Prekladateľ/korektor - absolventská prax

LEXMAN, s. r. o.

Miesto práce
ŠKultétyho 1, Bratislava
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok, internship, stáž
Termín nástupu
1.8.2015
Mzdové podmienky (brutto)
absolventska prax

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Program ponúkaný prekladateľskou spoločnosťou LEXMAN, s. r. o. má pomôcť absolventom rozšíriť praktické skúsenosti získané počas štúdia. Je určený pre čerstvých absolventov prekladateľstva a tlmočníctva, ktorí sú v evidencii úradu práce najmenej jeden mesiac. Vzhľadom na obmedzený počet miest musí absolvent prejsť vstupným výberovým pohovorom.

Prečo sa prihlásiť na absolventskú prax?
Počas absolventskej praxe budete môcť v reálnom produkčnom prostredí uplatniť nadobudnuté teoretické a praktické znalosti a zručnosti. Naučíte sa efektívne pracovať počítačom, textovými editormi, nástrojmi CAT (počítačom podporovaný preklad) a osvojíte si množstvo iných zručností.
Zvýšite tak svoje uplatnenie na trhu práce ako prekladateľ, tlmočník, korektor a otvorí sa vám cesta k vlastnej živnosti či pracovnému miestu v prekladateľskej alebo inej spoločnosti.

Výberový pohovor bude zameraný na preverenie vyššie uvedených požiadaviek a osobnostných predpokladov, znalosť slovenského jazyka, znalosť nemeckého alebo anglického jazyka a presnosť a rýchlosť splnenia zadaných úloh.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

prekladateľ, tlmočník

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Pokročilý (C1) alebo Anglický jazyk - Pokročilý (C1) alebo Slovenský jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Strojopis - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
SDL Trados - Základy

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- precíznosť, spoľahlivosť, dochvíľnosť
- zodpovednosť a flexibilita
- ochota učiť sa pracovať s novým SW
- komunikačné a organizačné schopnosti
- schopnosť pracovať v tíme ale aj samostatne
- orientácia na cieľ a výsledok

Spoločnosť LEXMAN patrí medzi popredné prekladateľské, tlmočnícke a lokalizačné spoločnosti na Slovensku a v Českej republike. Sme dynamická a inovatívna spoločnosť s orientáciou na odborné a technicky náročné prekladateľské, tlmočnícke a lokalizačné projekty. Poskytujeme kreatívne riešenia prekladateľských projektov pre klientov najmä z/do slovenského, českého jazyka a väčšiny jazykov strednej a východnej Európy. Medzi našich klientov patria renomované slovenské ako aj zahraničné medzinárodné spoločnosti.
Sme skupina profesionálov s viacročnou praxou v prekladateľskej oblasti. Myslíš si že si lepší ako ostatní, radi ťa privítame v našom tíme. Staň sa aj ty súčasťou nášho teamu! LEXMAN - Tvoj partner vo svete jazykov

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 2134404  Dátum zverejnenia: 9.6.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: absolventska prax