Procesný inžinier

KraussMaffei Technologies, spol. s r.o.

Miesto práce
Hlavná 2077, 038 52 Sučany, Žilinský kraj, Martin
Termín nástupu
Dohodou
Ponúkaný plat (brutto)
Dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Procesné inžinierstvo:
- Definovanie procesu výroby, plánovanie a koordinácia nasadenia novej výroby.
- Návrh, kontrola a optimalizácia materiálových tokov.
- Zvyšovanie hospodárnosti a dôsledné využívanie potenciálov racionalizácie.
- Kontinuálny vývoj technických požiadaviek na včasné rozpoznanie požadovaných/skutočných odchýlok.
- Plánovanie a optimalizácia layoutu pracovísk na báze CAD.
- Spolupráca pri riešení procesných problémov.
- Technická podpora výroby, riešenie technologických problémov.
- Vypracovávanie, kontrola a schvaľovanie technologických postupov.
Projektový manažment:
- Riadenie projektov.
- Tvorba projektových plánov.
- Prezentácia priebehu projektov
- Realizácia projektov s časovou a rozpočtovou zodpovednosťou.
- Zodpovednosť za dosahovanie cieľov projektov.
- Hodnotenie výsledkov projektov.
Investičné plánovanie:
- Kontrola, vývoj, zavedenie a optimalizácia vhodných výrobných a montážnych technológií.
- Plánovanie investícií, výber prevádzkových prostriedkov a obstarávanie na optimalizáciu produktov.
- Vypracovanie technických požiadaviek.
- Vypracovanie technických porovnaní.
- Vedenie rozhovorov s dodávateľmi.
- Vypracovanie prepočtov hospodárnosti.
Ostatné úlohy:
- Vypracovanie prezentácií, spolupráca pri vytváraní reportov výrobných procesov a riešení procesných problémov.
- Ďalšia optimalizácia použitého prostredia systému a tým zvyšovanie efektivity.
- Vypracovanie ekonomických ukazovateľov v oblasti výroby.

Pružný pracovný čas.
Zaujímavé a stabilné miesto v zahraničnej firme s nemeckým zázemím.
Práca v príjemnom kolektíve.
Možnosť osobného a odborného rastu.
Zaujímavé finančné ohodnotenie.
Neustále rozširovanie odborných vedomostí pri realizácii projektov.
Možnosť jazykových kurzov.

Ďakujeme vopred všetkým uchádzačom za prejavený záujem. Kontaktovať však budeme len vhodných kandidátov spĺňajúcich kritériá na danú pozíciu.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

23.1.2017 (ostáva ešte 44 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

priemyselné inžinierstvo, strojárstvo, technické zameranie

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo
Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Excel - pokročilý
Microsoft PowerPoint - pokročilý
AutoCAD - pokročilý
SAP - pokročilý
Microsoft Project - základy

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Znalosť a skúsenosť s implementáciou metód priemyselného inžinierstva – Lean manufacturing, 5S, Kaizen, TPM, SMED, vizualizácia, návrh a tvorba materiálových tokov.
Know-how v kovoobrábaní.
Skúsenosti s projektovým manažmentom – investičné projekty; transfer strojov, výroby a montáže zo zahraničia.
Facility management – orientácia v problematike.
Orientácia v legislatíve – vyhláška č.508/2009 Z.z., STN EN 15221.
Znalosť a skúsenosť s optimalizačnými procesmi v prostredí strojárskej výroby.
Skúsenosť s implementáciou nových procesov.
Analytické, strategické a podnikateľské myslenie a jednanie, komunikačné schopnosti a vedieť sa presadiť, vedieť koncepčne pracovať, schopnosť pracovať pod záťažou.

KraussMaffei Technologies, spol. s r.o. je dcérska spoločnosť nemeckého výrobcu vstrekovacích lisov KraussMaffei Group, zaoberajúca sa projektovaním, montážou a skúšaním elektrorozvodných elektroskríň pre vstrekovacie lisy a montážou vstrekovacích lisov. Jej súčasťou je aj kovoobrábanie v kusovej alebo malosériovej výrobe.
V októbri 2010 skupina KraussMaffei oficiálne otvorila nový výrobný závod v Sučanoch (Slovensko). Závod predstavoval významnú investíciu do rozšírenia činnosti spoločnosti vo východnej Európe. V súčasnosti došlo k zdvojnásobeniu výrobnej kapacity skriňových rozvádzačov a spustila sa montáž vstrekovacích strojov novej rady, ako aj výroba dielov do strojov na spracovanie plastov.

Skupina KraussMaffei dnes vyrába vstrekovacie stroje značky KraussMaffei radu AX, EX a CX ako aj stroje a zariadenia na reaktívne spracovanie. Tento výrobný závod je navyše kompetenčným centrom skupiny pre výrobu skriňových rozvádzačov.

V júli 2008 skupina rozšírila svoju pôsobnosť na Slovensku založením inžinierskeho centra v areáli Žilinskej univerzity.
V našich zariadeniach v Sučanoch a Žiline v súčasnosti pracuje viac ako 50 inžinierov na vývoji a zákazkovej konštrukcii našich produktov s cieľom podporiť miestny aj globálny inžiniersky dopyt po všetkých značkách skupiny KraussMaffei.

Naša história v skratke:

2012
Zdvojnásobenie výrobnej kapacity v našom zariadení v Sučanoch
2010
Otvorenie výrobného závodu v Sučanoch
2008
Otvorenie inžinierskej pobočky v Žiline
2005
Začatie výroby rozvádzačov
2003
Založenie v Martine

Viac informácií na : www.kraussmaffeigroup.sk

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Hlavná 2077
038 52 Sučany

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Ivana Liptáková
Tel.: +421433250264
E-mail: poslať životopis
Poslať spoločnosti životopis
ID: 2025505   Dátum zverejnenia: 6.12.2016