Notársky koncipient

JUDr. Barbora Behýlová

Miesto práce
Kapitulská 21, Banská Bystrica
Termín nástupu
01.01.2022 prípadne skôr po dohode
800 EUR/mesiacHrubá mzda je len spodná hranica mzdy, závisí od skúseností a osobných kvalít uchádzača, ktoré budú preverené na osobnom pohovore. Polročné a ročné odmeny v závislosti od spoľahlivosti a efektívnosti.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Štandardná agenda notárskeho úradu, najmä príprava zmlúv, iných právnych podaní najmä (nie však výlučne) z oblasti občianskeho, obchodného, pozemkového, správneho, daňového práva, dedičská agenda (celý priebeh dedičského konania až po jeho ukončenie), osvedčovacia činnosť (právne významné skutočnosti), práca s notárskymi centrálnymi registrami (záložné práva, dražby, register notárskych listín a podobne), právne poradenstvo, činnosti zabezpečujúce chod notárskeho úradu, komunikácia s klientmi, úradmi a pod.
Pracovný pomer - trvalý na dobu neurčitú.

Výkon právnej praxe zamestnanca - notárskeho koncipienta pod osobným vedením notára (aby zamestnanec - koncipient nebol len nástrojom na vyrábanie právnych podaní dlhé časové obdobie bez cieľa, ale skutočne ovládal túto právnu oblasť, aktívne sa v nej vzdelával s cieľom, aby sa z neho stal notár).
Prax v notárskom odbore a plynutie právnej praxe, ktorá sa započítava aj do iných právnych profesií (advokát, exekútor, sudca, prokurátor a podobne).
Vykonanie notárskej skúšky, ktorá sa započítava aj za inú odbornú skúšku (sudca, prokurátor, exekútor a podobne).
Vzdelávanie v oblasti (i) notárstva, aj práva ako takého pod osobným vedením notára s profesijným postupom, (ii) elektronizácie štátnej správy, (iii) účasti na odborných seminároch, (iv) IT so zameraním na notárstvo, (v) zvyšovania počítačových zručností, (vi) prístupu ku klientovi - psychológia jednania, vybavenia veci a podobne.
Pevná pracovná doba, príjemné pracovné prostredie, kariérny rast, teambuildingy, sociálny fond.
Polročné a ročné odmeny v závislosti od spoľahlivosti a efektívnosti.
Viac o notárskom úrade sa dozviete na www.nubb.sk.

prax na notárskom úrade, v advokátskej kancelárii, exekútorskom úrade, súde, prokuratúre výhodou, ovládanie strojopisu výhodou, nie však podmienkou

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Ostatné znalosti

Strojopis - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Základy
Microsoft Windows - Základy

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

prax u notára, advokáta, exekútora, na súde, prokuratúre výhodou, ale nie podmienkou

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

samostatnosť, precíznosť, multitasking, komunikatívnosť, flexibilita, empatia, príjemné vystupovanie, kolegiálnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, lojálnosť, analytické a logické myslenie, vysoké pracovné nasadenie, schopnosť zvládať záťažové situácie s chladnou hlavou, chuť učiť sa a vzdelávať.

JUDr. Barbora Behýlová, notárka,
notársky úrad so sídlom na Kapitulská 21, 974 01 Banská Bystrica
www.nubb.sk

Kontaktná osoba: JUDr. Barbora Behýlová

Vopred sa ospravedlňujeme, ale vzhľadom na veľké množstvo uchádzačov a zaslaných žiadostí o zamestnanie nie je možné odpovedať všetkým z vás. Preto budeme kontaktovať len vybraných uchádzačov. Ďakujeme za pochopenie a za prejavený záujem.

Počet zamestnancov

2 zamestnanci
ID: 2596062  Dátum zverejnenia: 29.11.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 800 EUR/mesiac