Vedúci/vedúca laboratória

HUBERT J.E., s.r.o.

Miesto práce
okres Galanta
Termín nástupu
01.06.2015

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

každá skladovacia nádoba vo všetkých fázach musí mať vykonaný platný analytický rozbor podľa „Plánu vzorkovania“,
- mikrobiologická kontrola čistených a sanitovaných zariadení podľa sanitačného poriadku,
- udržiava analytické prístroje i vybavenie laboratórií v zodpovedajúcom bezchybnom stave, potrebu servisu a závady hlási nadriadenému ,
-udržiavanie prevádzkových priestorov v stave zodpovedajúcom Potravinovému kódexu SR a HACCP,
-vzorkovanie, označovanie vzoriek, archivácia kontravzoriek suroviny,
príprava roztokov činidiel, evidencia činidiel, evidencia dokumentácie(karty bezp . údajov atd),
- dodržiavanie pracovných postupov v zmysle metrologickej legislatívy, kontrola a súčinnosť externej oprávnenej osobe pri plnení podmienok pre uvádzanie symbolu „e“ na spotrebiteľskom balení, zodpovednosť za vybavenie zariadeniami podľa požiadaviek metrologických predpisov,
-príprava, nastavenie, údržba a čistenie nástrojov, prístrojov a zariadení používaných v chemickom laboratóriu
-má nepretržitý prehľad o vzorkách analyzovaných v laboratóriu, pozná dôvody analýzy ich výsledky, predkladá nadriadenému návrhy opatrení vyplývajúcich z výsledkov analýz,
-dodržiavanie technologických postupov výroby od vstupov surovín až po finalizáciu nápojov, určovanie spôsobu školenia vína, školiacich dávok, výber vín pre jednotlivé trhové druhy, sceľovanie,
-vedenie evidencie podľa H&S (kupážne listy) a evidencie podľa aktuálnej vinárskej legislatívy (techn . záznamy atd)
-splnenie všetkých operácií, ktoré si konkrétny technologický postup a fáza vyžaduje
-zodpovedá za vybavenie výrobných priestorov čistiacimi pomôckami podľa potravinárskych štandardov
-kontrola a dodržiavanie senzorických a analytických parametrov suroviny a výrobkov v jednotlivých fázach výroby,
-kontrolu kvality používaných materiálov (fliaš, zátok, košíčkov, záklopiek, číridiel, aditív, etikiet krčkov, kartónov, lepidiel a i)Zabezpečuje pravidelnú kontrolu a zapisovanie údajov do na to zriadenej evidencie, v priebehu smeny. Závady a reklamačné listy písomne predkladá nadriadenému,
-zodpovedá za uvoľnenie dennej výroby -preverenie prvej fľaše, uvoľnenie kvality adjustáže balenia preverí množstvá lepidiel na etiketách, antislip a pod. lepidlo na kartónoch, tvar i rozmery kartónov po vytvorení. Námatkovo min. každé 2 hodiny zabezpečí preverenie aktuálneho stavu poverenou osobou
-označovanie výrobkov v zmysle platnej legislatívy,
-zabezpečovanie optimálneho a efektívneho čerpania fondu pracovného času podriadenými,
-zúčastňuje sa na zasadnutiach produktovej komisie, pripravuje vzorky pri vývoji nových produktov,
-v rámci zaradenia do tímu komisia pre riešenie reklamácii sa riadi uvedenou smernicou Pravidelne mim. v 10-dňových intervaloch preverí reklamácie HV.V súčinnosti s podriadenými pracovníkmi a skladníkom HV zabezpečí pretriedenie výrobkov, výrobky jednoznačne použiteľné bezodkladne preúčtuje späť na voľné. Zabezpečuje prehľadné označenie tovaru v sklade 030 a uskladnenie.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

kvasna technológia

Jazykové znalosti

Nemecký jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

SAP - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

5

Hubert J.E., s.r.o. je renomovaný slovenský výrobca značkových šumivých vín, tichých vín, destilátov a nealkoholických nápojov s vedúcim postavením na slovenskom trhu. Už viac ako 195 rokov prinášame našim fanúšikom chuť, radosť a eleganciu, ukrytú v každej fľaši. Sme súčasťou veľkého medzinárodného koncernu s centrálou v Nemecku. Sídlom spoločnosti Hubert je mesto Sereď.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 2061107  Dátum zverejnenia: 25.3.2015