Hlavný/á editor/ka webu TVNOVINY.sk

MARKÍZA - SLOVAKIA, spol. s r.o.

Záhorská Bystrica, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
Podľa dohody.
Od 2 200 EUR/mesiacVýška odmeny je flexibilná a bude upravená zodpovedajúc praxi a seniorite kandidáta.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho spravodajského tímu hľadáme novú posilu na pozíciu Hlavný/á editor/ka webu TVNOVINY.sk.

➡️ Je to vynikajúca príležitosť pre skúseného a motivovaného manažér editora/editorku, ktorý/á disponuje výbornými medziľudskými zručnosťami a silnou etikou, zvláda náročné situácie a bude schopný/á aktívne vyhľadávať a sprostredkúvať aktuálne témy z prostredia domáceho a zahraničného spravodajstva.

➡️ Nevyhnutnosťou je vysoká miera pozornosti orientovaná na detail, skvelé manažérske vlastnosti, rozdeľovanie úloh a zadaní, schopnosť efektívnej a rýchlej editácie článkov a napĺňanie štandardov pre štýl a formu spravodajského webového obsahu tvnoviny.sk.

➡️ Mimoriadne vítaný je novinársky záujem a zručnosti, príjemné vystupovanie a bezchybný písaný prejav. Ak máte všeobecný prehľad o spoločenských udalostiach, pošlite nám Váš životopis v anglickom jazyku.

➡️ Minútová videovizitka v slovenčine či motivačný list sú vítané. Povedzte nám o svojom štúdiu, novinárskej praxi, prečo sa zaujímate o uvedenú pozíciu. V prípade videovizitky, prosím, materiál nahrajte cez YouTube/inú online platformu.

Hlavný/á webeditor/ka garantuje obsahovú celistvosť celého webu tvnoviny.sk, okrem toho ťa čaká:

✔️ Priame vedenie viac ako 15-členného tímu redaktorov a editorov
✔️ Úzka spolupráca s desiatkami televíznych editorov, reportérov v Bratislave aj regiónoch
✔️ Získavanie a vyhľadávanie tipov na články a navrhovanie zaujímavých tém
✔️ Plánovanie a kontrola obsahu a zadávanie úloh podľa dennej aktuálnej situácie
✔️ Redigovanie článkov a editovanie textov, distribúcia obsahu
✔️ Podpora redakcie pri kontrole obsahu pri príprave na publikáciu
✔️ Publikovanie článkov po kontrole a korektúre
✔️ Pracovanie s profilom tvnoviny.sk na Facebooku

• Máš možnosť pracovať pre lídra na slovenskom mediálnom trhu
• Budeš súčasťou skvelého tímu, od ktorého sa môžeš veľa naučiť
• Pravidelné súťaže o lístky na koncerty, do divadla, kina
• Máš možnosť posúvať sa profesionálne vpred a kariérne rásť
• Voyo predplatné

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Od ideálneho kandidáta/-ky očakávame:
• Skúsenosť s manažovaním tímu, rozdeľovaním úloh
• Minimálne 2 roky praxe s písaným textom, korektúrami a editovaním
• Všeobecný prehľad o spoločenských, politických, ekonomických a kultúrnych udalostiach
• Schopnosť sprostredkovať informácie jasným, stručným a zrozumiteľným spôsobom pre širšiu verejnosť
• Bezchybný písomný prejav, príjemné vystupovanie
• Bezchybné ovládanie slovenského jazyka – gramatika, štylistika
• Vysoká úroveň presnosti, organizácie a tvorivosti s dôrazom na detail
• Vysokoškolské vzdelanie v oblasti žurnalistiky alebo príbuzného oboru je výhodou
• Anglický jazyk na úrovni B2 (iné jazyky sú výhodou)
• Pozícia NIE JE vhodná pre kandidátov bez predošlých skúsenosti

Skupina Markíza je najvýznamnejšou televíznou a mediálnou skupinou pôsobiacou v Slovenskej republike. V súčasnosti ju tvorí päť celoplošných televíznych staníc – TV Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI a Markíza International a prevádzkuje aj vlastnú streamovaciu službu Voyo.

Medzi najsilnejších hráčov patrí skupina Markíza aj v online prostredí, kde taktiež ponúka široké portfólio webových stránok a služieb - Markiza.sk, TVNOVINY.sk, mobilné aplikácie, HbbTV.

Skupina Markíza je členom nadnárodnej spoločnosti CME, ktorá prevádzkuje televízne stanice v Bulharsku, Chorvátsku, Českej republike, Rumunsku a Moldavsku, na Slovensku a v Slovinsku a je jednou z vedúcich spoločností vo sfére médií a zábavy v rámci strednej a východnej Európy. CME zastrešuje 43 televíznych kanálov a oslovuje celkovo 49 miliónov divákov. CME je súčasťou portfólia medzinárodnej finančnej a investičnej skupiny PPF.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Filip Foriš
E-mail: poslať životopis