Pracovník/čka s mládežou na ubytovni Fortuna

Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 EUR/mesiac1500 Eur/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Úvod:

Sekcia sociálnych vecí bratislavského magistrátu vznikla v roku 2020 ako nová a moderná súčasť úradu hl. m. SR Bratislava. Zameriava sa na hmatateľné inovácie, systémové riešenia založené na faktoch a dátach, stratégie a pilotné projekty v oblasti pomoci najzraniteľnejším obyvateľkám a obyvateľom nášho mesta. Svojou činnosťou prispieva ku kvalitnejšiemu životu seniorov, zraniteľných rodín, ohrozených detí a mladých ľudí, ľudí bez domova alebo ohrozených stratou domova alebo iných sociálne vylúčených skupín obyvateľov Bratislavy.

Mestská ubytovňa Fortuna je bezpečný priestor pre viac ako 60 rodín s deťmi.

V nízkoprahovom klube pre deti a mládež sa venujeme tvorivým, športovým, záujmovým aktivitám. Pripravujeme preventívne aktivity zamerané na rôzne spoločenské témy, ktoré zrozumiteľnou a hravou formou sprostredkúvame deťom. Organizujeme voľnočasové aktivity aj mimo priestorov klubu ako napríklad rôzne výlety, turistku či opekanie v prírode. Poskytujeme bezpečný priestor, kde sa môžu deti realizovať ale aj nájsť porozumenie a podporu v každodenných situáciách s ktorými sa stretávajú. Našu prácu poskytujeme v súlade s princípmi nízkoprahovosti ako napríklad: anonymita, sloboda príchodu a odchodu, bezpečie a pod. Pracujeme s deťmi vo veku od 3 až 18 rokov zo sociálne znevýhodneného prostredia. Prostredníctvom neformálnych aktivít  a odborného poradenstva zlepšujeme ich sociálne zručnosti a rozvíjame ich potenciál pre ich lepšiu budúcnosť.

Zaujíma vás práca s deťmi a mládežou? Máte prehľad o aktuálnych témach medzi teenagermi? Viete ľahko nadväzovať vzťahy a ste otvorení novým výzvam?

Staňte sa súčasťou priateľského a stabilného tímu, ktorý má veľké ambície v práci s deťmi a mládežou v nízkoprahovom zariadení Fortunáčik, ktorý je súčasťou mestskej ubytovne Fortuna. Hľadáme profesionála-ku  a optimistu- ku, ktorý má chuť rozvíjať potenciál detí a mladých ľudí.

Náplň práce:

  • Plánovanie, organizácia, koordinácia aktivít v rámci nízkoprahovej sociálnej služby pre deti a rodinu Fortunáčik
  • Práca s rôznymi   vekovými kategóriami detí a mladých ľudí
  • Vytváranie vzdelávacích a preventívnych aktivít
  • Spolupodieľanie sa na vytváraní a realizovaní komunitných aktivít pre obyvateľov ubytovne Fortuna
  • Vytváranie bezpečného miesta pre mládež na ubytovni Fortuna
  • Monitorovanie a analýza potrieb
  • Aktívne trávenie času mimo klubových aktivít
  • Spravovanie materiálneho zabezpečenia klubov
  • Podpora mládeže a rozvoj jej vedomostí, zručností a kompetencií
  • Participácia na vytváraní strategických dokumentov
  • Participácia pri tvorivých procesoch fungovania nízkoprahovej služby
  • Administratíva spojená s výkonom práce
  • Pravidelné tímové a individuálne supervízie, porady a školenia
  • Prevádzka nizkoprahovej poradne pre deti a mládež

  • Možnosť vstúpiť do sociálnych tém a inovácií hlavného mesta Bratislava.
  • Peňažné benefity: osobné príplatky, polročné odmeny,
  • Sociálna politika:
  1. príspevok do DDS 2-3 %
  2. príspevok na dopravu,
  3. zvýhodnená ročná električenka,
  4. príspevok na stravovanie
  •  Pružný pracovný čas
  •   Možnosť práce z domu
  • 2 dni v kalendárnom roku na regeneráciu pracovnej sily
  • Možnosť individuálnej a skupinovej supervízie
  • Možnosť profesijného a odborného rastu, aj vzdelávania hradeného zamestnávateľom
  • Pravidelný systém hodnotiacich rozhovorov a výkonnostného odmeňovania,   podporovaná spätná väzba v rovine dávam/prijímam
  • Podpora teambuildingových a kultúrnych aktivít
  • Bezplatné vstupy do vybraných mestských inštitúcií

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov a materiálov:

1. Žiadosť o zaradenie do výberového konania

2. Motivačný list /max. dve normostrany/

3. Štruktúrovaný profesijný životopis /max. 4 normostrany/

4. Fotokópia dokladu o dosiahnutí vzdelaní

5. Údaje potrebné na vyžiadanie výpisu z registra trestov podľa zákona 330/2007 Z. z. o registri trestov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Poznámka:

Na osobné/ online stretnutie si zamestnávateľ vyhradzuje právo pozvať len vybraných kandidátov.

Žiadosť spolu s požadovanými dokladmi a materiálmi doručte elektronicky najneskôr do 25.04.2024.

Zverejnené dňa 28.03.2024

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Humanitné odbory

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

1. Ukončené vysokoškolské vzdelanie prvého alebo druhého stupňa v pomáhajúcich profesiách (ideálne sociálna práca, prípadne psychológia, špeciálna pedagogika a pod.)

2. Pracovné skúsenosti v oblasti práce s deťmi a mládežou, skúsenosť s prácou v nízkoprahovom zariadení.

3. Znalosť zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách a zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

4. Aktívny prístup a kreativita, zručnosť osloviť všetky vekové kategórie v nízkoprahovom klube (3 – 18 rokov);

5. Komunikatívnosť, spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť, citlivosť a nadšenie pre oblasť práce s deťmi a mládežou, konštruktívny a proaktívny prístup k práci, flexibilita, odhodlanie učiť sa nové informácie a postupy;

6. Schopnosť predvídať a efektívne riešiť problémové situácie,  odolnosť voči stresu a schopnosť zvládať záťažové situácie;

7. Tímovosť a schopnosť spolupracovať, schopnosť komunikovať s empatiou a porozumením;

8. Orientácia v aktuálnych témach mládeže;

9. Užívateľské ovládanie PC (MS WORD, EXCEL, Internet atď.) a cloudových riešení od spoločnosti Microsoft;

Výhodou:

Skúsenosti s priamym výkonom pomáhajúcej profesie, najmä so sociálnou prácou v nízkoprahovej sociálnej službe pre deti a rodinu.

Skúsenosti v oblasti práce s deťmi a mládežou.

Verejná správa - samospráva

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov