Technicko - prevádzkový riaditeľ v spoločnosti Letisko Sliač a.s.

Letisko Sliač, a.s.

Miesto práce
Letisko Sliač, 962 31 Sliač, Banskobystrický kraj
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

a) zodpovedá za sledovanie činnosti v technickej oblasti a za spracovanie podkladov pre technicko - ekonomické rozbory vykonávané v spoločnosti,
b) zodpovedá za realizáciu opatrení vyplývajúcich z prevádzkovo technického zabezpečovania štátne dôležitých letov,
c) zabezpečuje odovzdávanie/preberanie objektov a zariadení z/do majetku spoločnosti, resp. z/do jej správy v rámci nájomných vzťahov,
d) zabezpečuje a vykonáva úlohy pri mimoriadnych udalostiach a haváriách v spoločnosti, alebo v jej blízkom okolí,
e) zostavuje návrh plánu investícií spoločnosti na základe dielčich plánov z ostatných úsekov, ktorý predkladá VR spoločnosti,
f) schvaľuje uvedenie nehnuteľného majetku do užívania a vedie evidenciu súvisiacu s jeho uvedením do užívania v rámci celej spoločnosti, spracováva podklady do technického zhodnotenia, pričom spolupracuje s ekonomickým úsekom,
g) zodpovedá za vedenie predpísanej technickej dokumentácie nehnuteľného majetku v rámci spoločnosti,
h) zodpovedá za archiváciu všetkých dokladov spoločnosti súvisiacich s výkonom svojej práce v súlade s vnútorným predpisom spoločnosti,
i) overuje/kontroluje vecné plnenia dodávateľov materiálu, tovaru, služieb a prác na riadenom úseku,
j) spolupracuje s obchodno-ekonomickým úsekom pri odpredajoch, likvidácii a vyraďovaní DLHM, DLNM, DHM a materiálu z evidencie spoločnosti na riadenom úseku,
k) vedie evidenciu pozemkov spoločnosti, geometrických plánov, výpisov z listov vlastníctva a snímok z katastrálnej mapy,
l) zodpovedá za vedenie technickej evidencie všetkých stavieb spoločnosti,
m) vykonáva pravidelnú ročnú obhliadku budov spoločnosti a spracovávanie zoznamu ich nutných opráv,
n) zabezpečuje účasť dotknutých orgánov štátnej a miestnej správy, projekčných zložiek a ostatných organizácií na riadení, odovzdávaní a prevzatí stavieb a zariadení a ich uvedenie do trvalej prevádzky v spoločnosti,
o) zodpovedá za zabezpečenie súladu vykonaných prác a dodávok na stavbách spoločnosti so schválenou projektovou dokumentáciou a s uzatvorenými zmluvami,
p) zodpovedá za dodržiavanie rozpočtových nákladov stavieb spoločnosti, za preberanie projektovej dokumentácie podľa skutočného prevedenia stavieb, za vedenie evidencie nákladov jednotlivých stavieb a objektov a za správne oceňovanie prác a dodávok,
q) zodpovedá za včasnú prípravu podkladov pre vykonávanie záverečného technicko - ekonomického vyhodnotenia dokončených stavieb uvedených do prevádzky v spoločnosti,
r) preveruje a odsúhlasuje prípravnú a projektovú dokumentáciu, zabezpečuje jej verejnoprávne prejednávanie a vybavuje nutné záležitosti pre zahájenie stavby spoločnosti, pokiaľ to nezabezpečuje externý subjekt,
s) prejednáva na úradoch orgánov štátnej správy všetky doklady týkajúce sa výstavby, rekonštrukcie, zmeny užívania budov a stavieb spoločnosti, pokiaľ to nezabezpečuje externý subjekt,
t) zabezpečuje pre novo zahajované stavby spoločnosti splnenie všetkých ustanovení príslušných osobitných predpisov,
u) zabezpečuje, aby projektová dokumentácia bola v súlade s vnútornými predpismi spoločnosti, ako aj s osobitnými predpismi,
v) zabezpečuje odstraňovanie závad a nedorobkov zistených pri kolaudáciách a preberacích konaniach, reklamáciu skrytých závad, geodetické práce,
w) archivuje stavebné denníky jednotlivých stavieb spoločnosti
x) zodpovedá za prevádzkyschopnosť budov spoločnosti a ich vybavení,
y) zodpovedá za upratovanie exteriérov a interiérov spoločnosti,
z) zodpovedá za oblasť spojenú so zásobovaním spoločnosti pitnou vodou,
aa) zodpovedá za dodávky elektrickej energie pre spoločnosť, t.j. zabezpečuje plánovanie, objednávanie, zjednávanie a potvrdzovanie jej odberových diagramov a vyhodnocovanie plánu spotreby elektrickej energie, kontroluje a zodpovedá za správnosť jej fakturácie od dodávateľa,
bb) zodpovedá za zjednávanie technických podmienok pre odber elektrickej energie odberateľmi spoločnosti,
cc) zodpovedá za dodržiavanie zjednaných odberových diagramov a regulačných stupňov odberu elektrickej energie v spoločnosti,
dd) zodpovedá za vystavovanie a evidenciu "B" príkazov pre prácu na zariadeniach VN. Pre práce na zariadeniach MN a NN, ak sa nachádzajú v blízkosti VN, VVN a ZVN
ee) zodpovedá za bezpečnú prevádzku všetkých zariadení a systémov energetiky,
ff) zodpovedá za čistotu elektrických a energetických zariadení, zverených objektov a ich bezprostredného okolia,
gg) zostavuje plán externej a internej údržby v spoločnosti ako súčasť plánu nákladov spoločnosti,
hh) zodpovedá za údržbu budov a stavieb v spoločnosti,
ii) zodpovedá za plánovanie a realizáciu externej a internej údržby DLHM a DHM na riadenom úseku,
jj) zodpovedá za plánovanie a realizáciu externej a internej údržby nehnuteľného majetku v rámci celej spoločnosti,
kk) zodpovedá za externú údržbu a servis mechanizmov určených pre zimnú údržbu v spoločnosti,
ll) zabezpečuje externú údržbu budov, stavieb a zariadení,
mm) pravidelne 1x ročne zodpovedá za vykonanie inventúry porúch TWY C a APN,
nn) zodpovedá a zabezpečuje prevádzkyschopnosť LPP, vykonáva ich kontrolu, organizuje ich údržbu a opravu,
oo) zodpovedá za prevádzku, opravy a údržbu elektro - energetického systému letiska, vrátane NZE, SZZ, rozvodov silno a slaboprúdu, elektroinštaláciu objektov a zariadení spoločnosti,
pp) zodpovedá za odstraňovanie pohybu neschopných lietadiel z LPP,
qq) zodpovedá za správne vyhodnotenie podmienok na LPP a SZZ (vydávanie NOTAMu, SNOWTAMu v súlade s platnými normami),
rr) zodpovedá za vykonávanie kontroly LPP pri štátne dôležitých letoch,
ss) zodpovedá za spracovanie informácií krátkodobého a dlhodobého charakteru o prevádzke letiska, zabezpečuje ich verifikáciu, validáciu, schválenie LÚ SR alebo MDVRR SR a ich odoslanie na publikovanie leteckou informačnou službou,
tt) zodpovedá za vykonávanie údržby a opráv LPP, ako aj ostatných plôch spoločnosti, vrátane trávnatých,
uu) zabezpečuje zimnú a letnú údržbu LPP,
vv) zodpovedá za koordináciu prác zamestnancov spoločnosti pri zimnej a letnej údržbe LPP,
ww) zodpovedá za kvalitu zásahov na LPP pri ich zimnej údržbe vykonávanej zamestnancami spoločnosti,
zodpovedá za riadenie služieb, ktoré poskytuje technicko–prevádzkový úsek

