Logista

Lugera & Maklér spol.s r.o.

Miesto práce
Hliník nad Hronom, okres Žiar nad Hronom

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Vyberá dodávateľov služieb potrebných pre zabezpečenie vývozu na základe výberového konania
- Zastavuje expedíciu v prípade podozrenia dodávok nekvalitnej výroby, alebo inak nevhodne spracovaných výrobkov, či nedeklarovaného, podozrivého nákladu
- Presúva alebo ruší už objednanú prepravu odliatkov, alebo jadier v špecifických prípadoch
- Sleduje plán expedície, jeho prípravu a pravidelné aktualizácie
- Spracúva požiadavky zákazníkov /krátkodobé, strednodobé, dlhodobé/ a vykonáva ich analýzu s ohľadom na plány výroby
- Plánuje a riadi ostatný import a export - (náradie, vzorky, kov, ...)
- Pripravuje prognózy predaja
- Potvrdzuje odvolávky zákazníkov v požadovanej forme pre všetky výrobky
- Významne podporuje zavádzanie nových projektov vo všetkých smeroch svojej pôsobnosti a kompetencií
- Zabezpečuje expedíciu výrobkov podľa plánu expedície a jeho operatívnych zmien a expedíciu/import náradia – vedenie evidencie o pohyboch náradia
- Komunikuje so zákazníkom / EDI / – expedícia produktov
- Monitoruje nakládky a vykládky výrobkov v MWS a u zákazníka
- Avizuje / zabezpečuje požiadavky na prepravu u zmluvných prepravcoch (transport odliatkov) – ich koordináciu
- Koordinuje ostatné prepravy (náradie, náhradné diely, vzorky,..)
- Organizuje denné expedície – komunikácia s expedíciou
- Koordinuje predaj odpadov – odpadový manažment a organizačne colné formality súvisiace s vývozom do krajín mimo EU
- Vedie a spracováva podklady pre kalkulácie pre strategické plánovanie – analýzy a prognózy
- Vystavuje faktúry na predaj tovaru
- Spolupracuje s učtárňou pri vypracovaní účtovných podkladov
- V spolupráci s ekonomickým odborom vyhodnocuje stav pohľadávok a robí kroky k vylúčeniu pohľadávok po termíne splatnosti
- Vypracováva mesačné hlásenie o vývoze INTRASTAT, cenové výkazy
- Spracováva výsledky inventúry v ERP
- Definuje a vyhodnocuje indikátory logistiky vo svojej oblasti
- Zabezpečuje proces predaja hotovej výroby a služieb spoločnosti
- Efektívne využíva dopravné prostriedky pri zabezpečení expedície odliatkov
- Prípravuje plány expedície v spolupráci s výrobným oddelením na základe požiadaviek zákazníkov
- Riadi expedície spoločnosti
- Zabezpečuje kooperáciu medzi výrobou, odborom kvality a zahraničným partnerom
- Zodpovedá za splnenie všetkých úloh vyplývajúcich s noriem VDA 6.1 a za dodržiavanie predpisov BOZP, PO a OŽP pri vlastnej práci
- Taktiež rieši zákaznícky servis a plánovanie

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

- Niekoľkoročná prax na takejto pozícii
- Nemecký jazyk na plynulej/ pokročilej úrovni
- Anglický jazyk je výhodou
- Organizačné zručnosti
- Flexibilita
- Vodičský preukaz skupiny B

Lugera & Maklér je jednou z najväčších personálno-poradenských spoločností na Slovensku. Od založenia v r. 1996 v Trenčíne sme otvorili 4 pobočky na Slovensku (TN, BA, NR, KE) a pôsobenie sme rozšírili aj do zahraničia - do Českej republiky, Holandska, Rumunska, Arménska a na Ukrajinu.

Uchádzačom o zamestnanie pomáhame s uplatnením na trhu práce bezplatne. Ponúkame možnosť registrácie životopisu v databáze, poskytujeme poradenstvo, zasielanie aktuálnych pracovných pozícií podľa zadaných kritérií a ďalšie služby.

Na osobných stretnutiach kandidátov dôkladne pripravíme na stretnutia s klientmi, informujeme ich o aktuálnej situácii na trhu práce v súvislosti s ich profilom a možnosťami uplatnenia. Samozrejmosťou je konštruktívna spätná väzba na priebeh pohovoru a poradenstvo kandidátovi.

V súčasnosti máme za sebou stovky veľkých i menších projektov pre zahraničných investorov, rovnako ako domáce slovenské spoločnosti a tisícky obsadených pracovných miest. Využite aj vy naše skúsenosti a jedinečné znalosti o trhu práce na Slovensku aj v zahraničí.
Viac informácií o nás nájdete na: www.lugera.sk

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2418160  Dátum zverejnenia: 1.2.2016  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.