Lektor/Lektorka pre národný projekt Terénna sociálna práca v obciach I

Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Miesto práce
Špitálska 6, Bratislava
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Lektor/ lektorka bude vykonávať prácu na základe dohody o vykonaní práce s Implementačnou agentúrou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky (IA MPSVR SR). Náplň práce zahŕňa najmä výkon nasledujúcich odborných činností v rámci NP TSP I:
- výkon lektorskej činnosti pre terénnych sociálnych pracovníkov, terénnych pracovníkov a regionálnych koordinátorov v regiónoch realizácie projektu,
- príprava obsahu vzdelávaní, pracovných materiálov, spracovanie potrebnej administratívy (prezenčné listiny, správy zo vzdelávacej aktivity a pod.),
- vzdelávacie aktivity budú prebiehať v rôznych regiónoch na území celého Slovenska v spádových oblastiach podľa lokalít obcí zapojených do NP TSP I,
- vzdelávanie sa bude realizovať formou jednodňových vzdelávacích aktivít v rozsahu 8 hodín, v prípade väčšieho rozsahu témy pôjde o dva školiace dni za sebou,
- počet účastníkov vo vzdelávacej skupine: priemerne 15 (minimálne 12, maximálne 18 účastníkov),
- počet vzdelávacích skupín: 22 skupín terénnych sociálnych pracovníkov a 19 skupín terénnych pracovníkov, 2 skupiny regionálnych koordinátorov,
- v závislosti od časových kapacít vybraných uchádzačov sa na celkovom rozsahu vzdelávania môžu podieľať viacerí lektori/ky.

Ponúkaný plat:
- na základe zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní zamestnancov.

Informácie o výberovom konaní

Oblasť vzdelávania:
Extrémizmus, nenávistné vyjadrovanie a zločiny z nenávisti ( hate speech a hate crimes)

Informácie o oblasti vzdelávania:
Cieľom vzdelávania je získanie prehľadu v téme extrémizmu, nenávistného vyjadrovania a zločinov z nenávisti . Účastníci budú vedení k porozumeniu príčin extrémizmu a rozlišovania jeho foriem, s ktorými sa môžu stretnúť vo svojej praxi. Získajú zručnosti v identifikácii nenávistných foriem vyjadrovania a zločinov z nenávisti a ich možných občiansko-právnych a trestno-právnych následkov. Oboznámia sa so základnými zásadami pristupovania k obetiam nenávistných prejavov a možnosťami prevencie v podmienkach terénnej sociálnej práce.

Základné obsahové zameranie:

Definícia extrémizmu, formy a príčiny
Nenávistné vyjadrovanie, právne dôsledky
Špecifiká nenávistného vyjadrovania na internete
Zločiny z nenávisti, trestnoprávna zodpovednosť, spolupráca s príslušnými orgánmi
Možnosti prevencie a ochrany jednotlivcov a rodín v rámci TSP

Rozsah: 8 hodín

Miesto práce:
- územie celej Slovenskej republiky

Očakávaný je výber jedného alebo viacerých lektorov.

Začiatok realizácie vzdelávacích aktivít:
Máj 2017, prípadne dohodou

Uchádzači/uchádzačky pošlú v slovenskom jazyku Žiadosť o prijatie do zamestnania (Žiadosť), ktorej povinnými prílohami sú:
1. motivačný list,
2. profesijný životopis vo formáte Europas (údaje o priebehu zamestnaní musia byť uvedené vo formáte minimálne od: MM/RRRR do MM/RRRR) - iné formáty životopisov nie sú akceptované,
3. kópia diplomu dosiahnutého vzdelania (vysokoškolské II. stupňa),
4. potvrdenie o realizácií vzdelávacích aktivít od organizácií, príp. fyzických osôb, ktorým uchádzač poskytoval vzdelávanie v nasledovnej štruktúre: poskytnutý rozsah vzdelávania v hodinách, obdobie poskytovanie vzdelávania (mm/rr-mm/rr), tematické zameranie vzdelávania,
5. minimálne dve referencie.

Uvedenú Žiadosť spolu s jej povinnými prílohami žiadateľ pošle do 31. marca 2017

e-mailom na adresu:

[email protected]

alebo doručí na nasledujúcu korešpondenčnú adresu:

IA MPSVR SR
Špitálska 6
814 55 Bratislava

s označením „Výberové konanie pre NP_TSP_I_05_ExtrII“

Vážime si Vaše vzdelanie a skúsenosti, posúdenie ktorých bude predmetom 1. kola výberového konania (realizovaného formou vyhodnocovania doručených životopisov a ďalších podkladov). Ak bude Váš odborný profil zodpovedať našim požiadavkám, budeme Vás kontaktovať s ponukou zapojenia sa do druhého kola výberu.

