Hlavný účtovník

STOCK Slovensko, s. r. o.

Miesto práce
Trnavská cesta 50, 82102 Bratislava, Bratislava
Termín nástupu
1.2.2015

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- Viesť podvojné účtovníctvo ako v IFRS, tak podľa slovenských účtovných štandardov
- Odborné vedenie pomocného účtovníka/účtovníčky, kontrola práce
- Mesačná a ročná účtovná uzávierka
- Daňová agenda – viesť operatívnu evidenciu dane z pridanej hodnoty a spotrebnej dane, spracovanie priznaní
k dani z príjmov právnických osôb, cestnej dane a ostatných daní v prípade potreby,
- Spolupráca s oddelením logistiky pri riešení colných záležitostí
- Kontakt s daňovými poradcami v prípade potreby
- Viesť operatívnu evidenciu hmotného a nehmotného investičného majetku, drobného hmotného majetku, výpočet účtovných a daňových odpisov
- Kontrolovať účtovné doklady z formálneho a daňového hľadiska
- Sledovať aktuálne zmeny v účtovnej legislatíve a predpisoch a kontrolovať účtovné operácie podľa štandardov a legislatívy platnej pre slovenské účtovníctvo
- Spolupracovať s ostatnými oddeleniami pri posudzovaní daňových dopadov, (DPH, daň z príjmu) ich aktivít a rozhodnutí
- Implementovať a udržiavať interné kontroly
- Kontakt s úradmi - Daňový, Štatistický a Colný úrad, Národná banka, Obchodný register / Príprava štatistických výkazov a podkladov pre potreby auditu a daňového poradenstva. Spolupráca s kontrolnými a daňovými orgánmi štátnej správy
- V spolupráci s Finančným manažérom sledovať cash flow a plánovanie príjmov a výdajov hotovosti. Styk s bankou
- Reportovať finančné výsledky na centrálu
- Udržiavať a rozvíjať SAP (modul FI)
- Tvorba analýz a správ podľa požiadaviek vedenia spoločnosti

Pozícia je časovo ohraničená na zastupovanie počas materskej dovolenky

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Expert
Fakturácia - Expert
Mzdové účtovníctvo - Pokročilý
Hospodárska korešpondencia - Expert
Skladové hospodárstvo - Expert
Strojopis - Expert
Microsoft Windows - Pokročilý
Microsoft Excel - Expert
SAP - Pokročilý
Administrácia SAP - Pokročilý

Počet rokov praxe

3

- Pozitívne naladenie, otvorený a proaktívny prístup k pracovným
výzvam a úlohám
- Maximálne zodpovedný prístup k pracovným úlohám
- Spoľahlivosť, presnosť a zmysel pre detail (rýchla a presná práca
s číslami)
- Analytické myslenie
- Adaptabilita na zmeny
- Samostatnosť
- Vedenie ľudí
- Dobré komunikačné zručnosti

Spoločnosť STOCK Slovensko, s.r.o. sa zaoberá dovozom a distribúciou alkoholických nápojov - úspešných a obľúbených značiek rodiny Fernet Stock, vodky Amundsen, originálnej Golden Ľadovej, pravých destilátov Tri Stromy alebo skvelého pravého rumu Republica, vďaka ktorým sa radí medzi lídrov na slovenskom trhu s alkoholickými nápojmi. Od októbra 2020 je naša spoločnosť súčasťou česko-slovenského biznis klastra.

V apríli 2017 vstúpila spoločnosť STOCK Slovensko, s.r.o. do distribučnej spolupráce so spoločnosťou Beam Suntory, vďaka ktorej prináša na slovenský trh ikonický americký bourbon Jim Beam, francúzsky koňak Courvoisier, ručne vyrábanú whisky Maker’s Mark, škótsku single malt whisky Laphroaig, či írsku whisky Connemara.
Viac o nás nájdete na našej stránke www.stock.sk

Hodnoty našej spoločnosti sú:

Integrita vo všetkom čo robíme
Rešpekt k rôznorodosti a rovnosť príležitostí
Dôvera v zamestnancov a ich splnomocnenie
Agilnosť malej spoločnosti
Vzájomná podpora

Do nášho tímu hľadáme práve tých, ktorým sú naše hodnoty blízke.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 1933769  Dátum zverejnenia: 27.11.2014