Právnik/Právnička

Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Miesto práce
Špitálska 6, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
dohodou, v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zodpovedá za koordinačnú a metodickú pomoc pri spracovaní a realizácii projektov / metodická pomoc pri aplikácii a výklade jednotlivých ustanovení Zmluvy o NFP a dokumentov, na ktoré Zmluva o NFP odkazuje/,
- zodpovedá za overenie a správnosť vypracovaných návrhov implementačných zmlúv a vrátane ich dodatkov,
- zodpovedá za sledovanie relevantných právnych noriem EÚ a SR a koncepčných materiálov k čerpaniu štrukturálnych fondov,
- metodicky usmerňuje zamestnancov SORO, prijímateľov a žiadateľov o nenávratný finančný príspevok zo SORO v oblasti uzatvárania zmlúv o poskytnutí nenávratného finančného príspevku,
- administruje dohodu o splátkach, ak o ňu prijímateľ požiada, uzatvorenú dohodu o splátkach postupuje PM na zverejnenie v CRZ,
- spolupracuje s implementačnými odbormi a s referátom kontroly VO a nezrovnalostí v oblasti riešenia nezrovnalostí ako aj ich vymáhania,
- vypracúva stanovisko a zúčastňuje sa činnosti zmenovej komisie, ktorá posudzuje návrhy a rozhoduje o spôsobe odstúpenia od zmluvy o poskytnutí NFP,
- zastupuje SORO v súdnych konaniach, pripravuje súdne pojednávania, pripravuje návrh trestného oznámenia v prípade podozrenia zo spáchania trestného činu prijímateľa, postupuje uznesenia o trestnom konaní MN pre spracovanie nezrovnalosti ( IRQ-3),
- poskytuje stanoviská a vyjadrenia k problematike implementácie v oblasti štrukturálnych fondov,
- zúčastňuje sa na zasadnutiach Komisie pre posudzovanie dokumentov vypracovaných v rámci projektov OP ĽZ,
- pripravuje podklady ( vnútorné akty riadenia a implementačné predpisy) na certifikácie, audity a iné kontroly, vykonávané na SORO.

Informácie o výberovom konaní

Uchádzači/uchádzačky zašlú do 29.2.2016

Žiadosť o prijatie do zamestnania (Žiadosť), ktorej prílohou sú:

1. motivačný list,
2. podpísaný profesijný životopis vo forme Europass (iné formáty nie sú akceptované),
3. kópia diplomu najvyššieho dosiahnutého vzdelania,
4. potvrdenie o odbornej praxi s uvedením lehoty vykonávania danej činnosti (vo formáte od mesiac/rok do mesiac/rok).

Uvedenú dokumentáciu v slovenskom jazyku uchádzač/uchádzačka pošle e-mailom na adresu:
[email protected]
alebo doručí na nasledujúcu korešpondenčnú adresu:

Korešpondenčná adresa:
IA MPSVR SR
Špitálska 6
814 55 Bratislava
s označením „Právnik“

Vážime si Vašich znalostí a skúseností, posúdenie ktorých bude predmetom 1. kola výberového konania (realizovaného formou vyhodnocovania doručených životopisov). Ak bude Váš odborný profil zodpovedať našim požiadavkám, budeme Vás kontaktovať s ponukou osobného pohovoru.
V prípade, že sa tak nestane v priebehu jedného mesiaca od zverejnenia pracovnej ponuky, ďakujeme za Vami prejavený záujem, ale dali sme v prvom kole prednosť iným kandidátom.
Súhlas so spracovaním osobných údajov:
Za účelom spracovania Vašich osobných údajov pri zavedení predzmluvných vzťahov na základe výberového konania na inzerovanú pozíciu budú Vaše osobné údaje spracúvané do skončenia výberového konania na inzerovanú pozíciu a následne zlikvidované.
Vaše práva dotknutej osoby sa spravujú § 28 zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
V prípade, že chcete byť zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie, v životopise uveďte nasledovný súhlas so spracovaním osobných údajov a pripojte k nemu svoj vlastnoručný podpis:
„V zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov týmto dávam organizácii IA MPSVR SR, Špitálska 6, 814 55 Bratislava, IČO: 30854687 súhlas so spracovaním svojich osobných údajov (vrátane mojej fotografie fyzickej identity) v rozsahu životopisu (prípadne motivačného listu) pre účely vedenia databázy uchádzačov o zamestnanie na dobu jedného roka alebo do písomného odvolania súhlasu.“

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý

Požadovaná prax:
- pozícia vhodná aj pre absolventov,
- prax v oblasti poskytovania nenávratného finančného príspevku z verejných prostriedkov výhodou,
- prax v oblasti vymáhania pohľadávok výhodou,
- prax v oblasti poskytovania právnych služieb výhodou.

Osobnostné predpoklady a zručnosti:
- splnenie podmienok uvedených v §3 zákona číslo 552/2003 Z. z.,
- znalosť práce s Internetom,
- schopnosť samostatnej práce a silná orientácia na výsledok,
- flexibilita, komunikatívnosť, dôslednosť, zodpovednosť.

Implementačná agentúra MPSVR SR sa zameriava na zníženie sociálneho vylúčenia znevýhodnených skupín obyvateľstva prostredníctvom financovania projektov na zvýšenie zamestnanosti a rozvoj lokálnej infraštruktúry v chudobných regiónoch.
V Implementačnej agentúre sme kolektív, kde môžete načerpať energiu a kreativitu od mladých a skúsenosti a nadhľad od starších.
Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, ktorý Vám umožňuje skĺbiť prácu, rodinu aj koníčky. Päť dní dovolenky navyše, príspevok na DDS alebo MultiSport karta sú len niektoré z benefitov, ktoré ponúkame.
Našim záujmom je aj Váš profesionálny rozvoj v oblastiach súvisiacich s Vašou pracovnou náplňou. So súhlasom priameho nadriadeného môžete absolvovať rôzne vzdelávacie aktivity alebo odborné konferencie.
Ak Vám v komerčnom sektore chýba „pridaná hodnota“, ktorá robí zo zamestnania poslanie a máte chuť spraviť niečo pre svoju krajinu – u nás to nájdete !
A ak Vám zostane čas a chuť medzi prácou a rodinou, radi Vás „využijeme“ v našom tíme Spoločenskej zodpovednosti.
KZ 2023 https://www.crz.gov.sk/zmluva/7319316/

Aké atraktívne benefity Vám ponúkame?

- Zaujímavé finančné ohodnotenie
- Stravný lístok vo výške 6,80 EUR/odpracovaný deň
- Pružný 7,5 hodinový pracovný čas
- Dovolenka navyše až v rozsahu 5 dní
- Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie min. 50,- € mesačne
- Finančný príspevok pri narodení dieťaťa, na osobnú regeneráciu, multisport kartu
- Pracovné voľno, nad rámec dovolenky, na činnosti a aktivity spoločenskej zodpovednosti.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti:
Verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2424998  Dátum zverejnenia: 5.2.2016  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: dohodou, v zmysle zákona č. 553/2003 Z.z.