Hlavný účtovník

INVESTEX GROUPS, a.s.

Miesto práce
Na Štepnici 1, 960 01 Zvolen, okres Zvolen
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zodpovednosť za kompletné vedenie účtovnej agendy spoločnosti a kontrola správnosti jeho vedenia v zmysle platných zákonov a predpisov, vrátane čiastkových dokladových inventúr;
- kontrola prvotných dokladov a ich zaúčtovania v zmysle platných predpisov, kontrola interných dokladov;
- zostavuje a dopĺňa účtovný rozvrh platný pre účtovné obdobie, priebežne kontroluje nadväznosti účtov v zostavách na účtovné výkazy;
- údržba ekonomického informačného systému WISP, úprava tlačových formulárov, správa prístupových práv;
- vedenie kolektívu 2-10 ľudí;
- riešenie vzniknutých otázok v oblasti účtovníctva a daní;
- samostatné spracovanie daňových priznaní k DPH, miestnych a spotrebných daní, žiadosti o vrátenie DPH z členských štátov;
- vykonáva inventarizácie majetku a záväzkov, ročnú účtovnú závierku a uzávierku, vrátane vypracovania daňového priznania k dani z príjmov právnických osôb pre viaceré spoločnosti súčasne;
- včasné spracovanie mesačných uzávierok a hospodárskych výsledkov spoločností;
- kontrola vyúčtovania pracovných ciest, evidencia PHM, kompletizácia kníh jázd, priebežná mesačná kontrola spotreby PHM, ročný výpočet úspory/nadspotreby;
- spracovanie mesačných, štvrťročných a ročných výkazov pre NBS a Štatistický úrad;
- sledovanie aktuálnych zmien v účtovnej a daňovej legislatíve a predpisoch a priebežná kontrola účtovných operácií podľa štandardov a legislatívy platnej pre slovenské účtovníctvo;
- spolupráca a komunikácia s audítormi spoločnosti, s poisťovňami a daňovým úradom;
- spracovanie reportov a ekonomických výstupov pre potreby a podľa požiadaviek vedenia spoločnosti;
- aktívna spolupráca pri tvorbe a implementácii vnútorných predpisov, zodpovednosť za aktualizáciu účtovných smerníc;
- tvorba a správa vnútropodnikového účtovania, analýza vnútropodnikových nákladov;
- zodpovednosť za všetky vykonávané činnosti vyplývajúce z platných vnútorných predpisov a z popisu pracovných činností;
- samostatné vedenie mzdového účtovníctva, spracovanie hlásení na daňový úrad, spracovanie mesačných výkazov, spracovanie prihlášok a odhlášok zamestnancov, spracovanie ročných zúčtovaní;
- účtovanie vybraného okruhu dodávateľských faktúr a interných dokladov;
- stravné lístky – výpočet nároku, objednanie, výdaj zamestnancom, účtovanie spotreby stravných lístkov;

- Možnosť navýšenia platu
- Výkonnostné prémie
- Príjemné pracovné prostredie a firemná kultúra
- Strava zabezpečená formou stravných lístkov v hodnote 4,20 €
- Služobný telefón s internetom
- Práca v mladom a dynamickom kolektíve
- Zaškolenie do pracovných postupov v rámci spoločnosti

V prípade Vášho záujmu o ponúkanú pracovnú pozíciu, zašlite nám svoj štrukturovaný životopis spolu s motivačným listom prostredníctvom kontaktného formulára. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Fakturácia - Expert
Hospodárska korešpondencia - Expert
Mzdové účtovníctvo - Expert
Podvojné účtovníctvo - Expert
Personalistika - Expert
Skladové hospodárstvo - Expert
Microsoft Windows - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

- Požadujeme pracovné skúsenosti na pozícii samostatný alebo hlavný účtovník minimálne 5 rokov.
- Samostatnosť, zodpovednosť, spoľahlivosť a analytické myslenie.
- Lojalita.
- Znalosť účtovnej a daňovej legislatívy.
- Organizačné a komunikačné schopnosti.
- Vysoké pracovné nasadenie a odolnosť voči stresu.
- V prípade potreby ochota pracovať nadčas.
- Znalosť účtovného programu WISP výhodou.

INVESTEX GROUPS, a.s. je slovenskou spoločnosťou, ktorá pôsobí na Slovensku, v Čechách, Maďarsku, Poľsku, Ukrajine a Rusku a vo viacerých ďalších krajinách v oblasti obchodu, železničnej a cestnej prepravy a špedície.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 2275209  Dátum zverejnenia: 20.10.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou