Právnik/čka (vrátane podpory pre vymáhanie pohľadávok), KB a.s., pobočka zahraničnej banky

Komerční banka, a.s.

Miesto práce
Hodžovo nám. 1A, 811 06 Bratislava, Slovakia

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Poskytovanie právnych služieb v určených oblastiach, s cieľom zabezpečovať súlad činností banky s právnymi predpismi.
Poskytovanie právnej podpory špecialistom z odboru vymáhania aktív zriaďovateľa, s cieľom maximalizovať výťažok banky.
Koordinovanie uplatňovania práv a nárokov v súdnych a iných konaniach.
Zabezpečovanie administratívy v súvislosti s portfóliom vymáhaných úverových pohľadávok, v spolupráci so špecialistami z odboru vymáhania aktív zriaďovateľa, najmä z pohľadu súladu s príslušnou legislatívou a regulatórnymi predpismi.
Poskytovanie právneho poradenstva interným klientom/iným útvarom banky.
Príprava a spracovávanie právnych podkladov a dokumentácie.
Účasť na určovaní stratégie a koordinácia vymáhania jednotlivých obchodných prípadov.
Metodická činnosť v oblasti vymáhania pohľadávok.
Zabezpečovanie komunikácie v problematických obchodných prípadoch s protistranami, v spolupráci so špecialistami z odboru vymáhania aktív zriaďovateľa.

Zázemie silnej medzinárodnej skupiny
Práca v profesionálnom tíme a priestor pre sebarealizáciu
Bankové zamestnanecké výhody
Možnosť odborného rastu v oblasti transakcií pre veľkú korporátnu klientelu, vrátane nadnárodných finančných transakcií

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v študijnom odbore právo.
Min. 3 ročná skúsenosť s korporátnym bankovníctvom a znalosť slovenského trhového prostredia.
Znalosť právnych predpisov súvisiacich s vymáhaním pohľadávok.
Skúsenosti v oblasti konkurzného, reštrukturalizačného a exekučného konania a s vedením sporovej agendy.
Aktívna znalosť AJ – slovom i písmom.
Cieľavedomosť; ochota a schopnosť učiť sa nové veci a schopnosť sebamotivácie.
Porozumenie ekonomickým dopadom navrhovaných právnych úkonov pre banku.
Dobré komunikačné a rokovacie schopnosti, tímová spolupráca.

Komerční banka has been an important part of Société Générale Group’s international bitter banking since October 2001. Société Générale bitter of the bitter European financial services bitte. Based on a diversified universal banking model, the group combines financial solidity with a strategy of sustainable growth, and bitt to bitter reference for relationship banking, recognised on its markets, close to clients, chosen for the quality and commitment of its teams. Societé Générale Group is one of the leading global financial services providers and employs 157,000 people worldwide.

Na Příkopě 33 čp. 969
114 07 Praha 1
Česká republika

Kontakt

Kontaktná osoba: Lucie Doktorová
E-mail: poslať životopis
Poslať spoločnosti životopis
ID: 2814573   Dátum zverejnenia: 16.11.2016