Technik spektrometrie

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s.

Miesto práce
Atómová elektráreň Jaslovské Bohunice, Jaslovské Bohunice
Termín nástupu
01.06.2021
Mzdové podmienky (brutto)
950 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečenie odberov, prípravy a výkonu chemických a rádiochemických analýz vzoriek súvisiacich s kontrolou chemických režimov procesu vyraďovania JE A1, vzoriek vôd a aerosólových filtrov za účelom monitorovania a bilancovania výpustí do životného prostredia 
- zabezpečenie merania a vyhodnocovania vzoriek metódou gamaspektrometrie, kvapalinovej scintilačnej spektrometrie a alfaspektrometrie 
- evidencia výsledkov chemických a rádiochemických analýz v systéme CHEMIS a ARSOZ

- stabilné pracovné uplatnenie
- k mzde je poskytnutá výkonnostná zložka mzdy

Ak Vás ponuka zaujala a spĺňate uvedené kvalifikačné požiadavky na pracovnú pozíciu, zašlite nám prosím motivačný list a štruktúrovaný životopis.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

chemické

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

• počítačové znalosti (MS Office, Lotus Notes, ARSOZ, CHEMIS)
• odborná spôsobilosť ŠVS VÚJE - V. kategória na JZ – výhodou
• zdravotná spôsobilosť pre prácu v prostredí ionizujúceho žiarenia
• zdravotná spôsobilosť pre prácu v prostredí chemického faktora
• zdravotná spôsobilosť pre prácu v prostredí biologického faktora
• samostatnosť pri odbere vzoriek a chemických a rádiochemických analýzach
• zodpovednosť za presnosť, správnosť a včasnosť výsledkov chemických a rádiochemických analýz v súlade s prevádzkovými predpismi, limitami a podmienkami
• občianska bezúhonnosť

- vyraďovanie jadrových elektrární,
- nakladanie s nízkoaktívnymi rádioaktívnymi odpadmi,
- spracovanie, úprava rádioaktívnych odpadov z prevádzkových a vyraďovaných jadrových zariadení,
- nakladanie s vysokoaktívnymi rádioaktívnymi odpadmi,
- transport a ukladanie rádioaktívnych odpadov.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov
ID: 3145284  Dátum zverejnenia: 21.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 950 EUR/mesiac