V prípade, ak sa tak nestane v priebehu jedného mesiaca od termínu uzávierky pracovnej ponuky, dali sme prednosť iným kandidátom.

Za účelom spracovania Vašich osobných údajov pri zavedení predzmluvných vzťahov na základe výberového konania na inzerovanú pozíciu budú Vaše osobné údaje spracúvané do ukončenia výberového konania na inzerovanú pozíciu a následne zlikvidované.

Vaše práva, ako dotknutej osoby, sa spravujú v zmysle § 28 zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

V prípade, ak máte záujem o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie, v životopise uveďte prosím nasledovný súhlas so spracovaním osobných údajov a pripojte k nemu svoj vlastnoručný podpis:

„V zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov týmto dávam organizácii IA MPSVR SR, Špitálska 6, 814 55 Bratislava, IČO: 30854687 súhlas so spracovaním svojich osobných údajov (vrátane mojej fotografie fyzickej identity) v rozsahu životopisu (prípadne motivačného listu) pre účely vedenia databázy uchádzačov o zamestnanie na dobu jedného roka alebo do písomného odvolania súhlasu.“

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Počet rokov praxe

4

Požadovaná prax:
- minimálne 4 roky lektorskej činnosti, z toho minimálne 3 roky v oblasti určenej týmto oznámením o výberovom konaní (pozn. ako súčasť praxe je uznaný každý kalendárny rok, v ktorom uchádzač preukáže lektorovanie v minimálnom rozsahu 50 hodín v danej téme)

Osobnostné a odborné predpoklady, ďalšie požiadavky:
- znalosť práce s internetom na pokročilej úrovni,
- poznanie a zohľadňovanie súčasných ľudsko-právnych východísk v lektorskej činnosti,
- citlivosť voči postaveniu segregovaných a sociálne vylúčených komunít, praktické skúsenosti s prácou s ľuďmi z týchto komunít výhodou,
- chápanie a uplatňovanie konceptu interkultúrneho dialógu, solidarity a sociálnej spravodlivosti,
- znalosť o základných východiskách a cieľoch terénnej sociálnej práce a problematiky chudoby a sociálneho vylúčenia s dôrazom na segregované a sociálne vylúčené komunity,
- samostatnosť, flexibilita, spoľahlivosť, zodpovednosť, komunikatívnosť, asertivita,
- ochota cestovať v rámci Slovenskej republiky.

Implementačná agentúra MPSVR SR sa zameriava na zníženie sociálneho vylúčenia znevýhodnených skupín obyvateľstva prostredníctvom financovania projektov na zvýšenie zamestnanosti a rozvoj lokálnej infraštruktúry v chudobných regiónoch.
V Implementačnej agentúre sme kolektív, kde môžete načerpať energiu a kreativitu od mladých a skúsenosti a nadhľad od starších.
Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, ktorý Vám umožňuje skĺbiť prácu, rodinu aj koníčky. Päť dní dovolenky navyše, príspevok na DDS alebo MultiSport karta sú len niektoré z benefitov, ktoré ponúkame.
Našim záujmom je aj Váš profesionálny rozvoj v oblastiach súvisiacich s Vašou pracovnou náplňou. So súhlasom priameho nadriadeného môžete absolvovať rôzne vzdelávacie aktivity alebo odborné konferencie.
Ak Vám v komerčnom sektore chýba „pridaná hodnota“, ktorá robí zo zamestnania poslanie a máte chuť spraviť niečo pre svoju krajinu – u nás to nájdete !
A ak Vám zostane čas a chuť medzi prácou a rodinou, radi Vás „využijeme“ v našom tíme Spoločenskej zodpovednosti.
KZ 2023 https://www.crz.gov.sk/zmluva/7319316/

Aké atraktívne benefity Vám ponúkame?

- Zaujímavé finančné ohodnotenie
- Stravný lístok vo výške 6,80 EUR/odpracovaný deň
- Pružný 7,5 hodinový pracovný čas
- Dovolenka navyše až v rozsahu 5 dní
- Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie min. 50,- € mesačne
- Finančný príspevok pri narodení dieťaťa, na osobnú regeneráciu, multisport kartu
- Pracovné voľno, nad rámec dovolenky, na činnosti a aktivity spoločenskej zodpovednosti.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti:
Verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2915067  Dátum zverejnenia: 9.3.2017