Deregulátor

INESS - Inštitút ekonomických a spoločenských analýz

Na vŕšku 8, 81101 Bratislava - mestská časť Staré Mesto, Bratislava
Druh pracovného pomeru
internship, stáž
Termín nástupu
15.05.2016

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chcel by si si vyskúšať prácu v ekonomickom think tanku? Chápeš zmysel kvalitného podnikateľského prostredia a chcel by si pre jeho zlepšenie niečo urobiť?

Inštitút ekonomických a spoločenských analýz hľadá stážistu na projekt s krycím názvom Deregulátor.

Tvojou úlohou by bolo najmä:

• Zbierať informácie o podnikateľskom prostredí z médií, verejných inštitúcií a zo života
• Monitorovať, analyzovať ich, kvantifikovať a hľadať inšpiráciu zo zahraničia
• Písať komentáre a krátke reporty
• Pripravovať grafy, či jednoduché infografiky
• Nahadzovať obsah na webstránku a sociálne médiá
• Poskytovať analytickú a operatívnu podporu senior analytikom

Stáž je neplatená. Odmenou ti budú pracovné skúsenosti v známom slovenskom think tanku, možnosť vidieť z blízka tvorbu politiky, fungovanie médií, zúčastniť sa zaujímavých podujatí a v neposlednom rade získaš cenné komplexné informácie o podnikateľskom prostredí na Slovensku, ktoré neskôr zužitkuješ vo vlastnom podnikaní, či zamestnaní korporátneho konzultanta.

Ak máš záujem, pošli stručný životopis na [email protected]. Pripoj aj krátky (max. 200 slov) motivačný list, v ktorom popíšeš, čím je táto ponuka pre teba zaujímavá a čím môžeš prispieť. Prihlášky prijímame do 10. mája.

Očakávaná dĺžka stáže je 3 mesiace, vrátane prázdnin. Pri vzájomnej spokojnosti budeme hľadať spôsoby, ako spolupracovať aj po jej skončení.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Hospodárska politika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Mal by si disponovať:

• Analytickými schopnosťami, systematickým prístupom k dátam a dobrým vzťahom k excelu
• Samostatnosťou, najmä schopnosťou dohľadávať a triediť informácie
• Ochotou pustiť sa do tvorby grafov a jednoduchých (fakt jednoduchých!) infografík. Komplexnejšie grafické či kóderské schopnosti budú vítaným prínosom
• Použiteľnou angličtinou
• Zhruba 7-10 hodinami týždenne. Časť z tohto môžeš odpracovať doma, či na internáte, ale chceli by sme sa s tebou stretnúť v kancelárii osobne aspoň 2x týždenne. Týždeň bez internetu v Chorvátsku nie je problém, ak sa však práve chystáš na Erazmus alebo oberať jablká do Anglicka, ozvi sa nám po návrate

INESS – Inštitút ekonomických a spoločenských analýz je nezávislé, neštátne a apolitické občianske združenie, ktorého cieľom je rozšíriť všeobecné povedomie o spôsobe fungovania trhového mechanizmu, efektov štátnych zásahov a ich dopadov na spoločnosť a životy bežných ľudí, a týmto prispieť k otvorenejšej, tolerantnejšej a prosperujúcej spoločnosti. Nezávislý think tank INESS monitoruje činnosť a financovanie verejného sektora, hodnotí efekty legislatívnych zmien, vypracováva sektorové analýzy a tiež komentuje aktuálne ekonomické a spoločenské témy. Medzi prioritné oblasti záujmu INESS patria verejné financie, daňový a odvodový systém, zdravotníctvo, monetárna politika a euro, problematika EÚ, regulácie a vlastnícke práva. Už takmer dekádu je INESS najcitovanejším ekonomickým think tankom v médiách na Slovensku.

Aktivity inštitútu zahŕňajú prípravu policy odporúčaní pre hospodársku politiku vypracovaných na základe hĺbkovej analýzy, organizovanie viacerých vzdelávacích programov a spoluprácu so slovenskými SŠ a VŠ, organizovanie medzinárodných a domácich konferencií na aktuálne spoločenské a ekonomické témy, vydávanie vlastných ekonomických kníh a publikácií a tiež prekladov cudzojazyčných diel, vzdelávanie a organizovanie seminárov pre novinárov a zástupcov veľvyslanectiev a mnohé ďalšie.
ID: 2538043  Dátum zverejnenia: 28.4.2016