Hlavný evaluátor/-ka pre kontextovú evaluáciu TSP

Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Miesto práce
Špitálska 6, Bratislava
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hlavný evaluátor pre kontextovú evaluáciu bude zamestnancom IA MPSVR SR na dohodu o vykonaní práce. Jeho náplň práce zahŕňa najmä výkon nasledujúcich odborných činností:
- koordinácia celého procesu kontextovej evaluácie terénnej sociálnej práce, formulácia záverečnej správy a zodpovednosť za jej obsah,
- komunikácia s projektovým tímom v jednotlivých fázach procesu evaluácie,
- predkladanie návrhov osôb IA MPSVR SR, ktoré budú tvoriť evaluačný tím, vrátane následného koordinovania ich práce.

V rámci implementácie NP Terénna sociálna práca v obciach I (ďalej NP TSP I) pripravuje IA MPSVR SR kontextovú evaluáciu terénnej sociálnej práce (ďalej ako TSP). IA MPSVR SR hľadá hlavného evaluátora, ktorý spoločne s evaluačným tímom vytvorí kontextovú evaluáciu s výstupom - záverečnou správou, ktorej predloženie IA MPSVR SR očakáva v decembri 2017.
IA MPSVR SR očakáva, že úspešný uchádzač sa zúčastní tvorby podrobného zadania pre kontextovú evaluáciu spoločne s projektovým tímom.
IA MPSVR SR predpokladá, že na evaluácii sa okrem hlavného evaluátora budú podieľať ďalší evaluátori, členovia evaluačného tímu.

Všeobecnejšie rámce pre tvorbu kontextovej evaluácie
Kontextová evaluácia je jedným z klúčových prvkov procesu identifikácie funkčného a efektívneho modelu realizácie terénnej sociálnej práce. Hľadaný model má zdokonaliť súčasný systém realizácie TSP, zabezpečiť TSP priaznivé podmienky pre odborný aj inštitucionálny rozvoj a identifikovať primeraný a trvalo udržateľný model financovania po ukončení financovania z ESF. Identifikovanie modelu realizácie TSP je navrhnuté ako participatívny proces v rámci pracovnej skupiny zainteresovaných kľúčových aktérov. Cieľom procesu je identifikovať možnosti inštitucionálneho a systémového ukotvenia TSP, pričom ako výsledok bude MPSVR SR predložené odporúčanie implementovať najvhodnejší z identifikovaných modelov realizácie TSP v Slovenskej republike.

Kontextová evaluácia TSP má preveriť možnosti začlenenia TSP do systému sociálnych politík v SR a zadefinovať jej pozíciu po ukončení financovania zo zdrojov ESF. Kontextová evaluácia zároveň identifikuje najvhodnejší model (príp. modely) realizácie a financovania TSP. Je potrebné nájsť také možnosti z hľadiska inštitucionálnej a finančnej udržateľnosti TSP, ktoré zabezpečia jej odbornú koordináciu, primeranú úroveň kvality realizácie a udržateľné financovanie aj po roku 2022.
Základné rámce pre kontextovú evaluáciu TSP sú prístupné

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti
Verejná správa

Kontakt a podávanie informácií o pracovnej pozícii
Záujemca/záujemkyňa zašle na mailovú adresu

[email protected]

najneskôr do 24.5.2017:

- profesijný životopis (vo forme Europass),
- motivačný list, v ktorom okrem iného preukáže skúsenosti s evaluáciou, ktorá má kontextový charakter,
- 3 referencie (vo forme listu alebo kontaktu) z organizácií, pre ktoré realizoval evaluácie (najmä kontextového charakteru), vrátane kontaktnej osoby,
- záverečné správy z relevantných 2 (ak je to možné, tak 3) evaluácií kontextového charakteru (v elektronickej podobe), na ktorých participoval a uvedie, v akej pozícii pracoval.

Do predmetu správy je potrebné uviesť: Kontextová evaluácia TSP.

Záujemcovia/záujemkyne môžu získať informácie na telefónnom čísle 02/20431309, resp. 02/20431501.

IA MPSVR SR pozve vybraných uchádzačov na osobný pohovor, ktorý bude prebiehať v priebehu júna 2017. Uchádzači, ktorí nebudú pozvaní na osobný pohovor, nepostupujú do ďalšieho kola. Týmto uchádzačom nebude zasielané písomné vyrozumenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Počet rokov praxe

5

Požadované vzdelanie:
- vysokoškolské II. stupňa, preferenčne v oblasti sociálnych vied.

Požadovaná prax:
- minimálne 5 rokov v oblasti evaluácie,
- svoju odbornú skúsenosť evaluátor zdokumentuje záverečnými správami z relevantných 2 - 3 evaluácií obdobného charakteru, na ktorých participoval/-a a uvedie v akej pozícii na nich pracoval/-a,
- publikačná činnosť – uchádzač predloží zoznam publikovaných textov,
- prax v manažovaní evaluačného tímu,
- predchádzajúca skúsenosť s evaluáciou obdobného charakteru v sociálnej oblasti (priamo alebo ako súčasť tímu).

Požadované zručnosti:
- orientácia v problematike chudoby a sociálneho vylúčenia,
- dobrá práca s textom,
- výborné analytické zručnosti,
- výborné koordinačné a manažérske zručnosti v evaluačnom procese.

Osobnostné a odborné predpoklady, ďalšie požiadavky:
- priebežný kontakt s projektovým tímom NP TSP I počas procesu aktualizácie sa predpokladá v Bratislave,
- samostatnosť, tímová práca, komunikatívnosť, asertivita, flexibilita, spoľahlivosť a zodpovednosť.

Implementačná agentúra MPSVR SR sa zameriava na zníženie sociálneho vylúčenia znevýhodnených skupín obyvateľstva prostredníctvom financovania projektov na zvýšenie zamestnanosti a rozvoj lokálnej infraštruktúry v chudobných regiónoch.
V Implementačnej agentúre sme kolektív, kde môžete načerpať energiu a kreativitu od mladých a skúsenosti a nadhľad od starších.
Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, ktorý Vám umožňuje skĺbiť prácu, rodinu aj koníčky. Päť dní dovolenky navyše, príspevok na DDS alebo MultiSport karta sú len niektoré z benefitov, ktoré ponúkame.
Našim záujmom je aj Váš profesionálny rozvoj v oblastiach súvisiacich s Vašou pracovnou náplňou. So súhlasom priameho nadriadeného môžete absolvovať rôzne vzdelávacie aktivity alebo odborné konferencie.
Ak Vám v komerčnom sektore chýba „pridaná hodnota“, ktorá robí zo zamestnania poslanie a máte chuť spraviť niečo pre svoju krajinu – u nás to nájdete !
A ak Vám zostane čas a chuť medzi prácou a rodinou, radi Vás „využijeme“ v našom tíme Spoločenskej zodpovednosti.
KZ 2023 https://www.crz.gov.sk/zmluva/7319316/

Aké atraktívne benefity Vám ponúkame?

- Zaujímavé finančné ohodnotenie
- Stravný lístok vo výške 6,80 EUR/odpracovaný deň
- Pružný 7,5 hodinový pracovný čas
- Dovolenka navyše až v rozsahu 5 dní
- Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie min. 50,- € mesačne
- Finančný príspevok pri narodení dieťaťa, na osobnú regeneráciu, multisport kartu
- Pracovné voľno, nad rámec dovolenky, na činnosti a aktivity spoločenskej zodpovednosti.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti:

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3055402  Dátum zverejnenia: 12.5.2017