Edukátor pre pacientov s diagnózou Diabetes mellitus (Levice, Šahy, Želiezovce)

KLIENT PRO SK, s.r.o.

Miesto práce
okres Levice
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
15.03.2016
Mzdové podmienky (brutto)
Podľa dohody

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Čo od Vás očakávame?
V prvom rade záujem a nadšenie pre túto náročnú prácu. V jej rámci dostanete príležitosť uplatniť svoj talent a pomôžete nám s nasledovnými úlohami:
- Vzdelávať diabetikov na vybrané témy (self-monitoring, stravovanie, pohybové aktivity, akútne a chronické komplikácie, užívanie liekov či inzulínu a pod.)
- Viesť spoločné edukácie, motivovať a koučovať zverené skupiny klientov
- Spolupracovať s inými zdravotnými pracovníkmi na zlepšovaní zdravotného stavu diabetikov
- Spolupracovať na príprave edukačných nástrojov s cieľom zvýšiť kvalitu vzdelanostnej úrovne diabetikov
- Podieľať sa na vývoji motivačných nástrojov pre poistencov zameraných na zlepšenie dodržiavania liečebného režimu a zmenu životného štýlu
- Komunikovať a poskytovať spätnú väzbu poskytovateľom zdravotnej starostlivosti o priebehu a výsledkoch edukácie
- Viesť evidenciu súvisiacu s vedením zverenej skupiny

Čo ponúkame?
- Dlhodobú pracovnú pozíciu s možnosťou osobného rastu a vzdelávania
- Pracovný pomer na čiastočný (0,5) a neskôr plný pracovný úväzok
- Príležitosť podieľať sa na jedinečnom projekte v rámci Slovenska, možnosť sebarealizácie
- Adekvátne finančné hodnotenie, preplatenie cestovných a ďalších výdavkov

Poteší nás, ak Vás ponuka zaujala. V tomto prípade neváhajte a pošlite nám svoj životopis mailom na nasledujúcu adresu: [email protected] a v maili označte predmet „Edukator“. Termín pre zaslanie životopisu je do 19.2.2016.

Úspešných kandidátov vyberieme v rámci pohovorov, ktoré sa uskutočnia v Nitre. Vyhradzujeme si právo osloviť a pozvať na výberové pohovory len vybraných kandidátov.
Za pochopenie ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Zdravotnícke zameranie

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Ideálny kandidát má schopnosť vzdelávať a motivovať pacientov trpiacich cukrovkou v oblasti self-monitoringu, stravovania, pohybových aktivít, akútnych a chronických komplikácií či užívaní liekov. Obsadzujeme pozíciu, ktorá vyžaduje schopnosti skúseného komunikátora a mentora s dôrazom na špecifiká zdravotnej, psychickej a sociálnej starostlivosti o zverenú skupinu klientov. Vhodný kandidát je schopný pracovať so skupinou pacientov, motivovať ich k dosahovaniu stanovených cieľov a je schopný aplikovať inovatívne techniky edukácie.

a) Požadované vzdelanie
- Stredoškolské vzdelanie s maturitou so zdravotníckym zameraním (napr. v odbore asistent výživy/diétna sestra, fyzioterapeut), alebo
- Nadstavbové, vyššie odborné alebo certifikované vzdelanie so zdravotníckym zameraním (diplomovaná všeobecná sestra, výživový poradca/dietológ, ošetrovateľská starostlivosť o diabetikov), alebo
- Vysokoškolské I. alebo II. stupňa so zdravotníckym, psychologickým alebo sociálnym zameraním (preferované zameranie je v odbore fyziologická a klinická výživa/diétna sestra, ošetrovateľstvo/zdravotná sestra, fyzioterapeut, psychológ, sociálna práca so zameraním na edukáciu klientov s diabetes mellitus)

b) Osobnostné predpoklady a zručnosti
- prax v edukácii a motivácií diabetikov min. 1 rok
- odporúčanie alebo referencie od spolupracujúceho diabetológa alebo iného edukátora na vyžiadanie sú výhodou
- prípadná osobná alebo rodinná skúsenosť s diabetom je výhodou
- skúsenosť s prácou v zdravotníckom zariadení je výhodou
- výborné komunikačné zručnosti a empatia
- schopnosť pracovať s malým tímom okolo 6 ľudí
- príjemné a reprezentatívne vystupovanie
- sebadisciplína, samostatnosť, zodpovednosť, ochota učiť sa
- znalosť maďarského jazyka je výhodou
- vodičský preukaz sk. B – aktívny vodič
- vlastný osobný automobil je výhodou

Spoločnosť KLIENT PRO SK, s.r.o. pôsobí na Slovensku jedenásty rok. Špecializuje sa na efektívne riešenia a programy
v oblasti zdravotníctva. Spolupracuje so zdravotnou poisťovňou Dôvera pri vývoji a administrácii projektu DôveraPomáha, ktorého súčasťou je unikátny program pre dlhodobo chorých pacientov - diabetikov pod názvom DôveraPomáha diabetikom.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov
ID: 2224943  Dátum zverejnenia: 10.2.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Podľa dohody