Underwriter / Upisovateľ poistného rizika

HRman s.r.o.

Miesto práce
Mostová 2, Bratislava
Termín nástupu
ASAP
1200 a viac podľa praxe a schopností (plus variabilná zložka do 30% ročného platu)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• Schvaľovanie úverovej angažovanosti v rámci pridelenej schvaľovacej právomoci
• Príprava finančnej analýzy na základe účtovných závierok alebo výročných správ odberateľov
• Vyhodnocovanie úverového rizika odberateľov
• Vyhodnocovanie informácií z interných zdrojov poisťovne a z reportov informačných agentúr
• Aktívne vyhľadávanie informácií z verejne dostupných zdrojov
• Zodpovednosť za pridelené portfólio odberateľov, pravidelný monitoring rizika
• Príprava návrhov na upísanie rizika na schválenie kompetentným orgánom, prípadne predstavenstvom spoločnosti
• Vystupovanie v úlohe kontaktnej osoby pre poistených klientov
• Mailová, telefonická a osobná komunikácia s (finančným) manažmentom odberateľov
• Komunikácia naprieč skupinou s ostatnými upisovateľmi rizika prípadne s kolegami z útvaru likvidácie a vymáhania
• Každodenná komunikácia so slovenskými relationship manažérmi

• práca v štvrtej najväčšej európskej skupine úverových poistiteľov CREDENDO GROUP
• úvodné zaškolenie na centrále v Prahe
• možnosť stáže v Bruseli
• vzdelávacie a tréningové programy
• flexibilná pracovná doba
• v prípade potreby možnosť využitia home office
• ostatné zamestnanecké výhody

Štruktúrovaný životopis spolu s motivačným listom, prosím, zasielajte mailom na nižšie uvedenú adresu spoločnosti. V životopise, prosím, uveďte aj Vaše platové očakávania. Spoločnosť si vyhradzuje právo kontaktovať iba vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritéria a budú pozvaní na osobný pohovor.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Poisťovníctvo

CREDENDO - SHORT-TERM EU RISKS úvěrová pojišťovna, a.s. je špecializovaná poisťovňa ktorá sa zaoberá poistením pohľadávok. Poisťuje individualizované krytie rizika nezaplatenia pohľadávok zo strany domácich aj zahraničných odberateľov. Je súčasťou štvrtej najväčšej európskej skupiny úverových poistiteľov CREDENDO GROUP. Vedúcou spoločnosťou skupiny, belgická poisťovňa Credendo - Export Credit Agency, získala hodnotenie "AA" od ratingovej spoločnosti Standard & Poor's.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonómia, poistovníctvo, financie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

• predchádzajúca skúsenosť so schvaľovaním úverových rizík, alebo prípravou analýz vo finančnej inštitúcii
• predchádzajúca prax priamo s upisovaním poistných rizík výhodou, ale nie je podmienkou
• otvorená osobnosť s ochotou sa ďalej rozvíjať a vzdelávať
• časová flexibilita
• analytické myslenie

Advokátska kancelária so sídlom v Bratislave.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 2975765  Dátum zverejnenia: 15.3.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1200 a viac podľa praxe a schopností (plus variabilná zložka do 30% ročného platu)