OTC and P2P Manager

Hays Czech Republic, s.r.o.

Místo práce
Praha, Středočeský kraj, Hlavní město Praha

Informace o pracovním místě

Náplň práce, pravomoci a zodpovědnosti

Your new company
Our client is an internal financial Business Unit (SSC) responsible for delivering high quality services to worldwide leader in manufacturing, who is also one of the world's most sustainable companies.

Your new role
As Finance Manager you will be responsible for delivery of the high quality services of OTC, PTP and T&E processes. You will be leading and motivating 4 team leaders and enhance the quality of efficiency and SOPs monitoring.

What you'll need to succeed
We are looking for a motivated candidate with previous experience of the P2P or OTC processes who has an experience with team management. The University degree in Finance is highly appreciated as well as an experience with SAP and IFRS. The right candidate must have an excellent communication skills and to be oriented on the results.

What you'll get in return
Our client is offering very interesting salary and motivating benefit package including bonuses, cell phone, notebook, possibility to work on home-office or in flexible working hours, meal vouchers, and insurance contribution as well as 5 weeks of holiday.

What you need to do now
If you're interested in this role, click 'apply now' to forward an up-to-date copy of your CV, or call us now.
If this job isn't quite right for you but you are looking for a new position, please contact us for a confidential discussion on your career.

Společnost, pro kterou je pozice obsazována

Nemocnice, ambulantní lékařská činnost, další zdravotní péče

Požadavky na zaměstnance

středoškolské s maturitou
nástavbové/vyšší odborné vzdělání
student vysoké školy
vysokoškolské I. stupně
vysokoškolské II. stupně
postgraduální

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Středně pokročilý (B2)

Inzerující společnost

Stručná charakteristika společnosti

Hays je vůdčí globální společností v oboru vyhledávání specialistů a poskytování služeb v oblasti lidských zdrojů. Chceme, aby naši zákazníci (klienti i kandidáti) znali značku Hays a dostávalo se jim odpovídajících služeb a komunikace, ať je potřebují kdekoli a kdykoli. Po celém světě máme více než tři tisíce odborných konzultantů, kteří s úspěchem představují tisíce kvalitních kandidátů, aby mohli denně uspokojit nároky našich klientů.

O aktivitách a nabídce jednotlivých divizí se můžete více dozvědět na www.hays.cz.

Společnost je držitelem povolení ke zprostředkování práce.
ID: 2981933  Dátum zverejnenia: 21.3.2017