň krajším. Snívame o krajine, ktorá číta a posúva sa vpred: my tomu chceme prispievať aj podporou čítania u mladých ľudí (projekt Krajina čitateľov), začínajúcich podnikateľov, mentorovaním start-upov či organizácií ako Dobrý Anjel či Slovenská debatná asociácia.

Našu prácu už ocenilo viacero organizácií:

- V rokoch 2019 až 2022 sme získali prvenstvo v prieskume KPMG ako Zákaznícky najobľúbenejšia značka na Slovensku
- V rokoch 2014-2020 sme sa napríklad stali absolútnymi víťazmi prestížnej súťaže MasterCard Obchodník roka.
- Niekoľkokrát sme sa objavili v prvej päťke ocenených v súťaži Najatraktívnejší zamestnávateľ
- Náš CEO Mišo Meško sa v roku 2020 stal víťazom EY Podnikateľ roka a je TREND TOP Manažér roka 2018
- V roku 2012 sme získali hlavnú cenu v oceňovaní Via Bona Slovakia pre malé a stredné podniky za uplatňovanie princípov zodpovedného podnikania

- Naše marketingové kampane za uplynulé roky získali viacero klincov v celoslovenskej reklamne súťaži Zlatý klinec

Na toto všetko sme hrdí a vážime si to. V rámci našej hodnoty #stálelepší sa zároveň snažíme napredovať ďalej. Budeme radi, ak budeš chcieť byť súčasťou tejto našej cesty a pridáš sa k nám!

Tisíce príbehov. Jedno kníhkupectvo. Martinus.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2769278  Dátum zverejnenia: 17.8.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou