Referent oddelenia dokumentácie a repartície

LITA, autorská spoločnosť

Miesto práce
Mozartova 9, Bratislava
Termín nástupu
ASAP, dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do spoločnosti zastupujúcej autorov hľadáme človeka na Oddelenie dokumentácie a repartície na dobu určitú (zastupovanie počas materskej dovolenky). Oddelenie dokumentácie prijíma nahlásenia o použití diel za oblasť knižničných výpožičiek, reprografického rozmnožovania, televízneho vysielania a káblovej retransmisie od autorov alebo používateľov. Na základe týchto nahlásení a rozúčtovacích pravidiel rozdeľuje autorom odmeny. Náplňou práce nášho nového kolegu bude:

- príprava a spracovanie podkladov pre rozúčtovanie autorských odmien,
- rozúčtovanie autorských odmien,
- príprava podkladov na vyplatenie autorských odmien, spolupráca s Ekonomickým oddelením,
- vyhľadávanie a kontaktovanie nositeľov autorských práv,
- vedenie databázy nositeľov autorských práv a predmetov ochrany,
- príprava podkladov, prehľadov pre zamestnancov, vedúcich pracovníkov a externých spolupracovníkov,
- všeobecná podpora ostatných zamestnancov oddelenia,
- písomná, telefonická, osobná komunikácia s autormi a používateľmi autorských diel.

- práca v organizácii zameranej na kultúru a umenie, možnosť naučiť sa veľa zo zaujímavej oblasti autorských práv,
- práca v malom dynamickom kolektíve a príjemnom pracovnom prostredí, v ktorom prevládajú neformálne vzťahy, ochota pomôcť a podeliť sa o skúsenosti,
- zamestnávateľ rešpektujúci aj súkromný život zamestnanca,
- možnosť prichádzať s novými nápadmi a vylepšovať už existujúce postupy,

S čím treba počítať:
Uvedená pracovná pozícia má silný administratívny charakter. Vyžaduje si precízneho človeka, ktorý má svoje veci na poriadku, neprekáža mu práca s tabuľkami, klikanie a rutina.

Prosíme kandidátov zaslať profesijný životopis a taktiež motivačný list. Na motivačný list naozaj prihliadame, určite ho preto pošlite aj keby mal byť stručný.

Vopred ďakujeme všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať budeme len vybratých uchádzačov, ktorí vyhovujú uvedeným požiadavkám.

V zmysle zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov, žiadame uchádzačov o zamestnanie v LITA, autorskej spoločnosti, aby v žiadosti o zamestnanie (životopise, motivačnom liste) neuvádzali svoje rodné číslo, údaje o zdravotnom stave a nezasielali svoje fotografie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

administratíva, kultúra, príp. iné (druh vzdelania nie je rozhodujúci - vysokoškolské vzdelanie nie je podmienkou)

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1) a Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- tímový hráč, ochotný pomôcť ostatným zamestnancom, ktorému nechýba schopnosť pracovať i samostatne,
- pedant, ktorý je trpezlivý, zodpovedný a má zmysel pre detailné spracovanie,
- zlepšovateľ, ktorý si všíma veci, iniciatívne prichádza s nápadmi a aktívne rieši problémy,
- človek s komunikačnými schopnosťami a citlivým prístupom ku klientom

LITA, autorská spoločnosť, je občianske združenie autoriek a autorov z oblasti literatúry, divadla, audiovízie a výtvarného umenia. Usiluje sa o zlepšenie postavenia autorov a dosiahnutie spoločenskej zmeny v otázke dodržiavania autorských práv.

Misiou LITA je odbremeniť autorov od administratívnej záťaže spojenej s ich prácou. Zároveň im pomáhať uzatvárať licenčné zmluvy a získavať férové odmeny za ich tvorbu. LITA spolupracuje s divadlami, vydavateľstvami, knižnicami, televíziami a inými organizáciami a aktívne podporuje kultúrne dianie na Slovensku.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3110130  Dátum zverejnenia: 22.6.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou