Právny asistent (študent), príp. spolupracujúci advokát

JUDr. Ing. Ivan Bojna

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok, na dohodu (brigády), živnosť
Termín nástupu
dohoda
Mzdové podmienky (brutto)
dohoda

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Študentovi, ktorý v tomto šk. roku (2016/2017) ukončí najmenej 3. ročník bakalárskeho štúdia v odbore právo ponúkame pracovnú pozíciu právneho asistenta v advokátskej kancelárii formou dohody o brigádnickej práci študenta s vyhliadkou zamestnania po skončení štúdia.

Pozícia je vhodná aj pre advokáta bez vlastnej klientely alebo len s minimálnou klientelou.

Obsahom pracovnej náplne bude prevažne práca právneho charakteru ( vypracovávanie právnych dokumentov, zastupovanie klientov na súdoch, ostatný právny servis pre klientov) a v menšej miere činnosti spojené s administratívou (pošta a pod.).

Záujemcovia, ktorí spĺňajú kritéria uvedené v tejto ponuke, nech pošlú SAMOSTATNÝM EMAILOM na emailovú adresu [email protected]:
1. MOTIVAČNÝ LIST (v slovenskom aj anglickom jazyku) a
2. ŽIVOTOPIS (v slovenskom jazyku).
V životopise uchádzač uvedie svoje znalosti (podľa formulovaných požiadaviek). Pri jazykových znalostiach žiadame uviesť aj spôsob nadobudnutia znalosti (t. j. nielen dosiahnutú úroveň). Pri údajoch o praxi uchádzač uvedie aj náplň práce, ktorú uchádzač pri právnickej praxi vykonáva/vykonával.

Do predmetu emailu uchádzač uvedie svoje priezvisko a v prípade študenta aj fakultu, ktorú navštevuje.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1) a Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Základy
Microsoft Excel - Základy

Požiadavkou je výborná znalosť anglického (najmä gramatika; právnická terminológia nie je nevyhnutná) a slovenského jazyka slovom aj písmom (obe znalosti budú testované, rovnako ako schopnosť práce s počítačom podľa určených kritérií). Znalosť nemeckého jazyka je výhodou.

Záujemca by mal byť zodpovedný, precízny, komunikatívny, pozorný pri práci a ochotný ďalej sa vzdelávať.

Základná znalosť právnických systémov (napr. EPI, ASPI, JASPI) výhodou.

PROSÍME uchádzačov, ktorí NESPĹŇAJÚ požadované kritériá, ABY SA NEHLÁSILI.

Špecializujeme sa na:

- obchodné právo,
- občianske právo,
- rodinné právo,
- pracovné právo,
- správne právo.

Počet zamestnancov

1 zamestnanec
ID: 2615346  Dátum zverejnenia: 13.2.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohoda