Odborník/Odborníčka

Implementačná agentúra Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky

Miesto práce
Slovensko
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
01.09.2015
Mzdové podmienky (brutto)
max. 26€/hod.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

1. Odborné poradenstvo v oblasti predprimárneho vzdelávania (zámerom je rozvoj kognitívneho poznávacieho procesu u detí zo znevýhodneného sociálneho prostredia – §24d ods. 1 písm. a) bod 3. pomoc pri príprave na školskú dochádzku a školské vyučovanie a sprevádzanie dieťaťa do a zo školského zariadenia),
2. Odborné poradenstvo v oblasti manažmentu rodinných financií (zámerom je zefektívnenie manažmentu rodinných financií za účelom predchádzania nesprávneho finančného rozhodnutia – §24d ods. 1, písm. b) preventívna aktivita).

Odborníci a odborníčky na jednotlivé témy budú realizovať odborné skupinové poradenstvo, zamerané na konkrétne odborné problémy vo vyššie uvedených oblastiach.

Záujemcovia a záujemkyne vo svojej žiadosti uvedú konkretizáciu tém, na ktoré sa môžu ako zameriavať formou odborného poradenstva.

IA MPSVR SR hľadá odborníkov a odborníčky v úzko špecializovaných témach, ktorí budú poskytovať poradenstvo pracovníkom podieľajúcim sa na koordinácii komunitných centier (ďalej len „KC“) a pracovníkom komunitného centra zapojených do Národného projektu Komunitné centrá. Ide najmä o:
- poskytovanie odborného poradenstva pri riešení prípadov v rámci výkonu odborných činností, iných činností a aktivít KC,
- právne poradenstvo,
- vysoko špecializované odborné poradenstvo v relevantných oblastiach,
- spracovanie prípadových štúdií pre výkon odborných činností, iných činností a aktivít KC,
- spolupráca na metodickom riadení a ďalšie odborné poradenské činnosti v rámci projektu.

Uchádzači/uchádzačky zašlú do 31.07.2015 Žiadosť o prijatie do pracovného pomeru (Žiadosť), ktorej prílohou sú:
1. motivačný list,
2. podpísaný profesijný životopis vo forme Europass (iné formáty nie sú akceptované),
3. kópia diplomu najvyššieho dosiahnutého vzdelania,
4. referencie/potvrdenia o požadovanej praxi s uvedením lehoty vykonávania danej činnosti (vo formáte od mesiac/rok do mesiac/rok).

Uvedenú dokumentáciu uchádzač/uchádzačka pošle e-mailom na adresu:
[email protected]

alebo doručí na nasledujúcu korešpondenčnú adresu:

Korešpondenčná adresa:
IA MPSVR SR
Špitálska 6
814 55 Bratislava
s označením „Výberové konanie pre NP KC_Odborník/Odborníčka“

Vážime si Vašich znalostí a skúseností, posúdenie ktorých bude predmetom 1. kola výberového konania (realizovaného formou vyhodnocovania doručených životopisov). Ak bude Váš odborný profil zodpovedať našim požiadavkám, budeme Vás kontaktovať s ponukou osobného pohovoru.

V prípade, že sa tak nestane v priebehu jedného mesiaca od zverejnenia pracovnej ponuky, ďakujeme za Vami prejavený záujem, ale dali sme v prvom kole prednosť iným kandidátom.

Za účelom spracovania Vašich osobných údajov pri zavedení predzmluvných vzťahov na základe výberového konania na inzerovanú pozíciu budú Vaše osobné údaje spracúvané do skončenia výberového konania na inzerovanú pozíciu a následne zlikvidované.

Vaše práva dotknutej osoby sa spravujú § 28 zákona č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

V prípade, že chcete byť zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie, v životopise uveďte nasledovný súhlas so spracovaním osobných údajov a pripojte k nemu svoj vlastnoručný podpis:
„V zmysle zákona č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov týmto dávam organizácii IA MPSVR SR, Špitálska 6, 814 55 Bratislava, IČO: 30854687 súhlas so spracovaním svojich osobných údajov (vrátane mojej fotografie fyzickej identity) v rozsahu životopisu (prípadne motivačného listu) pre účely vedenia databázy uchádzačov o zamestnanie na dobu jedného roka alebo do písomného odvolania súhlasu.“

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

- úplné SŠ s maturitou v odbore a najmenej 4 roky praxe v oblasti, ktorej sa odborná aktivita týka alebo vysokoškolské I. alebo II. stupňa v odbore a najmenej 2 roky praxe v oblasti, ktorej sa odborná aktivita týka.

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Počet rokov praxe

2

- dlhodobá pôsobnosť v oblasti odbroného poradenstva predprimárneho vzdelávania alebo v oblasti manažmentu rodinných financií,
- orientácia v problematike a schopnosť prinášať inovatívne riešenia odborných problémov,
- schopnosť komunikovať riešenia problémov odbornej verejnosti,
- schopnosť realizovať odborné skupinové poradenstvo zamerané na úzko špecializované témy.

Implementačná agentúra MPSVR SR sa zameriava na zníženie sociálneho vylúčenia znevýhodnených skupín obyvateľstva prostredníctvom financovania projektov na zvýšenie zamestnanosti a rozvoj lokálnej infraštruktúry v chudobných regiónoch.
V Implementačnej agentúre sme kolektív, kde môžete načerpať energiu a kreativitu od mladých a skúsenosti a nadhľad od starších.
Ponúkame Vám flexibilný pracovný čas, ktorý Vám umožňuje skĺbiť prácu, rodinu aj koníčky. Päť dní dovolenky navyše, príspevok na DDS alebo MultiSport karta sú len niektoré z benefitov, ktoré ponúkame.
Našim záujmom je aj Váš profesionálny rozvoj v oblastiach súvisiacich s Vašou pracovnou náplňou. So súhlasom priameho nadriadeného môžete absolvovať rôzne vzdelávacie aktivity alebo odborné konferencie.
Ak Vám v komerčnom sektore chýba „pridaná hodnota“, ktorá robí zo zamestnania poslanie a máte chuť spraviť niečo pre svoju krajinu – u nás to nájdete !
A ak Vám zostane čas a chuť medzi prácou a rodinou, radi Vás „využijeme“ v našom tíme Spoločenskej zodpovednosti.
KZ 2023 https://www.crz.gov.sk/zmluva/7319316/

Aké atraktívne benefity Vám ponúkame?

- Zaujímavé finančné ohodnotenie
- Stravný lístok vo výške 6,80 EUR/odpracovaný deň
- Pružný 7,5 hodinový pracovný čas
- Dovolenka navyše až v rozsahu 5 dní
- Príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie min. 50,- € mesačne
- Finančný príspevok pri narodení dieťaťa, na osobnú regeneráciu, multisport kartu
- Pracovné voľno, nad rámec dovolenky, na činnosti a aktivity spoločenskej zodpovednosti.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti:
Verejná správa

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 2188884  Dátum zverejnenia: 20.7.2015  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: max. 26€/hod.