Budú oslovení iba vybraní uchádzači, ktorí budú pozvaní na osobný pohovor, ktorý sa bude konať v termíne od 3.8.2015 - 6.8.2015

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

vysokoškolské vzdelanie so zameraním na leteckú dopravu alebo technického charakteru so zameraním na leteckú prevádzku

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Windows - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

– vysokoškolské vzdelanie so zameraním na leteckú dopravu alebo technického charakteru so zameraním na leteckú prevádzku
– znalosť anglického jazyka 1. stupeň
– minimálna odborná prax v civilnom letectve 5 rokov,
– vodičské oprávnenie skupiny B,
– znalosť práce s PC (Word, Excel, Outlook-Express, Internet Explorer) na úrovni pokročilý
– trestná bezúhonnosť a previerka spoľahlivosti
– skúsenosti v riadení procesov technického handlingu a údržby letiska
– skúsenosti s tvorbou finančného plánu za riadenú oblasť technickej prevádzky
– skúsenosti v riadení procesov záchrannej hasičskej služby na letisku

Prevádzkovateľ medzinárodného letiska.
Zabezpečovanie služieb cestujúcej verejnosti a leteckým spoločnostiam v oblasti nepravidelnej leteckej dopravy.
- vybavenie cestujúcich, batožín a nákladu
- vybavenie lietadiel osobných, nákladných, športových, špec. a iných
- dodávka leteckých pohonných hmôt do lietadiel
- prevádzka a údržba letiskovej infraštruktúry
- bezpečnostná ochrana letiska
- záchranná a hasičská služba

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2169626  Dátum zverejnenia: 3.7.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou