Finančný analytik/účtovník - zastupovanie počas MD

MAGNA SLOVTECA s.r.o., o.z. Magna Trnava

Miesto práce
Trstínska cesta 8, 917 58 Trnava, okres Trnava
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

•príprava pravidelných aj ad hoc finančných analýz
•príprava kalkulácií pri rozhodovaní sa o nových projektoch (CBA)
•pravidelná kontrola a prehodnocovanie aktuálnych cenových kalkulácií (CBD), vypracovanie nových kalkulácií v prípade zmeny vstupných údajov, prezentácia odberateľom
•sledovanie vývoja cien vstupných materiálov v spolupráci s nákupným oddelením
•sledovanie rozpočtov jednotlivých projektov, správa nákladových stredísk, posúdenie rentability a vyhodnocovanie trendov

•evidencia došlých faktúr spoločnosti
•účtovanie došlých faktúr (bez objednávok, materiálových a režijných faktúr), elektronických faktúr, účtovných prípadov súvisiacich s došlými faktúrami (reklamácie, storná)
•príprava bankových platieb v elektronickom bankovom systéme
•účtovanie bankových výpisov
•účtovanie miezd (tvorba účtovacej tabuľky, účtovanie podľa stredísk- hrubé mzdy, odvody zamestnávateľa, účtovanie zrážok- dane, odvody zamestnanca, exekúcie a iné zrážky, sociálny fond, rozúčtovanie stravných lístkov, riešenie preplatkov a nedoplatkov, nezrovnalostí, kontrola zostatkov účtov), účtovanie a sledovanie záloh zamestnancov a služobných ciest
•spracovanie upomienkových listov
•vystavovanie a účtovanie vyšlých faktúr (reklamácie, majetok, a pod.)
•mesačné uzávierkové účtovanie
•mesačné, štvrťročné a ročné potvrdenia zostatkov (odsúhlasovanie otvorených položiek)
•vedenie a účtovanie pokladne
•tvorba a účtovanie cestovných náhrad (zadávanie zamestnancov do systému SAP)
•sledovanie a kontrola databáz
•starostlivosť o saldokontá dodávateľov (zakladanie v systéme SAP, zmena kmeňových údajov, splatnosť faktúr, náprava chýb)
•sledovanie, kontrola a čistenie WE-RE Konta a EDI Konta
•príprava podkladov pre mesačné výkazy DPH
•ročná podpora auditu, príprava podkladov podľa požiadaviek auditorov
•vytváranie, kontrola a uvoľňovanie požiadaviek (BANF)- predkontácie
•odsúhlasovanie IC ( párovanie, čistenie IC sáld, zisťovanie rozdielov + komunikácia a účtovanie)
•komunikácia s dodávateľmi (vrátanie IC) a s ostatnými oddeleniami spoločnosti
•spracovanie DPH slovenskej, nemeckej, súhrnný výkaz za o.z. Trnava
•príprava potrebnej dokumentácie na majetok spoločnosti v súlade s pravidlami Magna, evidencia majetku, účtovanie prírastkov a úbytkov, preddavkov na majetok, zaradenie majetku do používania, sledovanie odpisov, vyradenie majetku.

Prosíme o zasielanie štruktúrovaného životopisu spolu s motivačným listom. Kontaktovať ohľadom osobného pohovoru budeme iba vybraných uchádzačov. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
IBM Lotus Notes - Pokročilý
SAP - Pokročilý

- analytické myslenie
- zodpovednosť

Magna je kanadská spoločnosť, ktorá patrí k najväčším dodávateľom dielov pre automobilový priemysel.
Magna Slovteca s.r.o., odštepný závod Magna Trnava, pôsobí na slovenskom trhu od r. 2006 a je súčasťou skupiny Magna Interiors.
Hlavnou činnosťou je výroba kvalitných interiérov - dverových obložení, dverových panelov, rúčiek, stredových konzôl, paluboviek, atď,.. pre výrobcov automobilov, napr. BMW, Mercedes, Porsche, Peugeot.
Celosvetovo má Magna 130.000 zamestnancov a 400 divízií.
Aktuálny počet zamestnancov v Trnave je 540.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 1936893  Dátum zverejnenia: 24.11.2014