Senior Strategic Recruiter

Kistler Bratislava, s.r.o.

Miesto práce: Ševčenkova 34, Bratislava
Termín nástupu: 01.06.2017
Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Prečo hľadáme dlhšie?

Áno, uznávame, táto pozícia tu už visí dlhšie.
Je viac dovodov, prečo sme ešte nenašli toho správneho človeka.
Sme stredne veľká spoločnosť a hľadáme človeka, ktorý sa pozerá na procesy, úlohy, situácie a riziká komplexne.
Nie, nie je to klišé, chce to naozaj strategický prístup, aj v recruitmente.
Čo to znamená? Manažment ťa vníma ako špecialistu, ktorý príde s návrhom /riešením aj v situácii, ktorá sa môže javiť ako bezvýchodisková.

Samozrejme, primárny fokus je recruitment. Avšak ten je súčasťou väčšieho ekosystému a my hľadáme partnera, ktorý chápe tak biznis, ako aj samotný HR ekosystém.
Tomu zodpovedá aj veľkosť nášho HR oddelenia (3), preto je potrebné si uvedomiť ako úzko na sebe závisíme a aktívne sa zaujímať o všetko, čo sa vo firme deje, lokálne aj globálne. Hoci sa v tíme radíme, pomáhame si, samostatnosť pri zverených úlohách je nevyhnutná.

Asi chceš vedieť, ako to u nás vyzerá…

Bratislava figuruje v rámci Kistler Goup ako SW vývojové centrum. Súčasťou sú aj marketingoví špecialisti, naše ICT oddelenie, financie, office management a samozrejme my, HR.
Vyvíjame v rôznych technológiách (C++, Javascript, .NET, Java), čo sú najčastejšie profily, ktoré obsadzujeme, vrátane testerov nášho softvéru. A toto vzhľadom na aktuálnu situáciu na pracovnom trhu, nie je vôbec jednoduché.
V súčasnosti je nás cca 100, avšak čakajú nás nové projekty, ktoré povedú k ďalšiemu rastu.
Pôsobíme na slovenskom trhu 2 roky, takže sme sa stihli zabehnúť, ale uznávame, že je tu priestor na zlepšovanie, vytváranie nových konceptov, čomu je našťastie naša spoločnosť a aj firemná kultúra naozaj otvorená. Záleží na tebe, či tento priestor využiješ.

Kto sme?

Katka – HR Specialist, Team Lead
Simona – Junior Recruiter
Martina - Senior Recruitment Specialist, ktorú nahradíš, keďže Maťka si začne čoskoro plniť mamičkovské povinnosti :)

Čo vlastne budeš robiť?

• Participuješ už pri vytváraní náborovej stratégie na projekty – si súčasťou strategických hiring meetingov, kde figuruješ ako poradca pre manažment.
• Aktívne sleduješ vývoj na projektoch – rozumieš cyklu projektu, reaguješ na zmeny, aktívne sa informuješ o technológiách na projekte a pod.
• Sleduješ vývoj a trendy na IT pracovnom trhu a vieš ich adekvátne zapojiť do vytvárania konceptov.
• Kompletne manažuješ výberový proces a spolurozhoduješ pri výbere vhodného kandidáta.
• Si partner pre našich kolegov – tím lídrov, projektových manažérov pri riešení rôznych otázok v oblasti náboru. Bežne komunikuješ s kolegami v Nemecku a vo Švajčiarsku v otázkach recruitmentu alebo v súvislosti s reportovaním.
• Vymýšľaš nové spôsoby pri hľadaní kandidátov a kriticky zhodnocuješ existujúce procesy v rámci recruitmentu.
• Vedieš školenie pre nových zamestnancov a preto sa kontinuálne zaujímaš o fungovanie našej spoločnosti, interné HR procesy, aby si mohol/-a byť adekvátnym partnerom pre našich zamestnancov.
• Podieľaš sa na HR marketingu našej spoločnosti a Employer Branding aktivitách – v pláne sú: spolupráca s univerzitami, vytvorenie programu pre študentov a juniorov, kde budeš nositeľom tejto zmeny a teda vytvárať celý koncept.

  • Príležitosť porozumieť a ponoriť sa do oblasti interných HR procesov
  • Budget na vzdelávanie a konferencie
  • Budget na športové, kultúrne a wellness aktivity
  • Kurzy anglického alebo nemeckého jazyka na pracovisku
  • Otvorenú firemnú kultúru (rôzne akcie, grilovačky, firemné raňajky a pod.)
  • Flexibilný pracovný čas - kompenzáciu nadčasov
  • Relokačný bonus
  • Čerstvé ovocie, chill-out zóna
  • Stravné lístky plne hradené zamestnávateľom
  • Joga na pracovisku
  • 25 dní dovolenky
  • a viac

Ak sa chceš o nás dozvedieť viac, nájdeš nás aj na Facebook-u: https://www.facebook.com/kistler.bratislava

V prípade, že poznáte vhodného kandidáta na danú pozíciu, ponúkame za úspešného kandidáta bonus vo výške 500€.

Kontaktovať budeme len uchádzačov, ktorí spĺňaju nami požadované kritériá. Ďakujeme za porozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Počet rokov praxe

2

Je ti blízky prístup? “Skúsil/-a som všetko, ale viem že sa dá ešte viac”?

  • Skúsený Recruiter (2-3+ years) s dobrým všeobecným prehľadom o trhu
  • Výhodou: skúsenosť v IT recruitmente, záujem o svet IT, znalosť IT komunít
  • Proaktívny kolega/kolegyňa, ktorý/-á sa nevzdáva, má rád/-a výzvy a vie ako prilákať talenty.
  • Schopnosť zlepšovať procesy and prinášať nové nápady - Iniciátor zmien (veľmi vítané)
  • Schopnosť kooperácie v tíme
  • Otvorená myseľ, ochota učiť sa a rozširovať svoje vedomosti aj za horizont
  • Zručnosť v komunikácii- AJ je nutnosť
  • Zmysel pre prioritizáciu, organizáciu vlastnej práce a dôraz na detail
ID: 3032110  Dátum zverejnenia: 5.5.2017